Şimdi Ara

SSD önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dizüstü bilgisayara bir ssd almak istiyorum, genel olarak beklentilerim, bilgisayar çok hızlı açılsın , chrome word vb programlar basınca şak diye açılsın.Masaüstü işlemlerde tepki süresi çok hızlı olsun yani.

şöyle 120 lik f/p bir ssd tavsiyesi verebilir misiniz?

ilk olarak bakınca vatanda kingston v300 199 a var sizce bu uygun mudur?

http://www.vatanbilgisayar.com/120gb-v300-serisi-sata-30-cache-ssd-okuma-hizi-450mb-_-yazma-hizi-450mb.html#genel-bakis

• Merhabâlar Fâtih,

Kingston V300'ün detaylı bir incelemesi mevcuddur. Bu serînin NAND Flash bellekleri hakkında bilmeniz gereken mühim birkaç teferruatı şurada bulabilirsiniz:

http://www.ssdlabs.net/incelemeler/kingston-v300-120gb-incelemesi/

İmkânlarınız el veriyorsa 200 - 250 arasına samsung 840 EVO da alınabilir.

Hayırlı forumlar dilerim
  • Ben de konuyu açtıktan hemen sonra sizin o incelemeleri ve o nand konusunu gördüm. Merak ettigim bu degisiklik masaüstü işlemlerde ve tepki süresinde hissedilir bir fark yapar mı? Bu arada incelemenin tamamını daha okumadım yani sorumun cevabı incelemede varsa bilemiyorum :).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vatanda 200 e satılan kingston gitmiş yerine sandiskin standart modeli gelmiş 200 e.

bu ssd nasıldır peki işimizi görür mü, rasgele okuma hızları çok düşük denmiş genelde?
  • İncelemenin son sayfasında nihâî yorumlar mevcuddu :)
  • incelemeyi okudum da kingston artık 219 olmuş o saatlerde 200 idi :)
    onun yerine sandisk gelmiş standart olanı, sizde ultra plus ın incelemesi var, peki standartı hakkındaki yorumlarınız nelerdir?

@important
    hocam o 60 lık ve 170 lira.200 e 120 lik almak daha mantıklı.
  • Bu Standart modelinin aslında bir ismi yoktur. Zikrolunan ise bizim Türkiyeli perâkendecilerin takmış olduğu bir isimdir

Performansı ikinci sürüm V300'den de düşüktür. Kontrolcüsü, NAND'ları nedir ne değildir bilen biriyle henüz karşılaşamadım.
  • kingstona niyetlenmiştim zaten de 200 e zorlayarak çıktım 230 a da çıkamam :)

@solid state disk
    peki hocam bu standartı kesin alma mı diyorsunuz yani, beklesek yine 200 e 120 lik başka modeller indirime girer mi?
  • Ben olsam almazdım.

İkinci el forumuna da bakabilirsiniz, oraya da uygun fiyatlı temiz birşeyler düşebiliyor. Meselâ sıfır Crucial M500 120GB hatırlıyorum, 150 - 180 arasına alınabilir.
  • onları da gördüm crucial çok var peki onları önerir misiniz, kingstondan iyi midir kötü müdür ?
  • V300'ün ikinci sürümünden iyidir. İstikrar cihetinde de müsbet biliyoruz.
  • @solid state disk
    hocam peki cache ssd ler hakkında ne düşünüyorsunuz?
    sandiskin 32 liği var mesela bulabildiğim, hissedilir artış sağlar mı? bunu masaüstü için soruyorum.
  • solid state disk geldiyse bize laf düşmez gidiyorum ben geri
  • fatih-8 F kullanıcısına yanıt
    http://www.n11.com/adata-sp900-25-ssd-disk-sata3-128gb-super-fiyat-super-performas-P16401831

Şu linkteki Ssd gayet uygun duruyor.
  • ghost recon advanced kullanıcısına yanıt
    bende kingston ssd 120 gb v300 var .7200 rp primer disk ile yapılan windows hız testi ile ssd ile yapılan hız testi aynı .Neden göyle bir sonuç aldım??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drpardus -- 30 Mart 2014; 19:44:40 >
  • Ssd yi takmadan once yapılması gerekenler nelerdir kısaca?
    Ahci ye alıyoruz. Bi de bicimlendirirken hızlı bicimlendir yapmak lazimmis galiba. Baska bilmem gereken bir sey var mı?
    Ve Windows kurulumunda mı bicimlendirmek daha iyi olur yoksa wın ortamında çalışır bir bilgisayara takarak mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.