Şimdi Ara

SSD ile ilgili bilmediklerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SSD almak istiyorum, ancak SSD anladığım kadarıyla USB bellekle aynı sistematiğe sahipmiş. USB belleğe veri atarken bir anda makine dondu ve reset attım makineye, baktım ki USB bellek hangi makineye takarsam takim çalışmıyor. Sorunuma geçelim;

1. Sorum;
    Ben çok sık sistem değiştiririm. Sistem değişiminden kastım format. Ancak bazı işletim sistemlerinde (misal OpenSuse), kurulum bazen hata verebiliyor. Buna SSD dayanabilir mi ? Hard Disk'te şu güne dek pek bir sorunum olmadı, ama SSD'den emin değilim. Siz ne dersiniz ? SSD bana uygun mu ?

2. Sorum;
    Bir SSD li makinede (oyun oynamak gibi bir gayem olmadığını da belirteyim; uzun pil ömrü, hızlı bir sistem istiyorum.) i3 işlemci yeterli gelir mi ?

Yada şu makineye SSD koysam, ucuza kaçsam kurtarır mı ?

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-celeron-n2930-183ghz-4gb-500gb-116-intel-w8-tasinabilir-bilgisayar.html#ozellikler

• SSD'nin işlemciyle işi yok, SSD için sata3 anakart yeterli.

SSD'ler veriyi üst üste değil, SSD içerisine dağıtarak yazıyor, bu SSD'nin ömrünü uzatıyor ama bu sınırsız format anlamına gelmiyor. :) Yani uzun vadede sıkıntı çıkabilir. Bad sector dediğimiz olay olur.

O bilgisayar sata 3 destekliyorsa SSD ile hızlı çalışır evet.
  • Desenize yine Hard Disk'e kaldık. :( Bu arada SSHD diye bir şey duydum, Sanırım 500GB SSHD = 8 GB SSD + 492 GB Hard Disk demek. Peki bu benim işimi görür mü ? Yani ömür farkı olur mu ? Avantajı nedir bu SSHD'nin ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.