Şimdi Ara

STAR WARS SAÇMALIĞI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
0
Favori
4.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1.cumhuriyet askerleri emir 66'yı alana kadar jedi lara bağlıydı neden onlara elbombası veya bazuka atsınlar?
    karşı koymaları kesinlikle mümkün olmazdı zaten silahlı bir birliğe karşı ki anakin jedi temple ı bastığında
    501. birlik ile bastı yani analin koskoca tapınağı sololamadı,birçok jedi'ı cumhuriyet askerleri öldürdü.

2.Yoda'nın en son dövüşünde farkındaysan Emperor la karşılıklı kılıç dövüşünden ziyade güç savaşı yaptılar
    ki yoda da evrendeki en büyük güç değildi ki gücü kullanma açısından emperor bence yoda'dan çok daha üstün
    o kadar zaman bir arada bulundukları halde yoda hiçbir zaman sith lord onlduğunu anlayamadı.indu ile dövüş bu açıdan biraz saçma kaçtı
    diyebilirim yani o zaman windu yu kolay harcaması lazımdı fakat windu ile güç gösterisine değil kılıç dövüşüne girdi ve bunda mğlup oldu

3.dediğim gibi jedi lar ihaneti beklemiyorlardı onların cumhuriyet askerlerine güveni canlarıma mal oldu.H,çbir zaman clonewars çizgi filmleri dışında
    jedi lar tekbaşına koskoca bir orduyu yener durumda gösterilmedi.ayrıca gene hatırlatırım jedi temple ı anakin ve cumhuriyet askerleri bastı.
    yani birçok jedi ı onlar öldürdüler

4.bahsettiğin arena sahnesini tekrar izlersen sende göreceksinki birçok jedi o arenada can verdi eğer cumhuriyet askerleri yardıma gelmese kimse
    o arenadan sağ çıkamayacaktı.tekrar izlersen o alanda birçok jedi ın öldüğünü göreceksin.

5.ilk anlattığından bşi anlayamadım yani başkabir gezegende darth vader kimi öldürüyor kolayca.4.deki obi-wan ve darth vader dövüşü 1977 de çekilmiş bir sahne ve lucas bile yıllar sonra keşke bu sahneyi daha düzgün çekseydim diyerek kötülüğünü kabul etmiştir.O devrin anlayışında dövüş sahnelerinin kareografisi bu kadardı.bu mantık hatasından çok devrin şartlarıyla ilgili bir hata.ayrıca o ilk filmde gücün kullanımı ile yaygın bir düşünce yoktu.son bir bilgi saha ilk film sadece tek bir bölüm olarak düşünülmüştü gişedeki inanılmaz başarısından sonra devamı çekildi ki gücün asıl kapsamı 5. bölümde ortaya çıktı.
    ayrıca emperor u aşağı atmasındanbahsediyorsun orada darth vader oğluna yenilmiş ve güçsüz bir haldeydi ve bu filmde de gördüğün gibi adam yaşamak için hatta nefes almak için yaşam destek ünitesine bağlı emperor un yolladığı yıldırımlar bu sistemi bozmuş olabilir ki zaten yaşaması mucize olan bi adam darth vader ölmüşsede bana çok saçma gelmez

6.Ölüm yıldızındaki olay şuydu bilmiyorum ne kadar dikkatli izledin amaölüm yıldızıda bir gemi.Fakar şekli bir gezegen şeklinde ve her
    gemide olduğu gibi bundada bir enerji üretimi lazım ki bunu bir reaktör vasıtası ile görüyor.yaptıkları reahtör çıkışına ışın yollayarak ışının
    reaktörü vurup yarattığı tepkimeyle ölüm yıldızı gemisini yok etmesiydi.ve farkındaysan bu özel nokta bir çok turret ile korunuyordu.
    diybilirsinki kapasalardı o noktayı.eh buda bir hikaye ve herşeyin bir zayıf noktası var

burada anlatmak istediğim mantıksız dediğin herşeyin mantıklı bir açıklamasıda olabilir önemli olan ne gözle baktığın

1.ben serinin geneli için konuşmuştum yani sadece 3.bölümü baz almadım yani serinin genelinde jedi ların tek silahı light saber fakat düşmanları ne hikmetse patlayıcı madde kullanmıyor ayrıca jedi ların hepsi olmasada bazıları durumu anlıyolar ve karşılık veriyorlar hatta usta jedi lardan bile anlayanlar çıkıyor fakat basit kılıc hareketlerinden başka bir varlık gösteremiyorlar

2. yoda aralarında hain olduğunu anlamıştı zaten fakat voda nın gücü bile bireyleri kesin olarak seçecek güçte değil bu lordun gücünden değil yodadan kaynaklanıyor eğer yoda bireyleri kesin olarak seçebilme gücüne sahip olsaydı seçilmiş insanın anakin olmadığını anlardı ve ona göre davranırdı

3. evet çizgi filmerde çok abartılıyordu fakat serinin 1. bölümü aklına geldiyse ilk başta qui gon ve obi wan koskoca bir ordunun üssüne gittiler muzakere etmeye eğer o sahneyi hatırlıyorsan ayrılıkcı vali ve yardımcısıyla konuşmasınıda hatırlamışsındır..

4.evet jedi ların can verdiklerini hatırlıyorum zaten mantıklısıda bu fakat anlatmak istediğim bu değil bir avuç jedi binlerce gişilik bir orduya karşı geldi elbette cumhuriyet askerlerinin yardımıyla oradan kurtuldular fakat çok başarılı bir savunma gösterdiler

5.buradaki sahneyi şöyle izah edeyim vader kendi gemisinden başka bir üste olan albayla konuşuyor ve albayın başarısız olduğunu biliyor ve konuşmanın sonunda albay ölüyor aynı şekilde başka bir komutanıda öldürüyor aynı şekilde ayrıca vader ın ölüm sahnesine gelicek olursam eğer imparatorun gücü okadar güçlüyse neden luke gibi toy bir genci ilk denemsinde öldürmedi acı çektirmek istiyor olamaz çünkü öldürmeye karar vermiştir ayrıca vindu ve yoda ile yapılan savaşlardada ışın gücünün okadarda etkili olmadığını sergiledi

6.ölüm yıldızının yok olma mantığını biliyorum fakat benim gibi birçok insana bu olay çok saçma geldi

• Ya kontendo git Mortal Kombat oyna. Adamı dellendirme. 2 brutality yap gel o zaman oturup konuşalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hellmarch

Ya kontendo git Mortal Kombat oyna. Adamı dellendirme. 2 brutality yap gel o zaman oturup konuşalım.

hoca yarıldım valla
    büyüksün

• Star Wars filmini izledikten sonra, neon tüplerini benzinle doldurup yakarak lazer kılıcı yapmak isteyen iki İngiliz genci ağır şekilde yanarak hastanelik oldu.

Polisin açıklamasına göre, 20 yaşındaki Mark Webb'le 17 yaşındaki
    kız arkadaşı, filmdeki gibi lazer kılıcıyla düello etmek ve bunu filme
    çekmek istedi. Londra'nın kuzeyindeki Hemel Hempstead korusuna giderek
    projelerini hayata geçirmek isteyen gençlerin benzin doldurduğu neon
    tüpleri bomba gibi patladı. Ağır yanıklarla derhal hastaneye
    kaldırılan gençlerin durumunun kritik olduğu belirtildi.
    Star Wars'ın yeni bölümü, İngiltere'de geçen hafta gösterime
    girmişti.
  • Bir sığ konuyu alıp bu kadar dallandırıp budaklandırmaya çalışırsan olacağı budur bir sürü senaryo kırıkları olur, aynı şey maxtrix de de olmadı mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahocom

Ya harbiden merak ediyorum o saçma filme hayran olan yada 4 gözle yeni bölümlerini bekleyenler varmıydı?her şey saçma sapan ayrıca o filimin konusuda varmıy dı?Herhalde sinemaya girsem yine beş dakika dayanabilir sonra çıkardım.(bir öncekine gittimde çıktım da)

Kardeşim yaa... Gel seni bi öpiyim. Helal bea. Valla.
  • quote:

Ya kontendo git Mortal Kombat oyna. Adamı dellendirme. 2 brutality yap gel o zaman oturup konuşalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontendoo -- 25 Mayıs 2005, 3:34:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Bullet

quote:

Ya harbiden merak ediyorum o saçma filme hayran olan yada 4 gözle yeni bölümlerini bekleyenler varmıydı?her şey saçma sapan ayrıca o filimin konusuda varmıy dı?Herhalde sinemaya girsem yine beş dakika dayanabilir sonra çıkardım.(bir öncekine gittimde çıktım da)

İki tane hayal kurmayı bilmeyen insan işte.Size üzüldüm ne diyeyim.Bu bir zefk meselesi ama yinede starwars sevmeyen tipleri de ilk kez görüyom,varmış demekki bir iki tane...

• arkadaşım 80 yıllarda çevrilen bölümlerde de 2000 yıllarındakinde de sith lordu skywalker (yazılışı böyleydi sanırım) kanından gücün yoğun olduğu kişileri karanlık tarafa çekmeye çalışıyor o yüzden öldürmemesi gayet normal

3. bölümde anakin in karşısında neden jedi ustasını öldürmedi

çünkü bir şekilde anakin i kendi kendi yanına çekmeliydi sevdiğini kurtarabilbe ihtimali gibi güçlü bir etken sayesinde onu karanlık yöne çekti

bence oldukça mantıklı bir filim özellikle aradan 20 yıl geçmesine rağmen oldukça tutarlı bir filim yapmışlar

ama 3. filim dışında ilk 2 si pek güzel değildi istediğim zevki sadece 3. filimde aldım

• quote:

Orjinalden alıntı: kont_andre

quote:

Orjinalden alıntı: Bullet

quote:

İki tane hayal kurmayı bilmeyen insan işte.Size üzüldüm ne diyeyim.Bu bir zefk meselesi ama yinede starwars sevmeyen tipleri de ilk kez görüyom,varmış demekki bir iki tane...

yaa bi git işine. uzun uzun cvp yazcam şimdi sana ama deli uykum var hiç bulaşamam. kafanı fazla vurma öyle duvarlara. sonra çok hayalperest oluyosun :D

• Oturun iyisini yapın. Starwars' a saçma diyenler GORA da ışın çakısıyla ağaçtan sucuk toplama olayına kikir kikir gülmüştür ama.
  • resmen dondum kaldım. bazı arkadaşlar star wars çok saçma, şöyle böyle dediler ben de cevabımı yazdım. bundan sonra konuşmamalarını beklerdim ki çoğu da öyle yaptı ama hala susmayanlar da var, onlara artık vereceğim bir cevap kalmadı, sadece gülüp geçiyorum...
  • boşverin sw fanları bu sw ye laf atanların ne izlediklerini tahmin bile edebiliyorum amerikan pastası,gençlik filmleri.. bizim kendi dünyamız var bir iki tane aklı başında olmayan insancığın bozmasına izin vermeyelim..
  • star wars saçmamıdır. tabiki saçmadır. fakat adı üstünde yıldız savaşları. yani adından konusu belli. bilim kurgu sınıfında bir film.madem saçma bilimkurgu filmlerden hoşlanmıyorsunuz ki dediğim gibi isminden belli neden bu filme gidiyorsunuz.yanlız saçma olması ayrı birde bu saçma filmelerden hoşlanmak ayrıdır. hiç kimse böyle filmlerden hoşlandığı için kimseyi zevksizlikle suçlayamaz. bi olaya tanık olmuştum. bi yerden film alıyordum müşterinin biri hışımla içeri girdi. elindede cd var. bu ne biçim salakça bir filmmiş adamın biri duvarlarda geziyo falan diyo. getirdiği cd ye baktım örümcek adamın filmi. e gerizekalı mahlukat dedim içimden. filmin konusu adından belli heryerde reklamı yapılıyor madem bu tarz filmlerden hoşlanmıyorsun niye aldın ozaman.
    evet dediğim gibi star wars saçmamıdır. tabiki saçmadır. ama ben kendi adıma bu saçmalıkları izlemekten keyif alıyorum. aynı matrix, Lotr vs. gibi filmlerden zevk aldığım gibi.

• come to dark side ahocom
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zed The Rapist

boşverin sw fanları bu sw ye laf atanların ne izlediklerini tahmin bile edebiliyorum amerikan pastası,gençlik filmleri.. bizim kendi dünyamız var bir iki tane aklı başında olmayan insancığın bozmasına izin vermeyelim..

Gece gece ağzımı bozdurma senin afişini gördüğün kadar benim film izlemişliğim vardır. Bilip bilmeden laf atma ortalığa. LOTR da fantastik bi filmdir ama mantıklıdır. Star wars'un daha ne olduğu belli değil. Bi amaç mı hayır, bi öğreti mi HAYIR! Uzay efektleri için yapılmış bi filmdir. O kadar! Film zevkime gelince, git biraz David Lynch filmi izle, git Fight club'ı, oldboy'u, requiem for a dream'i, trainspotting'i izle, git godfather'ı izle. FİLM İZLE BİRAZ SONRA GEL BENİMLE TARTIŞ!!
  • quote:

Oturun iyisini yapın. Starwars' a saçma diyenler GORA da ışın çakısıyla ağaçtan sucuk toplama olayına kikir kikir gülmüştür ama.

GORA ile SW'u nasıl karşılaştırırsın Hellmarch bari sen yapma birader. GORA SW ile ta..ak geçmiştir oysa SW gayet ciddi yapılmış bi filmdir. GORA'da tabii ki gülerim çünkü o bir komedi filmi. Açık mı?
  • bullet hadi canım sen uyu belli uykun gelmiş senin
  • star wars un a.g
  • quote:

Orjinalden alıntı: y@nkee

star wars un a.g

a.g ne oluyor???
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.