Şimdi Ara

Sony'yi anlamakta güçlük çekiyorum... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
4.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jericho_!4

quote:

Orijinalden alıntı: mertvontrier

Xbox 360 Slim ucuz bilgisayar kasalarına benziyor. Koca adaptör de hala dışarıda.

Harbiden yav. Ps3 slim küçüldü, hala adaptör içinde. X360 slim küçüldü ama, hala adaptör dışarda ve daha büyük bir şekilde.

Adaptör dışarda fakat daha küçük

• quote:

Orijinalden alıntı: jokerwill

benim bildigim son cikan genelde ilk cikandan daha iyi oluyor neden ps 3 te fat i slimden daha ilerde gosteriyorsunuz ?

En donanımlı PS3 ilk çıkan 60 GB modeller olduğu için. 4 USB, donanımsal PS2 oyun desteği, Krom kaplama...vs gibi özellikler.

Sonraki nesil 40-80-160 GB FAT ve Slim kasalarda USB port sayısı yarıya indi, PS2 desteği ve krom çubuklar kaldırıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Reventon*

quote:

Orijinalden alıntı: jericho_!4

quote:

Orijinalden alıntı: mertvontrier

Xbox 360 Slim ucuz bilgisayar kasalarına benziyor. Koca adaptör de hala dışarıda.

Harbiden yav. Ps3 slim küçüldü, hala adaptör içinde. X360 slim küçüldü ama, hala adaptör dışarda ve daha büyük bir şekilde.

Adaptör dışarda fakat daha küçük

Yav ben eski ile yeni adaptörü yanyana gördüm, büyük olanın slim'e ait oldğunu söylediler. Bende yedim . Neyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: nejat_80

quote:

Orijinalden alıntı: _2FAST4U_

Emin ol ps3 ün mat siyah gözüken plastiği , microsoftun kullandığı parlak siyah dandik plastikten yinede daha kalitelidir. hee niye diye sorarsan maliyeti düşürüp fiyatı ucuzlaştırabilmek için izliyolar bu politikayı.

aynen hocam, PS3 ün kendini görüntü olarak ispatlayacak bir ihtiyacı da kalmadı. satışlar 40 milyona yaklaşmış, orjinal oyun satışları tavan yapmış, EA PARTNERLİGİNİ açıklamış. cihazın bir hardware kusuru yok.

abi sen heralde eksisozlukte de yazıyorsun sözlük jargonuyla söyleyeyim sana laflar hazırladım: ps3 ün kendini görüntü olarak isptlamaya ihtiyacı yok demişsin bence var sıradan kullanıcının görünüme önem vermesi doğal.. şimdi bu forumda "xboxun gamepadi döver hacu" diyen geneli de 4 ytl fanboyu olan arkadaşlar var sırf gamepad yüzünden konsol tercihini belirleyen-belirlediğini söyleyen arkadaşlar var aramızda üstelik çoğumuz kendimize hardcore gamer diyoruz. sıradan casual oyuncu için dış görünüm önemlidir ve bana göre de xboxun hem slimi hem fati ps3 kasalardan daha şık.

satışlar 40 milyona yaklaşmış demişsin biraz fazla yuvarlamışsın sonynin açıkladığı son resmi rakama göre sony 35.7 milyon ünite konsol satmış. bill gates ithalat ihracat a.ş ise 40 milyonu rakamları 4-5 milyoncuk yuvarlamaya gerek kalmadan geçti ps2 150 m. konsol satmışken bu jenerasyonu yarıladık sony hala bronz madalyaya aday. demekki ps3 sonynin en başarısız projesi belki de hala makine başına zarar yazıyordur, sony ps3den milyarlarca dolar zarar etti ,sermayeden yemeye devam ediyor belki de bu zararlar yüzünden bir ps4 konsolunu çıkarmayı göze almayacak bile.

oyun satışına gelirsek korsan oynatan konsol korsan oynatmayandan fazla satıyor. makine başına düşen oyun satışında da exclusiv satışlarında da xbox önde halo 3 der geçerim. hani 9 küsür puanlı killzone 2 in 5 de 6 da biri kadar satamdığı jelibondan yaratıkları olan halo 3.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyi aile robotu babür -- 24 Haziran 2010; 0:57:18 >

• Zevk meselesi PS3 slimin tasarımı bence yeni Xbox' tan çok daha hoş eski xboxı işin içine katmıyorum bile. Kendi açımdan sadelikten hoşlanan biriyim bu yüzden PS3 tasarımı daha çok hoşuma gidiyor. PS3 için Sony nin en başarısız projesi demek çok yanlış olur işler PS2 zamanında olduğu gibi değil artık. Bu yönden bakıldığında gayet başarılı bir konsol. Slim çıktıktan sonrada satışlarına bakıldığında işlerin gayet iyi gittiği görülüyor. Sony zamanında konsol başına zarar etmiş olsa bile başka şeyden kazanıyordu halada kazanıyor getirisi olmayan bir projeyi zaten devam ettirmez. Ayrıca Sony zararını sadece PS3 satışından yapmadı. Yani Ps4 konsolunu çıkarmayı göze bile alamaz demek saçma olur. Sony konsol ve oyun pazarında en büyük paya sahip firmalardan biridir. Jelibonların fazla satmış olması bazı şeyleri değiştirmiyor ne yazık ki

• psone sonynin ilk konsolu 100 milyondan fazla satmış.
    ps2 150 millyon civarında satmış oyun tarihin en başarılı konsolu.
    ps3 piyasaya çıkalı neredeyse 4 yıl oldu wiinin yarısı kadar satabilmiş , en yakın rakibi olan microsoftun konsol satışında 5 milyoncuk , oyun satışında da fersah fersah gerisinde kalmış. 1. olması imkansız , 2. olmasını yıllardır bekliyoruz ailecek.

ne derseniz deyin sony daha kötüsünü yapana kadar en playstation aliesinin en başarısız konsolu ps3 dür. ps3den edilen zararlar milyarlarca dolardır ve sony gibi bir devin bile dengesini sarsacak düzeydedir. o nedenle japon amcalar sony ps3 den edilen zararın ps4 den de edileceğini öngörürse sega gibi atari gibi konsol işinden çekilmeleri gayet doğaldır. rakamları kendimize göre yormamız açık gerçeği değiştirmez. örnek gerekirse forumda aylarca gazladığımız killzone 2 nin satış rakamları 2 bilemedin 3 milyonken "jelibondan düşmanlar, iğrenç!" denen dalga geçilen halo3ün bugun itibariyle satılan kopyası 11-12 milyondur. donanım satışlarında da durum böyledir halep ordaysa wikipedia burdadır isteyen girer bakar.

edit:typo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyi aile robotu babür -- 24 Haziran 2010; 2:35:45 >

• PS3 60gb fat road king ise http://toptravel.com/mallorca-motorbikes/images/harley_road_king.jpg

PS3 slim sportsterdir.. http://www.southbayriders.com/forums/attachment.php?attachmentid=14966&d=1130350691

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 24 Haziran 2010; 2:42:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nate Drake

psone sonynin ilk konsolu 100 milyondan fazla satmış.
    ps3 piyasaya çıkalı neredeyse 4 yıl oldu wiinin yarısı kadar satabilmiş , en yakın rakibi olan microsoftun konsol satışında 5 milyoncuk , oyun satışında da fersah fersah gerisinde kalmış. 1. olması imkansız , 2. olmasını yıllardır bekliyoruz ailecek.

ne derseniz deyin sony daha kötüsünü yapana kadar en playstation aliesinin en başarısız konsolu ps3 dür. ps3den edilen zararlar milyarlarca dolardır ve sony gibi bir devin bile dengesini sarsacak düzeydedir. o nedenle japon amcalar sony ps3 den edilen zararın ps4 den de edileceğini öngörürse sega gibi atari gibi konsol işinden çekilmeleri gayet doğaldır. rakamları kendimize göre yormamız açık gerçeği değiştirmez. örnek gerekirse forumda aylarca gazladığımız killzone 2 nin satış rakamları 2 bilemedin 3 milyonken "jelibondan düşmanlar, iğrenç!" denen dalga geçilen halo3ün bugun itibariyle satılan kopyası 11-12 milyondur. donanım satışlarında da durum böyledir halep ordaysa wikipedia burdadır isteyen girer bakar.

Ps2 nin o efsane konsolunun çıkışını ve o zamanki satış-başarı grafiğini, (nasıl çuvalladığını) sayıları bulabilirsen bir göz at...ivmeleri...anla ki ps2 yi tahtından edecek tek konsol hangisi...

•  Sony'yi anlamakta güçlük çekiyorum...
  • Bu arada gorulen o ki yeni xbox 360'da yeni bir 3k durumu var bu sefer gerci 1K olmus ancak Microsoft Slimdede bu hatayi gideremedimi sorusunu getiriyor akla gerci bu tek videoya bakip genelleme yapmak yanlis olur umarim ardi gelmez tek cihaza has bir sorun olarak kalir

• Hala neyin sağlamlığından bahsediyoruz ben anlamıyorum.

Jasperlar çıkalı 1.5 seneyi geçmedi mi?

Eee? Patladı mı? Forumda kaç kişinin Jasper'ı bozuldu?

Bir tane sawgiray arkadaşımız var onun aldığı Jasper bozuk çıktı başka da bozulan yok.

Hala Xbox 360 sorunlu bir konsolmuş gibi konuşuyorsunuz.

Yok arkadaş yani 2 sene geçti artık bu konsol bozulmuyor.
  • eğer hayatında ps3 görmemiş duymamış birine sorsanız hangisi yeni kasa diye, kalıbımı basarım kalın kasayı gösterir, eski kasa bence hala çok şık, çok asil...

quote:

Orijinalden alıntı: Yvz sLm

fat ps3 tipi bence hiçbir makinada yok çok klas duruyo alet. slim ps3 dvd player gibi çok sade olmuş. xbox fat da çok iyi değil yeni xbox güzel olmuş ama.

forever ps3 (tip olarak)

fat vs slim

Sony'yi anlamakta güçlük çekiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

quote:

Orijinalden alıntı: Nate Drake

psone sonynin ilk konsolu 100 milyondan fazla satmış.

Ps2 nin o efsane konsolunun çıkışını ve o zamanki satış-başarı grafiğini, (nasıl çuvalladığını) sayıları bulabilirsen bir göz at...ivmeleri...anla ki ps2 yi tahtından edecek tek konsol hangisi...

ya ben anlatamıyorum ya siz anlamıyorsunuz, fazla uzatmaya gerek yok next-gen diye tabir ettiğimiz konsollar 4-5 yıldır piyasada değil mi? daha ne ivmesinden bahsediyorsunuz anlamak güç wii ikiye katlamış ps3 ü. sonyye göre daha dünkü çocuk olan mikrosoft 4 küsur yıldır ps3 ü arkasında bırakmayı bilmiş. acaba ps2 piyasada olduğu herhangi bir dönemde gamecubeun-xbox1in satış olarak gerisine düşmüş müydü, rakibi tarafından ikiye katlanmış mıydı? kusura bakmayın da 8-9 sene de 150 milyon satan cihazla 4 yılda 35 milyon cihaz satabilen konsolları birbirine benzetmek çok anlamsız tahttan taçtan bahsedeceksiniz wiiye bakın.

• Takma kafaya yahu.Konsola bakarak mı oyun oynamıyorsun ki.Ayrıca xbox 360 slimi ben de beğenmedim.Hem slim konsol iddiasıyla ortaya çıkıyorsun hemde notebook dvdromu kullanmayı bile akıl edemeyip kalas gibi 5.25" dvd sürücü kullanıyorsun hala.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
     Sony'yi anlamakta güçlük çekiyorum...
  • WII diyorsunuzda WII nin satış rekorları kırmasının tek sebebi çıkardığı yenilikçi kontrollerdi. PS3, WII gibi çıkacak olsaydı bence hiç çıkmasındı daha iyi. Oyunların çoğu casual oyuncu kitlesine hitap eden bir konsol hardcore oyuncuları kesinlikle tatmin etmezdi. Buda gösteriyor ki casual oyuncu kitlesi WII nin bu satış rakamlarına ulaşmasında bir numaralı etken olmuştur. Yanlış anlamayın WII yi kötülemek değil amacım herkesin zevki farklıdır. Sonuçta amaç eğlenmek. Fakat kulvarı XBOX ve PS3 ten tamamiyle farklı bir konsol. Zaten bu yüzdendir ki Sony ve Microsoft un Move ve Kinect gibi kontrol cihazlarını çıkarmasına sebep olmuştur (iki kontrolde ilgimi hiç bir şekilde çekmemektedir bunuda belirteyim). MS nin Sonye konsol konusunda bir sonraki nesilde kafa tutacağı zaten aşikardı. Dediğim gibi hiç birşey PS2 zamanında olduğu gibi değil artık o yüzden PS2 satışları gibi satışlar beklemek yanlış olur. Bu yönden bakıldığında PS3 satışları tatminkar. PS2 yi kıstas alıp PS3 başarısız bir konsol derseniz hata yapmış olursunuz.

• @ Fatz

ilk cikan ps3 ile sonra ki cikan ps3 ler arasinda grafik farki falan var mi ? yada baska ozellikler ? madem ps2 oyun destegi var ben gidip ps3 alayim o zaman ya
  • I LOVE BEYAZ RENK XBOX I LOVE PIANO BLACK PLAYSTATİONA AND WII
  • valla ben aldım bugun 80 gb fat çok klas duruyo ya :d
  • ps3 un fat karizması ayrı beya
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.