Şimdi Ara

SSD Hdd sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugun karsilastigim bir sorun, kisaca sizlere de sormak isterim. 5 ay kadar once Kingston 64 gb SSD aldim ve windows u bu hdd ye kurdum. SSD ye baska herhangi bir program ya da oyun kurmadim. Bir sure once acilista chkdsk ya sokmaya basladi, ama bir problem vermiyordu, bir sure tekrar normal aciliyor, arada (haftada 1 ya da 2 kere) tekrar chkdsk istiyordu.

Bugun bazi programlar calismamaya basladi ben de gecici bir cakisma oldugunu dusunerek restart ettim aleti, ancak sonra, windows yukleme ekrani sonrasinda tam cozunurluk degisecegi anda (usb aygitlara (klavye - hdd - ses karti gibi) sinyal gittikten hemen sonra) HDD den power kesilme sesi geldi (sleep mode a gecerken duyulan sesin aynisi) ve sonra saniyelik bir mavi ekran sonrasi kendi kendine restart etti, bu sorun devamli tekrar etmeye baslayinca recovery / repair denemeye calistim ama ise yaramadi.

Mecbured baska bir HDD ye kurdum sistemi, SSD yi maillerimi kurtarabilme umuduyla docking station a taktim, sorunsuz okudu, almak istedigim dosyalarin tamamini cektikten sonra format attim (ntfs / 4096 byt). SSD sorunu yaparken disaridan iki plastik birbirine surter gibi bir ses yapiyordu.

Format sonrasi su an scandisk yaptigimda herhangi bir sorun gorunmuyor.

Sizce garantisi devam ettigi icin aldigim yere goturmeli miyim yoksa sorun bir software'den kaynaklanmis olup, yeni sistem kursam daha mi uygun olur? Garantiye biraktigim zaman ne kadar bekleteceklerini allah biliyo malum, sonunda bu alette sorun yok buyrun da diyebilirler tabii...

Yardiminiz icin simdiden tesekkurler.

• Temiz bir sistem ile sadece ssd takılı iken biraz kullanıp bakın ona göre hareket edin , chkdsk sorunu hdd'nize ait gibi geldi bana.
  • Öncelikle kingston ın sitesinden yeni firmware varmı onu kontrol edin. Ardından Farklı bir sata portu ve güç kablosu deneyerek test edin.

Birdehttp://ssd-life.com/ sitesinden uygulamayı indirerek SSD Healty seviyesi bakın?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.