Şimdi Ara

STK4231 amfi devresi yardım......

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar elimde stk4231-2 anfi var montajını yaptım fakat trafoyla anfi arasına bi devre konulması gerekiyormuş.. bilen warsa ltfn yardım... şimdiden yorumlar için teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zekiural -- 12 Temmuz 2008; 10:46:40 >

• Trofo ile amfi arasına besleme devresi konur
    başka bi devre de mi konuyormuş?
  • kardeş trafo ile anfi arasına besleme konur .beseleme devresi değilse empedans uygunlaştırıcı olabilir.
  • bu stk 4142 ye ait senin devrede simetrik beslemeyse işine yarar

STK4231 amfi devresi yardım......
  • benim fazla bi bilgim yok ama besleme devresi galiba... bilgilendirdiğiniz için teşekkürler...ama bana stk4231 besleme defresi olan warsa atabilrmi....
  • arkadaşım elektronik bilgin yoksa zaten yapamazsın, ama senin için araştırdım stk4231 amplinin beslemesi artı eksi (yani simetrik) 61 V

malzemeler 120V 120W trafo(trafoyu zor bulabilirsin)
    en az 6 amder 4 adet diyot
    2 adet 4700mikro farat 100V kondansatör
    2adet 500 ohm 2W direnç
    elektronik bilgisi olan bir şahısla bunları bir araya getirebilirsin

ayrıca bu ses devresi ile ilgili linki aşağıda sana veriyorum
    http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/S/T/K/4/STK4231.shtml

sana iyi çalışmalar
  • Öncelikle STK4231 için önerilen nominal değer +/-51V. simetrik besleme gerilimidir.
    Bunu sağlamak için sekonder gerilimi en çok 2x40V. olan 300W civarı bir trafoya ihtiyacınız var.
    Yine kondansatörler 10000uf. 100V. olmalı.

Fakat her şeyden önemlisi çalışma gerilimi 50V. üzeri olduğundan çarpılma riski olduğunu
    sakın aklınızdan çıkrmayın.Enerji altında iken devreye asla dokunmayın...

• Konuyu bende hortlatıcam ama şu an yapmakta olduğum devreyi görünce kafama takılan soruyu sormadan edemeyeceğim. Bendeki şemada 1-2-21-22 numaralı bacaklar boş gözüküyor. Entegrenin bu bacaklarında kullandığınız elemanların görevleri nedir. Şimdiden teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar,lütfen yardımcı olun.. Konuyu da hortlatmış gibi olacağım ama bir sorunum var.. Yaklaşık 2 sene önce STK-4221ii entegresinden amfi yapmaya gayret ettim. Projector (ve muting) devreli olanını yaptım olmadı, projector devresiz (muting açık devre) olanını da yaptım, yine olmadı.. Projectorlu olanında bir kanal cızırtılı diğeri de normal'imsi' çalıştı, projectorsuz yaptığımda da kanallardan birisi direkt yandı.. 8. bacağını ne yapacağımı da anlamış değilim. Mesela Sony LBT-905 (STK-4221ii devresini yapmak için ilham aldığım ürün) 8. bacak direkt GND ye bağlanmış, ama Sanyo nun kendi datasheet inde (projector süz olanında (Sample application)) açık bırakılmış, Projectorlu olanında ise apayrı bir muting devresi var.. Böylece 2si orjinal 3 STK-4221ii i yakmış bulundum.. Şimdi ise isteğim MHC-V5550 den çıkan STK-4231ii entegresi ile bir amfi yapmak, hatta belki DBFB li olarak.. Ama yapmaya çekiniyorum işte. SKT-4221 ile geceler boyu uğraşmıştım, devre yerleşim planlarıyla bile.. Şu anda da ise STK-4231ii den elimde sadece bir adet var, sinir bir durum yani. Birde Kuşadası ndayım.. Her ihtimale karşı da Manisa ruh hastahanesinden randevumu alıyorum.. :) yardımcı olursanız çok sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davlf1 -- 18 Eylül 2013; 6:12:56 >

• ipucu resimleri bunlar da..
     STK4231 amfi devresi yardım...... STK4231 amfi devresi yardım......

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.