Şimdi Ara

Spor ve Ders Çalışma Hakkında (Tavsiye) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
2
Favori
7.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • eger mezunsan kesin git spora derdim. ama 12. sinif ogrencisi icin cok zor zaman yaratmak maalesef. okul cok buyuk bi alani kapliyo bu surecte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: D/\rk Prince

Yazi yeme duzenini duzenleyerek ve sporla gecirirsen iyi olurdu. Yine su an yapabilirsin. Ben 11den 12ye gecerken 96 kiloydum mayis gibi yeme duzenimi degistirdim.12. Sinif basladiginda 82 kiloydum. 1.83 boyum var. Sinav sureci bitti 88 oldum.

zaten hocam genellikle bir kilo alma olayı oluyor sınav senesi. bende o yüzden biraz toparlamak istiyorum vücudu. yazdan önce zaten diyetle felan 85 e inmiştim boy 1.78 civarı sımdı yıne bır 90 91 cıvarı olmuşumdur. 82 83 lere gelsem benim için yeterli olacak hocam
  • yeme düzenini değiştir. ekmek yeme. her öğün az ye. akşam yemeğini 5.30 en geç 6da ye. ben 5te falan yiyordum.
    süreçte spor yapamayacan çok açık açık söyleyeim. ne kadar 45 dk yürüsen bantta bile bi vicdani sızlama oluyor. zaten dışarda yiyeceksin çok çünkü dershane ev okul derken ben ev yemeği yemedim uzun süre. yatmaya geliyordum sanki eve.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Supernaturalxx

dostum benim 2 dambıl var sabahları yardırıyorum sonra ders.

bende de var da zayıflatmıyor be hocam
  • al benden sana tavsiye; ders çalışırken bol bol şeker tüket. Jelibon olur felan. Yağsız olmasına özen göster. Yağlı yiyecekleri kes. istediğin kiloya ulaşırsın.

beyin ders çalışırken çok fazla enerji tüketiyor ama yağ değil. O yüzden hem ders çalışmış hemde spor yapmış hemde diyet yapmış olursun. Şeker kilo yapmaz sana ders çalıştığın için.

94 ten 64 e inmiştim. 2 senedir 72(normali bu) kiloyum. Tecrübeyle sabittir. @mstfcgrygt
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan1122

ben o günleri geçtim.bu yıl 2. yılımdı.girdim sınava bitti.tercih sonuçlarını bekliyorum.

okul zamanı için dogru 6 saat az degil.ama dedigim gibi mezun oldugum için bana az kaldı.okul yok ya o yüzden.

Dostum mezuna kalınca zaman çok malum spor kurs gibi aktivitelere zaman ayırdın mı bu sene ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şefim bende aynı dönemden geçtim 70 kilo felandım sınava girdikten sonra okulun ilk yılı bitti bu sene 90-95 arasıyım tartılmaya korkuyorum o derece ben 20 dk sprint bisiklet sabah ve öğleden sonra yapıyorum öneririm 2-3 kilo verdim finaller bitti biteli ki 1 ay olmadı istediğimi yiyerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan1122

amaç tm de 10k.sen ne okuyorsun şu anda veya girdin mi sınava ?

Bende Hedef TM'de 5 K . Seneye gireceğim.
  • günde 1,5 saat spor yapsan 1 saatte duş falan derken günlük 3saatin gider ki bu çok fazla.

öyle olmaz ama haftanın 3 günü 1 saat yapsan yine idare eder:) cumartesi pazar çarşamba günleri mesela.

hatta dur yazılcağn salona da ben karar verym(bu çok fazla oldu pardon:) )
  • quote:

Orijinalden alıntı: admilx

al benden sana tavsiye; ders çalışırken bol bol şeker tüket. Jelibon olur felan. Yağsız olmasına özen göster. Yağlı yiyecekleri kes. istediğin kiloya ulaşırsın.

beyin ders çalışırken çok fazla enerji tüketiyor ama yağ değil. O yüzden hem ders çalışmış hemde spor yapmış hemde diyet yapmış olursun. Şeker kilo yapmaz sana ders çalıştığın için.

94 ten 64 e inmiştim. 2 senedir 72(normali bu) kiloyum. Tecrübeyle sabittir. @mstfcgrygt

kafamda bildiğim bütün gerçekleri değiştirdi bu mesaj jelibon kilo yapmaması ders çalışırken beynin enerji tüketmesi bunları ilk kez duyuyorum kilo için de tebrikler

• quote:

Orijinalden alıntı: D/\rk Prince

yeme düzenini değiştir. ekmek yeme. her öğün az ye. akşam yemeğini 5.30 en geç 6da ye. ben 5te falan yiyordum.
    süreçte spor yapamayacan çok açık açık söyleyeim. ne kadar 45 dk yürüsen bantta bile bi vicdani sızlama oluyor. zaten dışarda yiyeceksin çok çünkü dershane ev okul derken ben ev yemeği yemedim uzun süre. yatmaya geliyordum sanki eve.

hocam dışarıda yemek yemeyi pek fazla sevmeyen biriyim bu süreçtede ev yemeklerinden çok fazla uzak kalacağımı sanmıyorum. benimde aklımda bu var ancak çok değil haftada 3 veya 4 gün 1 saat çok da fazla sorun yaratmaz gibi geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: EduarDQ

şefim bende aynı dönemden geçtim 70 kilo felandım sınava girdikten sonra okulun ilk yılı bitti bu sene 90-95 arasıyım tartılmaya korkuyorum o derece ben 20 dk sprint bisiklet sabah ve öğleden sonra yapıyorum öneririm 2-3 kilo verdim finaller bitti biteli ki 1 ay olmadı istediğimi yiyerek

sınav sonrası mı aldınız hocam yoksa sınav dönemi mi pek anlam veremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: pokeci14

quote:

Orijinalden alıntı: Oguzhan2250

Sakın bölgesel yağlanman (göbek basen gibi) varken mekik şınav falan çekeyim deme ağırlık kaldırmaktan uzak dur. ben 20 kilo vermiş biri olarak söylüyorum. Güzel bir diyet programı bol sıvı tüketmek ve günde 1 saat cardio hem kilo vermeni sağlayacak beden olarak inceleceksin sen bu farkı gördükçe kilo verdikçe her tartıya çıktığında eksik gördüğünde salgıladığın endorfin ile çok daha mutlu ve özgüvenli hissedeceksin. Spor çok yormaz. cardio alışman ( yürüyüş, bisiklet, uzay yürüyüşü [not yürüyüş koşmaktan daha iyidir] )
    1 hafta sürer. spor disiplin sağlan. ağır yemeklerle oluşan o halsizlik ağırlık hissi hiç yaşamazsın başarılı diyet ile. zararı olmaz faydası olur. çok daha enerji dolu, çok daha disiplinli, çok daha mutlu, çok daha hafif olursun ve böyleyken ders çalışmak ders dinlemek daha rahattır. hem üniversite ilk gittiğinde olacak bir fit vücut özgüvenini son derece arttıracaktır. hiç düşünmeden başla. kitap okumak kadar önemlidir sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam ders çalışmak için.

neden ağırlık kaldırmasın onu anlayamadım ? veya mekik veya şınav neden çekmesin kilosu varken ?

kas ve yağ dokusu ayrıdır. yağlı bedene kas yapıcı antremanlar uygulandığında kas dokusu gelişir. fakat şekilli vücut olmaz. sert büyük çirkin karınlar oluşur. hani göbeğim var sürekli mekik çekeyim onlar baklava olsun diye bir şey yoktur. önce vücuttaki yağ oranı azaltılır. yağ yakılır. sonra kas geliştirme başlatılır. kilolu yağ oranı yüksek bölgesel yağlanma sorunu yaşayan insan direkt olarak ağırlık (body building) ile başlarsa sonuç hüsran verici olur.

• öncelikle bende bodyciyim, kas ve yağ dokusu ayrımını iyi bilirim :)). ama kilolu bir insan direk kardio yaparsa hüsran olur asıl kas kaybı yaşar. kilolu insanın mekik çekmesinde sakınca yoktur. baklavaları yağ tabakasının alttında birikir. Şınav çekmesinin veya ağırlığında zararı olmaz. yağ dokusu altında birikir kaslar. yağlar eridikçe ortaya çıkmaya başlar. yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen :)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.