Şimdi Ara

Sparkle Calibre X460 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, Mersa'nın rezilliği bir tarafa, Sparkle'a da ulaşmak mesele, web sitesinde belirtilen tüm adreslere mail attım ama birtek USA ofisi döndü, asıl satış destek vb. kanallara ise mail hiç gitmedi, sürekli hata raporu aldım, bu ne kadar saçma değil mi ? Diğer merkez ve süretim yerlerine de FAX çekmek zorunda kaldım yine ses yok...

Yani istediği kadar hızlı vs. bir ürün yapsın promosyondan da çıksa aynı gün elimden çıkarırım ben.

GTX 580 konusunda da yazdım; http://forum.donanimhaber.com/m_45538669/tm.htm

C.Master kasa alıp bir iki aparatı çıkmayınca mail atıp aynı gün kargoya o parçalar ve daha fazlasınının yollandığı ve buna benzer bir çok müşteri memnuniyetinin sağlandığı ortam ve firmalar varken bu ithalatçıyı ve markayı şahsen artık ne tavsiye ederim ne de alır kullanırım yani.

MERSA ya da Sparkle ise 50$ bile belki de olmayan bir ürünün değişimi yapmaktan acizler.

Bu yüzden kimseyi haksız yere ne eleştiriyoruz ne de kınıyoruz.

Sorunsuz çalışan firma var mı ? Elbette bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda, hiç mi sorun çıkarmıyorlar ? Arada elbette sorun da oluyordur, ama müşteriye "git ne yaparsan yap" dediklerini de duymadım Vatan Bilgisayar gibi...

Dileyen alır herkes serbesttir kararlarında, ama 3 gün sonra böyle oldu şöyle oldu diye de konu açarsanız da üzülmem, gereken uyarıyı yapıyoruz çünkü önceden, kimse almazsa belki adam olur bu firmalar işte, Calibreymiş ne yani GTX460 Calibre olunca GTX580'mi almış oluyorsunuz, sanki 10 sene kullanılacak bir ürün yani, boş işlerle uğraşmasın kimse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 28 Aralık 2010; 13:03:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SupperMert

quote:

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

yeni aldıgım ses sistemi var z5500 sub bas vurunca zırıltı yapıyor bunu net bi şekilde duyuyorum hatta arkadaşım 2. el aldı ses sistemini onda böyle bi sorun yok gel gör ki mersa saglam diye geri gönderdi ben itiraz ettim bukez dinlediğim parcaları cd ye cekip gönderdim dinlemeleri için yine saglam diye geri göndermişler şimdi şikayet vara şikayet etmeyi düşünüyorum birde logitech e başka neresi bakıyor acaba bil bilginiz varmı ?

Ümraniyede Tepeüstündeki Casper Merkez de bulunan logosoft bakıyordu bir ara ...

kargo bi gelsin bakacam zaten kim ilgileniyorsa artık anladıgım kadarıyla mersadan bize fayda yok artık bi ürün alırken mersamı değilmi ona bakacam mersa ise almayacam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Arslan -- 28 Aralık 2010; 14:24:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SupperMert

Fanı çok sesli bilgine....

dostum incelemlerde Arctic Accelero Twin Turbo Pro modeli fanlarının son hıza çekmedikçe gayet sessiz oldugu söyleniyor.

ya da ben bu cümleyi tam tersinden anlıyorum

"Arctic Accelero Twin Turbo Pro is dead silent even if you push it to its max speed"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red -- 28 Aralık 2010; 20:46:54 >
  • İki gün önce arkadaşım satın aldı.Kart her yönüyle kaliteli arkadaşlar.İnanılmaz sessiz çalışıyor.Boşta 19-21 oyunlarda 28-29 derece gördük.Oda sıcaklığının bile altında. Fanı %100'e ayarladım son hızda bile çok sessiz.
    Soğutma gerçekten iyi.
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=100800290
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pcbuilder

İki gün önce arkadaşım satın aldı.Kart her yönüyle kaliteli arkadaşlar.İnanılmaz sessiz çalışıyor.Boşta 19-21 oyunlarda 28-29 derece gördük.Oda sıcaklığının bile altında. Fanı %100'e ayarladım son hızda bile çok sessiz.
    Soğutma gerçekten iyi.

Solitaire mi oynuyorsunuz?

• İsterse altından yapsınlar usta. İsterse soğutması sıfırın altında tutsun kartı.
    En ufak bir arızada kartın üzerine "Kullanıcı Hatası" damgası yerleştirildiğinde verdiğiniz değerlerin hiçbirşey ifade etmediğini anlarsınız

Edit:
    @adilazimdegilx
    iyi güldüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CueMaker -- 1 Ocak 2011; 22:06:33 >
  • Mersayı bana anlatmanıza gerek yok arkadaşlar ,yukarıda yazdım.1-2 ekran kartınız yanmıştır.Biz onlarca ürün gönderiyoruz mersaya garantiye.Kartı bugün biraz deneme fırsatım oldu bunu paylaştım.Açıkçası kendi kullandığım msi 460 hawkın soğutmasından kat kat serin ve sessiz.Üzerindeki komponentlerin kalitesi için birşey diyemem ama kart genel olarak iyi.

@adilazimdegilx
    Bf Bad company2 ile baktık arkadaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

quote:

İki gün önce arkadaşım satın aldı.Kart her yönüyle kaliteli arkadaşlar.İnanılmaz sessiz çalışıyor.Boşta 19-21 oyunlarda 28-29 derece gördük.Oda sıcaklığının bile altında. Fanı %100'e ayarladım son hızda bile çok sessiz.
    Soğutma gerçekten iyi.

Solitaire mi oynuyorsunuz?

bahsedilen kartı kullanıyormusun dostum ?

• Pcbuilder insanların onca para verip aldığı ürünlere 1-2 kartınız yanmıştır, olur öyle tarzı yorumlar yapmayın, madem bu kadar rahatsınız sizinde bir kaç bin liralık ürünleriniz arıza yapıp garantiden kullanıcı hatası damgası yiyin bakalım ne olacak tepkiniz. Ati 5xxx serisi buz gibi denilen kartların bile 20'li dereceleri göremediği dönemde sizin söylediğiniz şeyler atmasyondan öteye gitmiyor.
  • quote:

Soğutma gerçekten iyi.

Düzgün bir şekilde SS ekler misiniz görelim şu değerleri

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

quote:

Soğutma gerçekten iyi.

Düzgün bir şekilde SS ekler misiniz görelim şu değerleri

Arkadaşın oyunlarda 28-29 derece dediği oyunda alt tab yapıyor windwosdan bakıyor tabi o anda ekran 2D olduğu için frekanslar ve GPU kullanımı %0 oluyor sonuç olarak arkadaş oyunda 29 derecede calıstığını sanıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Pcbuilder insanların onca para verip aldığı ürünlere 1-2 kartınız yanmıştır, olur öyle tarzı yorumlar yapmayın, madem bu kadar rahatsınız sizinde bir kaç bin liralık ürünleriniz arıza yapıp garantiden kullanıcı hatası damgası yiyin bakalım ne olacak tepkiniz. Ati 5xxx serisi buz gibi denilen kartların bile 20'li dereceleri göremediği dönemde sizin söylediğiniz şeyler atmasyondan öteye gitmiyor.

Arkadaşım beni çok yanlış anlamışsın.Amacım dağıtıcı firma hakkında konudan uzaklaşıp karta odaklanmak.Firma hakkında forumda olumsuz yazılarım dolu.Aksine zararımız çok büyük.Sadece grafik kartları satmıyorlar, çoğu ürün yüzünden sıkıntıya girdik.Tahmin ettiğin birkaç bin lira devede kulak kalır.En azından arızaya göre tamir imkanımız olabiliyor.Bu yüzdende arkadaşıma alabileceğimizi söyledim.mersayı bana anlatmanıza gerek yok yazısını açmış oldum bu sayede.

Kart içinde serviste uzay sistemle belki 15 dk zaman ayırabildim.Boşta 19 derece oyun açıkken 29 gördüğümü yazdım.Çünkü gördüğüm buydu.Belki programla ilgili olabilir hwmonitor vardı.Servisteki 15" monitördeki çözünürlüktende olabilir.Fırsatım olursa kartı alıp birde evimde deniycem.Kart önyargılarınızın aksine diğer 460'lara göre ultra sessiz ve soğuk.

• @Pcbuilder

Hocam senin bu ısı konusunda bir hata olduğu kesin. Kendi sitesinde bile referans tasarıma göre %12 daha serin çalıştığı belirtilmiş. Referans kart yük altında 70C olsa (ki rahat oluyordu) 10C daha serin olsun, 60C olsun hadi 10C de ben veriyim 50C olsun.

28-29C olması hele yük aldında oda sıcaklığının altında kalması (ki bu sözünüzden odanın 30C oldupu anlaşılıyor) mümkün değil.

Bakın sitesinde soğutmayla ilgili yazanlar;

The Calibre X460G Graphics Card is equipped with the Accelero Cooling Solution from Arctic Cooling, which delivers ultimate cooling weapon for mainstream hardcore gamers. The Accelero Cooling Solution for the Calibre X460G Graphics Card features 4 pure copper heatpipes with 6mm diameter,2 big size PWM fans with 92mm diameter and pure aluminum fins . The radical optimized air flow design is targeting to cool effectively. The Accelero Cooling Solution can adjust the rotating speed of the fans according to the GPU working temperature, dramatically improve the cooling performance up to 12% between the Calibre X460 cooling system and the stock cooler, delivering more performance and has a higher tolerance for overclocking.The two PWM fans from Accelero cooling solution bring maximum air flow but operate extremely silence.

• Merhaba.Kart akşam elime geçicek.Detaylı bir inceliycem.Ama olayı anladım sanırım. 15" monitörde denemiştim.Evimdeki msi 460'la aynı çözünürlük 1024x768 denememde assassin creed 2 oyununda 39-41 dereceyi geçmedi.Ama gpu kullanımıda %50 ye anca ulaşmış.Sanırım düşük çözünürlükte gpu'ya çok az yük biniyor.Yanılgı bundan olabilir.1680x1050'de msi 460, 58 dereceyi buldu.
  • @Pcbuilder

Hayırlı olsun kartınız, söylediğiniz değerler mantıklı.
  • Masaüstü boştayken.
     Sparkle Calibre X460

Bad company 2 1680x1050 8xaa 16af herşey full.
     Sparkle Calibre X460

Kombustor 1680x1050 Benchmark
     Sparkle Calibre X460

Bad company 2 1024x768 8xaa 16af herşey full.
     Sparkle Calibre X460

Kasa kapalı, oda 25 derece.Benim msi hawk'tan kesin olarak daha serin çalışıyor her şartta.Soğutmanın hakkını vermek lazım.Hala inanmayan varsa üstüne 10 derece daha eklesin kıyaslamayı öyle yapsın.

• quote:

Masaüstü boştayken.
     Sparkle Calibre X460

Bad company 2 1680x1050 8xaa 16af herşey full.
     Sparkle Calibre X460

Kombustor 1680x1050 Benchmark
     Sparkle Calibre X460

Bad company 2 1024x768 8xaa 16af herşey full.
     Sparkle Calibre X460

Kasa kapalı, oda 25 derece.Benim msi hawk'tan kesin olarak daha serin çalışıyor her şartta.Soğutmanın hakkını vermek lazım.Hala inanmayan varsa üstüne 10 derece daha eklesin kıyaslamayı öyle yapsın.

eğer doğruysa müthiş değerler şetan dürtüyo mersaya rağmen

• O çözünürlüklerde iş işlemciye daha çok düşer, furmark vb. programlarla bu işi yapman daha mantıklı olur.

Ya da "full hd" çözünürlükler de ekran kartına yüklenen oyunlarda yapman daha iyi olur.

Bu arada ürün ile alakalı kimsenin derdi yok, sorun hem ithalatçı hemde marka sahibi firmanın ilgisizliğidir.
  • Arkadaşlar adam ısı testini almayı bilmiyor, ondan boşda almış gibi değerler ortaya çıkıyor o derece tutuması imkansız şu an en iyi soğutuculu twin force 2'li HAWK bile en az 50 derece görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Arkadaşlar adam ısı testini almayı bilmiyor, ondan boşda almış gibi değerler ortaya çıkıyor o derece tutuması imkansız şu an en iyi soğutuculu twin force 2'li HAWK bile en az 50 derece görüyor.

Senin için alttan tüpgazla ısıtırım artık.Ben elimden geleni yaptım zaman ayırdım, sizin için kartı emanet alıp inceledim.Tabirlerinize dikkat edin.Saygı sınırlarını aşmayalım.
    Kendi sistemimde twin frozr 2 'li hawk var.O 58 dereceyi görüyor.Bu sparkleyi kullanan arkadaşın kartı benimkinden çok daha serin çalışıyor.Karta duyduğum ilgi soğutması yüzünden bir paylaşım yaptım,boşunada zamanımı ziyan ettim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.