Şimdi Ara

Spor ve Ders Çalışma Hakkında (Tavsiye) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
2
Favori
7.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: batuhan1122

gerçekten spor un 1 saat süreceginemi inanıyorsun ? o spor 2.5 saatini alıcak.evden yemegini ye , hazırlan , spor salonuna git.1 saat spor yap.eve gel.anne çok yorgunum yemegimi hazırla de , o arada tv izle , yemege geç otur , annen spor çantandakileri çıkartsın yıkasın vs. , sonra duşa gir takıl orda 15 dk çık o bornozlu halinle geç pc nin başına bi 15 dk dh a bakiyim veya online oynadıgım bir oyuna bakiyim de kapat pc yi üstünü başını giy derse otur.

teoride 1 saat , pratikde 2.5 saat.denemesi bedava bu sadece spor için degil diger her şey için böyle.dışarıya arkadaşlarımın yanına çıkıcam 1 saat de.yine aynı şey.o 1 saat oluyor 2.5 saat.

arkadaşın konusuna çok müdahele ettim ama söylemeden geçemedim.zaten zamanla kendiside fark eder.6 saat dersde az bence.

umarım kazanırsın da editlersin , çok sevinirim.

başarılar.

Bir kere spor salonlarında duş alabilirsin. Hocalar sporu max. 1 saat üzerinden alırlar. Yolda topu topu 15 dk. sürse 1.30 saatte hazırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfcgrygt

quote:

Orijinalden alıntı: ilhami onay

Ben sayısalım, body ile uğraşıyordum gece uyumadan önce yapıyordum. Dersten önce pek tavsiye etmiyorum. Sıralamada 14k yaptım her ne kadar bölümümüz farklıda olsa bi fikir vermiştir umarım.

hocam mecburen salonda çalışmam gerekiyor evde koşu bandı veya bisiklet yok. sizde bilirsiniz ki belli bir saate kadar açık kalıyorlar çok geç saatte gidemeyebilirm

Spor salonu şart değil p90x programını dene istersen onu yapmak için de ağır spor aletleri gerkmiyor. Dumbell olsa yeter sana. Günlük videoları var onun her biri genelde 1 saat izler yaparsın. Ama akşam dersini yaptıkdan sonra yapmanda fayda olur çok yorucu program çünkü.

• quote:

gerçekten spor un 1 saat süreceginemi inanıyorsun ? o spor 2.5 saatini alıcak.evden yemegini ye , hazırlan , spor salonuna git.1 saat spor yap.eve gel.anne çok yorgunum yemegimi hazırla de , o arada tv izle , yemege geç otur , annen spor çantandakileri çıkartsın yıkasın vs. , sonra duşa gir takıl orda 15 dk çık o bornozlu halinle geç pc nin başına bi 15 dk dh a bakiyim veya online oynadıgım bir oyuna bakiyim de kapat pc yi üstünü başını giy derse otur.

teoride 1 saat , pratikde 2.5 saat.denemesi bedava bu sadece spor için degil diger her şey için böyle.dışarıya arkadaşlarımın yanına çıkıcam 1 saat de.yine aynı şey.o 1 saat oluyor 2.5 saat.

arkadaşın konusuna çok müdahele ettim ama söylemeden geçemedim.zaten zamanla kendiside fark eder.6 saat dersde az bence.

başarılar.

Bir kere spor salonlarında duş alabilirsin. Hocalar sporu max. 1 saat üzerinden alırlar. Yolda topu topu 15 dk. sürse 1.30 saatte hazırsın. Bu arada zaten hergün spor olmaz.Spor olan günlerinde 5 saat çalışırsın.

• arkadaş denesin.veya isterseniz siz deneyin.İM-KAN-SIZ :D

ilk mesajında 1 di , şimdi 1.30 saat oldu gel 2 de anlaşalım hocam
  • 4.bp.blogspot.com/-S2A84I1q-U4/TuHRCqdsuMI/AAAAAAAAEVk/H1AqHgShut4/s1600/karikatur+inek+bahce+cim.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GotBaba -- 25 Temmuz 2013; 3:39:14 >
  • daha iyisini bulabilirdin , olmamış bu hiç uymadı bizim muhabbete
  • quote:

daha iyisini bulabilirdin , olmamış bu hiç uymadı bizim muhabbete

www.adamca.net/uploads/posts/2010-07/1278167664_karikatur-6.jpg

• Valla ben mezunum ramazandan sonra bir kapı barfiksi alıp,bir de dumble alacağım sabah ta 7-8 de kalkıp Gölbaşı Belediye stadında koşarım.Ardından yemek yiyip derse başlarım diye planlıyorum.Dersanede yok 24 saat evde olucam.Seneye harp okulu pmyo sınavlarına gireceğim mecbur yapacam artık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 saat derse az demişsin galiba ? Okul zamanı ,okul dışında günde kaç saat çalışmayı planlıyorsun sen ?

• Sınava hazırlanmadan önceki 3 ay (geçen sene mart-nisan-mayıs) içinde 30 kilo verdim. 96 dan 66'ya indim. 1 senedirde 68 kiloyum. Derslerime yansıdı biraz vücut güçsüzleşiyor hiçbir şey yapmak istemiyorsun. Tavsiye etmem. Okulunu kazan sonra o yaz içerisinde deliler gibi çalış ve çok sıkı bir diyet yap verirsin ne kadar istiyorsan. Ben belkide dünyanın en sıkı ve sağlıksız diyetini yaptım. Benim yerimde başkası olsa ölenibilirdi belkide. Sabah okuldan önce bir avuç ceviz, öğlen eve gelip diyet ekmek ve light kaşar peyniriyle tost, okuldan çıkınca 1.5 saat spor salonu, akşamda az bir salata, bol su. Bu şekilde 3 ay devam ettim bu süre içerisinde bir kere bile kendime ödül vermedim. Hatta bir kere arkadaşlarla ızgara yemiştikte 1 hafta kendime kızmıştım sinir krizleri geçirmiştim. 30 kiloyu verdikten sonra 1 ay dikkat ettim. 1 senedir ise her şeyi yiyorum bazen hayvan gibi abanıyorum hatta ama kilo almıyorum artık. Tabi yine biraz dikkat ediyorum. Mesela öğlen fast-food yediysem akşam biraz daha az yiyorum. İki karbonhidratı aynı anda tüketmiyorum. (Pilav,makarna - ekmek gibi). Demek istediğim şu; kesinlikle bu sene yapma. Spor yapacaksan yap ama diyet yapma. İnsanın psikolojisi yerle bir oluyor çünkü. Kilo verdiğimde yüzüm gözüm çökmüştü, sonradan zamanla topladım şimdi eskisinden çok daha iyiyim, sağlıklıyım, mutluyum. Her konuda artısı var zayıf olmanın, ama dediğim gibi bunu bu sene yapma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sangre -- 25 Temmuz 2013; 4:22:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeus61

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zeus61

bende tmyim hedefim ilk 1000 spor salonumada gidicem valla insanız abi ineğe bağlamaya ne gerek var

senin hedef daha yüksekmiş ama haklısın hocam bu kadar sıkmaya gerek yok

yani bu sene varya herşeyimden fedakarlık ettim insann psikolojisi eriyo resmen son hafta sakınan göze çöp batar misali spor haftada taş çatlasa 10 saat yani kendimizede ayıralım bi zahmet 10 saatcik

ne desem bilmiyorum ki hocam haklısın diyorum da az önceki yorumda hayallerimi yıktı günde sadece 3 saat sporla beraber bize ait

• Kişiden kişiye göre değişebilir tabi ama ,

Ben bu sene spora gitmediğim için çok pişmanım. Sağlık , mutluluk , disiplin vb. kazanırsın.

Kendi adıma konuşuyorum, sonra spora gittim derslerim kötüleşti , ayağımı kırdım , sağlığımı kaybettim falan demeyin .

Not: Mezundum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker07 -- 25 Temmuz 2013; 4:24:59 >
  • arkadaşlar haklılar. bir spora 1 saatten fazla zaman gidiyor eğer evde yapılmıyorsa. bir kere hazırlanması evden çıkması 15 dk. hadi salon dibimizde olsa, en az 1 saat spor sürüyor. aslında 1.5 - 2 saat sürmesi lazım kapsamlı bir şey yapıcaksa ama biz az alalım. eve gelişi duş alışı 30dk. e spordan gelmişsin, yemek yemen lazım hadi çok hızlı yedin 15dk. etti sana 2 saat. en hızlı şekliyle bile 2 saat sürüyor. biraz oyalansa, sallana sallana yapsa rahat 3 saat. ben de denedim ordan biliyorum. bana kalırsa bu sene spor falan yapma. hele ki okula gidiyorsan hiç bulaşma. evde yap yapabiliyorsan. sonra fit işsiz olursun aman ha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CEO! -- 25 Temmuz 2013; 4:25:36 >
  • Olmuyo abi 12deyken de mezunken de denedim olmuyo sinava bi iki ay kala biraktim hep insanda hal kalmiyo ve spor 1 saat evet ama 3 saatini hatta butun enerjini emiyo

• quote:

başarılar.

hocam yaklaşık olarak 2 ay gittim tatilden önce plan şu aslında ders çalışma bittikten sonra eşofmanları giyip giderim yanıma yedek tişört alırım burda en yakın yer 8 dk felan sürüyor orda hemen başlasam 15 dk bisiklet 15-20 dk koşu bandı 10 dk felan da mekik olarak planlarsam 45 dk da çıkabilirim diye düşünüyorum tişörtü değiştirip tekrar eve dönmemde 15 dk sürse 20 dk içindede duşumu alıp kıyafetleri değiştirebilirim gibi geliyor ondan sonrada hemen uyumam gerekecek tek yanlış giden nokta şu saat 4.30la 9 arası ders çalışmaya yetmeyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: MetallicA or AFK

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilhami onay

Ben sayısalım, body ile uğraşıyordum gece uyumadan önce yapıyordum. Dersten önce pek tavsiye etmiyorum. Sıralamada 14k yaptım her ne kadar bölümümüz farklıda olsa bi fikir vermiştir umarım.

hocam mecburen salonda çalışmam gerekiyor evde koşu bandı veya bisiklet yok. sizde bilirsiniz ki belli bir saate kadar açık kalıyorlar çok geç saatte gidemeyebilirm

Spor salonu şart değil p90x programını dene istersen onu yapmak için de ağır spor aletleri gerkmiyor. Dumbell olsa yeter sana. Günlük videoları var onun her biri genelde 1 saat izler yaparsın. Ama akşam dersini yaptıkdan sonra yapmanda fayda olur çok yorucu program çünkü.

p90x hakkında bilgim var ancak gerçekten yorucu bir program ve onu yaptıktan sonra ertesi gün aşırı derece bir kırgınlık oluyor en iyisi 20 dk koşu bandı 15 dk bisiklet 10 dk da mekik olmalı gibi ? :)

• NUDERA N kullanıcısına yanıt
    ben o günleri geçtim.bu yıl 2. yılımdı.girdim sınava bitti.tercih sonuçlarını bekliyorum.

okul zamanı için dogru 6 saat az degil.ama dedigim gibi mezun oldugum için bana az kaldı.okul yok ya o yüzden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lithium

Valla ben mezunum ramazandan sonra bir kapı barfiksi alıp,bir de dumble alacağım sabah ta 7-8 de kalkıp Gölbaşı Belediye stadında koşarım.Ardından yemek yiyip derse başlarım diye planlıyorum.Dersanede yok 24 saat evde olucam.Seneye harp okulu pmyo sınavlarına gireceğim mecbur yapacam artık.

mezun olunca cok rahat yapılır da hocam 8 saat okul baya etkiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sangre

Sınava hazırlanmadan önceki 3 ay (geçen sene mart-nisan-mayıs) içinde 30 kilo verdim. 96 dan 66'ya indim. 1 senedirde 68 kiloyum. Derslerime yansıdı biraz vücut güçsüzleşiyor hiçbir şey yapmak istemiyorsun. Tavsiye etmem. Okulunu kazan sonra o yaz içerisinde deliler gibi çalış ve çok sıkı bir diyet yap verirsin ne kadar istiyorsan. Ben belkide dünyanın en sıkı ve sağlıksız diyetini yaptım. Benim yerimde başkası olsa ölenibilirdi belkide. Sabah okuldan önce bir avuç ceviz, öğlen eve gelip diyet ekmek ve light kaşar peyniriyle tost, okuldan çıkınca 1.5 saat spor salonu, akşamda az bir salata, bol su. Bu şekilde 3 ay devam ettim bu süre içerisinde bir kere bile kendime ödül vermedim. Hatta bir kere arkadaşlarla ızgara yemiştikte 1 hafta kendime kızmıştım sinir krizleri geçirmiştim. 30 kiloyu verdikten sonra 1 ay dikkat ettim. 1 senedir ise her şeyi yiyorum bazen hayvan gibi abanıyorum hatta ama kilo almıyorum artık. Tabi yine biraz dikkat ediyorum. Mesela öğlen fast-food yediysem akşam biraz daha az yiyorum. İki karbonhidratı aynı anda tüketmiyorum. (Pilav,makarna - ekmek gibi). Demek istediğim şu; kesinlikle bu sene yapma. Spor yapacaksan yap ama diyet yapma. İnsanın psikolojisi yerle bir oluyor çünkü. Kilo verdiğimde yüzüm gözüm çökmüştü, sonradan zamanla topladım şimdi eskisinden çok daha iyiyim, sağlıklıyım, mutluyum. Her konuda artısı var zayıf olmanın, ama dediğim gibi bunu bu sene yapma.

hocam şu 3 aylık süreçte 30 kilo versem hedefimi ilk 1000e çekerdim bilmiyorum belki şuan öyle geliyor ama benim için kilo olayı bir hırsa dönüştü sanki ve ne kadar güçsüz düşsemde yapmakta kararlıyım bu arada hocam sıralama kaçtı ?

• mstfcgrygt kullanıcısına yanıt
    bak zaten bu programlar planlar 1 seferde asla yapılmaz.sürekli degişmek zorunda , bir şeylerin yerini degiştirip kendine en uygun halline getirirsin.ama önce denemen lazım.sen bu planını bir sefer dene.baktın uymadı , için rahat etmedi 2.gün biraz degiştir öyle dene 1 hafta sonunda istediğin programı oluşturursun.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.