Şimdi Ara

Spor ve Ders Çalışma Hakkında (Tavsiye)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
2
Favori
7.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2014 ygs/lys adayıyım kilo konusunda ciddi takıntılarım var maalesef yani ders çalışmam gereken zamanlarda şişman olduğum aklıma gelirse ders çalışamıyorum yani bir tür motivasyon galiba ve ben sınava çalışırken aynı zamanda sporada gitmeyi düşünüyorum spor olarak bir salonda koşu bandı bisiklet ağırlıklı olarak 1 saat 1.5 saat kadar çalışmak... Anadolu lisesi öğrencisi olduğum içinde 15.30 gibi evde olabiliyorum sizce spora gidersem çok şey kaybeder miyim ? gidersemde çalışma öncesi mi sonrası mı fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler Not: Hedef Tm de 10k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfcgrygt -- 25 Temmuz 2013; 2:37:45 >

• Ben sayısalım, body ile uğraşıyordum gece uyumadan önce yapıyordum. Dersten önce pek tavsiye etmiyorum. Sıralamada 14k yaptım her ne kadar bölümümüz farklıda olsa bi fikir vermiştir umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhami onay

Ben sayısalım, body ile uğraşıyordum gece uyumadan önce yapıyordum. Dersten önce pek tavsiye etmiyorum. Sıralamada 14k yaptım her ne kadar bölümümüz farklıda olsa bi fikir vermiştir umarım.

hocam mecburen salonda çalışmam gerekiyor evde koşu bandı veya bisiklet yok. sizde bilirsiniz ki belli bir saate kadar açık kalıyorlar çok geç saatte gidemeyebilirm
  • Spor salonuna veya kosu bandına ne gerek var. Evde mekik,sınav, barfiks cek. İllaki kosacam diyorsan mahallede bi okul varsa onun sahasında kos veya mahallende arka sokaklarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StyLee61

Spor salonuna veya kosu bandına ne gerek var. Evde mekik,sınav, barfiks cek. İllaki kosacam diyorsan mahallede bi okul varsa onun sahasında kos veya mahallende arka sokaklarda.

şehirin baya merkezinde oturuyoruz hocam zaten küçük şehir öyle koşu alanı da yok pek hocam mekik yine neysede şınavı çok az barfiks ise hiç çekemiyorum vücut hantal biraz
  • bence şu anki deneme sonuçlarına göre hareket et.anadolu lisesinde okuyorsun.şu anda puanın 400 ün altındaysa 10 hedefi için spora filan başlama.çünkü okul sınavları , dershane , özel ders , dershane denemeleri derken spor yapamıcaksın.ama puanın rahat rahat 400 un üzerindeyse sporunu yap tabi.şöylede bir şey var ben stres den yemek yiyemezdim.ailem yemek yerdi ben ton balıgı yiyip hemen derse otururdum.sene başında 76 kiloydum.şu ana kadar 69 kilo oldu.hala geçmedi stresi sonuçları bekliyoruz
  • bende tmyim hedefim ilk 1000 spor salonumada gidicem valla insanız abi ineğe bağlamaya ne gerek var
    Edit: Mezunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeus61 -- 25 Temmuz 2013; 3:08:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan1122

bence şu anki deneme sonuçlarına göre hareket et.anadolu lisesinde okuyorsun.şu anda puanın 400 ün altındaysa 10 hedefi için spora filan başlama.çünkü okul sınavları , dershane , özel ders , dershane denemeleri derken spor yapamıcaksın.ama puanın rahat rahat 400 un üzerindeyse sporunu yap tabi.şöylede bir şey var ben stres den yemek yiyemezdim.ailem yemek yerdi ben ton balıgı yiyip hemen derse otururdum.sene başında 76 kiloydum.şu ana kadar 69 kilo oldu.hala geçmedi stresi sonuçları bekliyoruz

hocam ygs me pek güvenmiyorum benim zaten hedef max 420 ygs de ham için yani zaten 465 gibi bir puanla da tm de ilk 10 k içinde olabileceğimi düşünüyorum

• spordan sonra hal kalmıyor valla. fabrikanın tekinde günde 14 saate yakın çalışmışlığım var ama sporda yorulduğum kadar yorulmuyordum. adamı perişan ediyor. bir de giyinmesi, salona gitmesi, sıra beklemesi, geri dönüşü derken 3 saatini falan yiyor. çok ısrarcı isen dersini çalıştıktan sonra akşam 9-10 gibi salona gidip sporunu yapabilirsin ama o saatlerde çalışan spor salonu bulmakta ayrı bir problem. yine de kısa süreli bir üyelik alıp kendini 1 ay falan dene. kilo falan verilir, çok takmaya gerek yok. ama üniversite bütün geleceğini etkiler, yani önceliğin sınavda olsun.
  • mstfcgrygt kullanıcısına yanıt
    planını iyi yap.her şeyi dikkate al.bak bu yıl 2. sınavın matematigi zorladılar çogu kişi tepe taklak oldu.daha dogrusu lys mat ına güvenen çogu kişi için yıl mahvoldu.ben de tm yim.ben edebiyat üzerinden götürecektim işi.allahtan fazla zorlamadılar ben de hallettim.yani sana 450 yetiyorsa sen 470 almaya bak demek istiyorum sonra 2-3 bin kişi ile dokuz eylül hukuku kaçırırsan senin yerine ben üzülürüm.yazık olur koca seneye bir spor ugruna degmez benim hayalim çünkü dokuz eylül hukuk ama zamanında çalışamdıgım için şimdi izmir de özel bir üniversitede hukuk okucam.sana bir şey daha söylüyim bu yıl dokuz eylül hukukun yeni binasının kaba inşaatı tamamlandı.önceden resmen çöplük gibi dokuz eylül hukuka yakışmayacak bir yerde ders işliyorlardı şimdi o sorun ortadan kalktı.ne yap et çalış gir yani

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfcgrygt

quote:

bence şu anki deneme sonuçlarına göre hareket et.anadolu lisesinde okuyorsun.şu anda puanın 400 ün altındaysa 10 hedefi için spora filan başlama.çünkü okul sınavları , dershane , özel ders , dershane denemeleri derken spor yapamıcaksın.ama puanın rahat rahat 400 un üzerindeyse sporunu yap tabi.şöylede bir şey var ben stres den yemek yiyemezdim.ailem yemek yerdi ben ton balıgı yiyip hemen derse otururdum.sene başında 76 kiloydum.şu ana kadar 69 kilo oldu.hala geçmedi stresi sonuçları bekliyoruz

hocam ygs me pek güvenmiyorum benim zaten hedef max 420 ygs de ham için yani zaten 465 gibi bir puanla da tm de ilk 10 k içinde olabileceğimi düşünüyorum

Hedefi yüksek tut kendini hırpalamadan ''anlayarak'' çalış. Ben öyle çok çalışmadım hala annem şikayet eder çok çalışmadın diye Ama anlayarak çalışıyodum, bi konuyu anlamadan başından kalkmıyordum, ineklemektense mantığını kavrayıp bu şekilde çalışmanı tavsiye ediyorum. Kiloyu pek takma derim, sınavdan sonra yaz tatilinde yüzme + fitness'a gidersin fit olursun zaten 3 ay gibi bir sürede.

• Topu topu 1 saat sanki 24 saat ders çalışıyorsunuz.

7 saat uyku
    8 saat okul
    6 saat ders
    2 saat dinlenme
    1 saat spor
    Toplam ; 24 saat

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: StyLee61

Spor salonuna veya kosu bandına ne gerek var. Evde mekik,sınav, barfiks cek. İllaki kosacam diyorsan mahallede bi okul varsa onun sahasında kos veya mahallende arka sokaklarda.

şehirin baya merkezinde oturuyoruz hocam zaten küçük şehir öyle koşu alanı da yok pek hocam mekik yine neysede şınavı çok az barfiks ise hiç çekemiyorum vücut hantal biraz

Sınav ceke ceke yükseltirsin, bu güç degil kondisyon işi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeus61

bende tmyim hedefim ilk 1000 spor salonumada gidicem valla insanız abi ineğe bağlamaya ne gerek var

senin hedef daha yüksekmiş ama haklısın hocam bu kadar sıkmaya gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: darth hede

spordan sonra hal kalmıyor valla. fabrikanın tekinde günde 14 saate yakın çalışmışlığım var ama sporda yorulduğum kadar yorulmuyordum. adamı perişan ediyor. bir de giyinmesi, salona gitmesi, sıra beklemesi, geri dönüşü derken 3 saatini falan yiyor. çok ısrarcı isen dersini çalıştıktan sonra akşam 9-10 gibi salona gidip sporunu yapabilirsin ama o saatlerde çalışan spor salonu bulmakta ayrı bir problem. yine de kısa süreli bir üyelik alıp kendini 1 ay falan dene. kilo falan verilir, çok takmaya gerek yok. ama üniversite bütün geleceğini etkiler, yani önceliğin sınavda olsun.

yorum için teşekkür ederim hocam kesinlikle dikkate alacağım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zeus61

bende tmyim hedefim ilk 1000 spor salonumada gidicem valla insanız abi ineğe bağlamaya ne gerek var

senin hedef daha yüksekmiş ama haklısın hocam bu kadar sıkmaya gerek yok

yani bu sene varya herşeyimden fedakarlık ettim insann psikolojisi eriyo resmen son hafta sakınan göze çöp batar misali spor haftada taş çatlasa 10 saat yani kendimizede ayıralım bi zahmet 10 saatcik

• quote:

planını iyi yap.her şeyi dikkate al.bak bu yıl 2. sınavın matematigi zorladılar çogu kişi tepe taklak oldu.daha dogrusu lys mat ına güvenen çogu kişi için yıl mahvoldu.ben de tm yim.ben edebiyat üzerinden götürecektim işi.allahtan fazla zorlamadılar ben de hallettim.yani sana 450 yetiyorsa sen 470 almaya bak demek istiyorum sonra 2-3 bin kişi ile dokuz eylül hukuku kaçırırsan senin yerine ben üzülürüm.yazık olur koca seneye bir spor ugruna degmez benim hayalim çünkü dokuz eylül hukuk ama zamanında çalışamdıgım için şimdi izmir de özel bir üniversitede hukuk okucam.sana bir şey daha söylüyim bu yıl dokuz eylül hukukun yeni binasının kaba inşaatı tamamlandı.önceden resmen çöplük gibi dokuz eylül hukuka yakışmayacak bir yerde ders işliyorlardı şimdi o sorun ortadan kalktı.ne yap et çalış gir yani

gerçekten teşekkür ederim hocam dediğim gibi biraz psikolojik motivasyonla ilgili gelecek 3 ay içinde toparlamaya çalışacağım eğer vücut biraz toparlanırsa evde devam edeceğim inşallah seneye bu zaman kazanırımda bu mesajı editlerim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: FerhatERDOGAN

Topu topu 1 saat sanki 24 saat ders çalışıyorsunuz.

7 saat uyku
    8 saat okul
    6 saat ders
    2 saat dinlenme
    1 saat spor
    Toplam ; 24 saat

Abi sen ne yaptın ya şuan moral 0 oldu var ya 6 saat ders çalışmayı planlıyordum da nefes almaya vakit kalmayacak bu gidişle
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FerhatERDOGAN

Topu topu 1 saat sanki 24 saat ders çalışıyorsunuz.

7 saat uyku
    8 saat okul
    6 saat ders
    2 saat dinlenme
    1 saat spor
    Toplam ; 24 saat

Abi sen ne yaptın ya şuan moral 0 oldu var ya 6 saat ders çalışmayı planlıyordum da nefes almaya vakit kalmayacak bu gidişle

2 saat dinlenme bir günün %8.3333... 'ü

• gerçekten spor un 1 saat süreceginemi inanıyorsun ? o spor 2.5 saatini alıcak.evden yemegini ye , hazırlan , spor salonuna git.1 saat spor yap.eve gel.anne çok yorgunum yemegimi hazırla de , o arada tv izle , yemege geç otur , annen spor çantandakileri çıkartsın yıkasın vs. , sonra duşa gir takıl orda 15 dk çık o bornozlu halinle geç pc nin başına bi 15 dk dh a bakiyim veya online oynadıgım bir oyuna bakiyim de kapat pc yi üstünü başını giy derse otur.

teoride 1 saat , pratikde 2.5 saat.denemesi bedava bu sadece spor için degil diger her şey için böyle.dışarıya arkadaşlarımın yanına çıkıcam 1 saat de.yine aynı şey.o 1 saat oluyor 2.5 saat.

arkadaşın konusuna çok müdahele ettim ama söylemeden geçemedim.zaten zamanla kendiside fark eder.6 saat dersde az bence.

umarım kazanırsın da editlersin , çok sevinirim.

başarılar.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.