Şimdi Ara

SSD Durduk yere göçtü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • OCX Vertex II 60 GB ssd kullanıcısıydım en ufak bir sorunum yoktu ayda bir felan çok nadir bi şekilde bazen mavi ekran hatası alırdım öteside olmadı hiç,
    sorunuma gelirse birgün yine sabahlıyorum bayağı takıldım bilgisayar başında ve sorun çıkarmadan pc kalktım ve yattım
    uyandığım zaman bilgisayarı açtım ve birde ne göreyim pc ssdyi okumuyor, biosdada çıkmıyor dolayısıyla pc açılmıyor.
    bu sorunun durduk yere olması benim morali bayağı bozdu ve açıkcası bilgisayardan soğudum tamir etme yolu varmıdır yada izlemem gereken bir yol?
    şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MillionDollarsMan

OCX Vertex II 60 GB ssd kullanıcısıydım en ufak bir sorunum yoktu ayda bir felan çok nadir bi şekilde bazen mavi ekran hatası alırdım öteside olmadı hiç,
    sorunuma gelirse birgün yine sabahlıyorum bayağı takıldım bilgisayar başında ve sorun çıkarmadan pc kalktım ve yattım
    uyandığım zaman bilgisayarı açtım ve birde ne göreyim pc ssdyi okumuyor, biosdada çıkmıyor dolayısıyla pc açılmıyor.
    bu sorunun durduk yere olması benim morali bayağı bozdu ve açıkcası bilgisayardan soğudum tamir etme yolu varmıdır yada izlemem gereken bir yol?

Aynisi benimde basima geldi eger biosta da gorunmediyse ssd niz kullanilmaz hale gelmistir.Deneme sansiniz varsa yine de baska bir bilgisayarda bir kez daha deneyin.Ama muhtemelen ssd artik calismaz.Garantisi varsa yenisini verirler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• garantisi varmıdır bilmiyorum allah bilir belgeleri nerdedir yani ne gibi bi sorunu olmuştur bi fikriniz varmı elektrik elektronik mühendisimiz var bi işe yarar mı
  • quote:

garantisi varmıdır bilmiyorum allah bilir belgeleri nerdedir yani ne gibi bi sorunu olmuştur bi fikriniz varmı elektrik elektronik mühendisimiz var bi işe yarar mı

Ssdlerin tamirinin olmadigini biliyorum ben.Cunku bunlarin icinde harddisk gibi hareketli bir parca yok.Flash diskin buyuk hali gibi dusunebilirsin.Tamir edilen gormedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • anladım hocam teşekkür ederim yardımlarınız için :)
  • MillionDollarsMan kullanıcısına yanıt
    bios'u resetle fiziksel bozulma durumu olduğunu sanmıyorum yazılımsal olabilir. Bazen ssd'ler bunu yapıyor benimde başıma çok geldi
  • Bu arada ssd'yi açıp bakabilirsin içine yanık vs varmı chip üzelerinde bildiğin usb flas bellek ile aynidir içi
  • quote:

OCX Vertex II 60 GB ssd kullanıcısıydım en ufak bir sorunum yoktu ayda bir felan çok nadir bi şekilde bazen mavi ekran hatası alırdım öteside olmadı hiç,

Geçmiş olsun. Bios'ta gözükmüyorsa uğraşma düzelmez garantiye gönder. Benim sata hdd öyle olmuştu garantiye gitti 1 ay içinde yenisini gönderdiler.

• anladım hocam yardımlarınız için teşekkür ederim bi reset atmayı denerim biosa ki başka yapabiliceğim bişey yok olmasa yeni ssd alacaz :))
  • quote:

anladım hocam yardımlarınız için teşekkür ederim bi reset atmayı denerim biosa ki başka yapabiliceğim bişey yok olmasa yeni ssd alacaz :))

Garanti yok mu?
  • walla hocam varsada son 1 2 ayı en fazla kalmıştır da nerdedir garanti belgesi kutusu hiç bi fikrim yok taşındık herşey biyere dağıldı yada atıldı :))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.