Şimdi Ara

steam hediyesi geri alındı (Dolandırıldım)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

csgolounge dan bir adamdan gta v gift aldım önce o yolladı hediyeyi sonra ben trade den m4 cyrex fn ve birkaç item verdim

5 dakika sonra size verilmiş hediye steamden kaldırıldı dedi

konuşma ve trade görüntüsünü aldım kanıtlar var

adam az önce takas yasaklaması yedi 1-2 oyun gifti var envanterinde ama benim itemleri aktarmış

steam de kategori steam trading/in game items , stolen/hijacked items bölümüne kanıtlarla birlikte mesaj attım sizce itemleri geri verirler mi?

özet : oyun alırken sakın hediye veya cd key şeklinde almayın gift olarak envantere takas yapın

• aynısı başıma geldi 6 giftim gitti en iyisi kendi steam walletinizle alın oyunu 20 30 lira ucuz olacak diye riske girmeyin eğer trade ile oyun ve itemi takaslamadıysanız steam yardımcı olmuyor.
  • adam önce hediye olarak attı bana oyunu sonra ben tradeden verdim itemleri aynı adam bugün 2 türk arkadaşı daha dolandırmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knockin16

adam önce hediye olarak attı bana oyunu sonra ben tradeden verdim itemleri aynı adam bugün 2 türk arkadaşı daha dolandırmış

o şekilde steam yardımcı olmuyor eğer tradeden item ve gifti aynı anda takas ederseniz geri veriyolar fakat bu şekilde yollanınca yardımcı olmuyolar benimde başıma geldi zaten oyuzden ilk yolluyolar gifti geri çekicekleri için :)
  • ucuz kurtulmuşunuz gene hocam csglden hiç bi şekilde hiç kimseyle takasa girmeyin %80i dolandırıcı %19u ölücü işte geri kalan %1le yaparsanız yaparsınız
  • [A]narchy kullanıcısına yanıt
    aynen öyle ben yemezdim böyle scamleri ama bu dolandırılma steam in kusuru bana göre günde binlerce kişi dolandırılır aynı yöntemle,adam istediği zaman yolladığı oyunu geri alabiliyor saçmalığa bak
  • Öncelikle geçmiş olsun hocam tavsiyem eger tanıdıgınız birisi değilse gift olarak almamanız yönünde trade her daim en mantıklı iştir insallah tekrardan alırsınız iteminizi.tekrar geçmiş olsun iyi forumlar.
  • Benim anlamadiklarim :

1- Yilladigi gifti nasil ne sebeble geri alabildigi ?

2- Envanterinize takasla gerceklestrn muhakkak demissiniz. Zaten gifti takas yoluyla envanterinize almiomusunuz ? Anlayamadm.

3- En onemlisi tekrar soruorm : Bir gift sonra nasil geri alinir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stattrak kullanıcısına yanıt
    gifti envantere değil arkadaşa hediye olarak yolluyor ben kabul ediyorum steam hesabımda oyun gözüküyor ondan sonra itemleri veriyorum

geri alması sanırım paypal ile alıp itiraz mı ediyor napıyor direk siliniyor kütüphaneden oyun , steam e mesaj attık dolandırılan 3 türk arkadaş olarak tahmini 3-5 gün içinde dönerler gelen cevabı yazarım burdan

steam hediyesi geri alındı (Dolandırıldım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knockin16 -- 27 Eylül 2015; 21:44:07 >

• Adam kredi kartıyla almış işte sonra sana gifti atmış. Sonra da parayı çekmiş , trade olsa geri alırdın ama bu durumda bir şey çıkacağını sanmam hocam
  • sahte veya sanal kartla ürünü alıyor sonra steam parayı bulamayınca oyunu geri çekiyor bilindik bir şey o yüzden güvenilmeyen birinden trade ile oyun alınması sakıncalı
  • steam supporta ticket aç anlat derdini itemlerini geri veriyolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: may7

steam supporta ticket aç anlat derdini itemlerini geri veriyolar

ticket attım cevap bekliyorum inşallah verirler diğer arkadaş bıçak kaptırmış 200 liralık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knockin16

quote:

steam supporta ticket aç anlat derdini itemlerini geri veriyolar

ticket attım cevap bekliyorum inşallah verirler diğer arkadaş bıçak kaptırmış 200 liralık

Vermezler eskidendi o. Steam artık uğraşmıyor böyle boş beleş işlerle. Geçmiş olsun hepinize. İyi forumlar

• eğer mail koruması aktif ise tradelerinde ve bu olay başına ilk defa geliyosa 100% veriyolar diye biliyorum merak etme
  • quote:

eğer mail koruması aktif ise tradelerinde ve bu olay başına ilk defa geliyosa 100% veriyolar diye biliyorum merak etme

oyunu tradele almadığı için vermezler.

geçmiş olsun bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayganz -- 28 Eylül 2015; 10:08:35 >
  • Adam masıl gifti geri aldı? Ödemeyi bir şekilde iptal ettiği için. Steame göre haksızsınız. Çünkü o oyun takas edilemez. Siz ise steamin takas banı koyduğu hediyeyi takaslamaya çalışmışsınız

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.