Şimdi Ara

Sparkle Calibre X460 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nesi kötü ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ADEM 1990

Sparkle süper bir ürün.
    Nesi kötü ?

Nesi iyi abicim ?
  • SPARKLE yurtdısında gzl urun ama turkıyede kotu urun.MERSA sagolsn
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

quote:

Orijinalden alıntı: ADEM 1990

Sparkle süper bir ürün.
    Nesi kötü ?

Nesi iyi abicim ?

Soğutucusu.

Gerisini bilemem.

• ADEM konuya gore cevap yaz ozmn.
  • arkadaşım forumda memnun olanda var şikayetçi olanda,muhakkakki şikayetçilerinde, memnun olanlarında haklı oldukları taraflar var saygı duyuyorum,mersayı da savunma durumunda degilim.sparkle nin calibre serisi iyi bir seridir,ben kullanıp memnun kalmıştım., tabidirki yukarıdaki olumsuz örneklerin hiçbiri benim başıma gelmedi. sparkle ile olan tecrübem bu yüzden olumlu olmuştur bu yüzden tavsiyede bulundum. iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raın man -- 18 Aralık 2010; 20:49:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadlover

Bu kartı kullanan varmı?

fiyat olarak uygun ama calibre serisi bildigim kadarı ile sparkle ın üst serisi idi ve hızları fabrika OC:

http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=35893

yorumu olan varmı hakkında?

Yılardır nVidia kart kullanırım ve tecrübelerime dayanarak diyorum'ki Sparkle'dan kart fln alınmaz, elinde kalır.
    nVidia kart yapan firmaları kötü'den iyi'ye doğru sırala deseler şöyle gider: sparkle > inno3d > biostar > zotac > volar > ecs > palit şeklinde, bunların dışındakiler zaten gözü kaplı alınabilir markalardır sıralamaya gerek bile yok.

Edit:
    Burda yazdığım firmaların yaptığı kartlara ben güvenmem / kullanmam, bedava verseler hemen elimden çıkarırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 18 Aralık 2010; 20:55:43 >

• http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=263719

Gördülüğü gibi başlıkdaki kart 1000mhz GPU görmüş, istersen incele sonrada mersanın garantisinin nasıl işlemediğini oku sonra karar senin...

@DhanTE

Sıralama yapmış böyle birşey yok referans kartların ASUS ile sparkle arasında en küçük komponent farkı yoktur, kapasitör yerleşimi bile aynıdır.
  • @No Way Out
    Kartı (pcb'yi) kötü üreten firmaları sıraladım, nVidia'nın firmlara yolladığı referans kartlardan bahsetmiyorum ama o referans kartları bile alıp biosuna adını örneğin ; zotac yazıcam veya referans kartı AMP yapıcam diye referans biosu bozan dolayısıyla referans pcb'li kartıda bozulan 1 sürü zotac gördüm ben.
    Yani o referans kartı bile bozabilen zotac ve palit gibi firmalar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 18 Aralık 2010; 21:14:54 >
  • vatanda indirim varken leadtek o.c versiyonu 320tl ye satılıyordu..
    bence en sağlam nvidia kart üreticilerinden biridir..
    o nedenle gtx 460 alacak olsaydım yılbaşına kadar indirim bekleyip o kartı alırdım
  • arkadaşlar ithalatçıya bayaa giydirmişler, haklılar.Fakat gigabyte oc modeline 3 kurus para gidecek diye vrm heatsink'i koymazken adamlar düşünüp koymuş.yiğidi öldürelim ama bir zahmet hakkını da verelim

edit:yukarda gigabyte demişim,msi olacak o.boşa günahlarını aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red -- 28 Aralık 2010; 20:33:19 >
  • @Red

Dikkat ederseniz, sparkle yi asla kötülemedik. MERSA garantisinde olan ürünleri almayın diyoruz. Yoksa sparkle ile alıp veremediğimiz yok.
  • yeni aldıgım ses sistemi var z5500 sub bas vurunca zırıltı yapıyor bunu net bi şekilde duyuyorum hatta arkadaşım 2. el aldı ses sistemini onda böyle bi sorun yok gel gör ki mersa saglam diye geri gönderdi ben itiraz ettim bukez dinlediğim parcaları cd ye cekip gönderdim dinlemeleri için yine saglam diye geri göndermişler şimdi şikayet vara şikayet etmeyi düşünüyorum birde logitech e başka neresi bakıyor acaba bil bilginiz varmı ?
  • İşte bir MERSA klasiği.

Bazı firmaların kendi prensipleri vardır, müşteri memnuniyeti, kalite yönetimi v.s. v.s. Mersanın tek prensibi, Her hata KULLANICI HATASI dır.
  • o fana göre fiyat uygun geldi bana arctic cooling fan sistemine benziyor bencede odur büyük ihtimal

Grafik Bellek 1GB GDDR5 3900MHz
    Bellek Veriyolu 256 bit
    İşlemci Hızı 790MHz

bu hızlarda güzel yeterli
  • Sparkle'i kötülemiyoruz demiş bazı arkadaşlar.Bence pastadan payını fazlası ile almalı(alıyorda).Millet kazan kaldırmış,para saçmış sonuç güm.Madem böyle görmüyormu üretici firma mersa müşteri memnuniyetini ? Anlaşma yapmasın veya iptal edip başka bir firma bulsun.Bu yazılanları her bir beryin okuması demek,etrafındaki en az 10 bireyin bilmesi ve sparkle almaması demektir.Müşteri memnuniyeti yoksa aldıkları zehir zıkkım olsun.Başa yerde de benzeri bir çok şikayet gördüm mersa ile ilgili.demek oluyorki bildiğin cıssssssss !
  • Fanı çok sesli bilgine....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

yeni aldıgım ses sistemi var z5500 sub bas vurunca zırıltı yapıyor bunu net bi şekilde duyuyorum hatta arkadaşım 2. el aldı ses sistemini onda böyle bi sorun yok gel gör ki mersa saglam diye geri gönderdi ben itiraz ettim bukez dinlediğim parcaları cd ye cekip gönderdim dinlemeleri için yine saglam diye geri göndermişler şimdi şikayet vara şikayet etmeyi düşünüyorum birde logitech e başka neresi bakıyor acaba bil bilginiz varmı ?

Ümraniyede Tepeüstündeki Casper Merkez de bulunan logosoft bakıyordu bir ara ...
  • Kimse Sparkle kötü demiyor. Fakat bu marka, Mersa Sistem yüzünden kara listeye alınmış durumda. Eksen Bilgisayar da güvenilir bir firmadır. Ürün sayfasındaki;

Orijinal Garanti : EKSEN Bilgisayar tarafından satışını yapmış olduğumuz tüm ürünler; Global markaların Yetkili Türkiye Distribütörü veya imalatını yapan firmalar tarafından belirlenmiş Yetkili Servis garantisi altındadır.

Cümlesine dikkat edecek olursanız, satın almadan önce yetkili distribütörün Mersa olup olmadığını Eksen' e telefon edip öğrenebilirsiniz. Aldığınız kart bozulacak diye bir şart yok, belki on yıl tık demeden çalışacak, fakat ola ki garanti gerektirecek şekilde bozulursa o zaman garantisi yokmuş gibi hesap yapın (Mersa için).

İçinize sinmezse bu kartı alabilirsiniz. Sparkle'den altta kalır bi'yanı yok.

• Biostar'ı bile korkarak alıyoruz artık.Satıcı başından uyarıyor.Garantiye(mersa,hızlısistem) işin düşerse süründürürler diye.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.