Şimdi Ara

şu sorunu çözene iphone kılıf hediye edicem :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ilginç bir sorunum var.

Telefon Iphone 4 Fransa Orange Sim Kilitli İlk çıkan geveyli.

4.1 versiyonundan ilk defa 5.0.1'e geçiş yaptım.Ondan da 5.1 'e geçiş yaptım ve 3 sürümdede gevey ile kullandım.Özellikle 5.1 geçişinden sonra 3-4 kere sim hatası verip durdu.Telefonu her açıp baştan baslattıgımdada baya bir ugrastıp aktif oluyordu.
    Son sim hatası verdiğinde sim yuvasından cıkarıp baktım geri taktiğimdada hiçbir şekilde simi tanımadı ve sim yok yazdı.

Kadıköyde baska bir geveyle denedim calismadı.Telefoncuda 5.1 versiyonundan dolayı olmadıgını soyledi . Cydia'dan 4.3.5 , 5.01, ve 5.1.1 sürümlerine shsh oldugunu gordum.

Hiç kullanmadıgım halde 4.3.5 e döndüm fakat hala sim yok diyor. 5.0.1 e ise dönmeyip hata veriyor.

Acaba sorun ne olabilir yazılımsal mı donanımsal mı anlamadım.

Çözene cidden kılıf yollicam. :)

• Baseband acaba nedir?

Ayarlar>Genel>Hakkinda...
  • Orange France - iPhone 2G, 3G, 3GS,4
    USD 150
    30/45 Days

Verin tamamen simfree yapalım

Eğer daha hızlı olsun derseniz 130€ ya 3-6 Gün
  • geveyli iphone kullanmadım hiç ama bildiğim kadarıyla açıklama yapayım.

baseband güncellediysen geri dönüşü yok, her ne kadar ios sürümünü düşürseniz de basband güncellenmiş haliyle kalıyor malesef.
    iosu güncellerken bazı programlarla yeni iosa eski baseband sürümünü dahil etmeniz gerekmekteydi.
    şu an için mevcut basebandınıza uygun gevey çıkmasını bekleyeceksiniz, çıkana kadar iphonunuzu ipod olarak kullanmaya devam edebilirsiniz :)

yanlışım varsa üstadlar düzeltsin.
  • 5.1'de bir süre geveyle kullanıp sonra tanımamaya başladıysa ya kesme simkart kullanıyorsunuz ya da gevey arızalandı. Orjinal bir mikrosimkart ile deneyebilirsiniz ya da başka bir gevey bulma şansınız varsa onu bir takıp deneyin. Tabi baseband yükselmiş olabilir ve ona uygun gevey de mevcut olmayabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok basebandı korudum 02.10.04

baska birinin simini taktım gevey yine aktif olmadı. baska bir gevey denemiştik olmamıstı anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TR Ramon

Baseband acaba nedir?

Ayarlar>Genel>Hakkinda...

02.10.04 bb koruyarak ios 5 e geçiş yapmıstım. tek dusebildiğim surum olan 4.3.5 e döndüm ama yine sim yok diyor.
  • sim kartı geveysiz takınız, 1 kaç dakika dursun telefonda, servis yok yazısını gördükten sonra kartı çıkarıp geveyle birlikte takıp telefonu baştan başlatın.
  • arkadasımın telefonunu baseband koruyarak 5.1.1 e yükselttim ve geveyde mükemmel çalısıyor sen bi yerleri eksik yapıyorsundur dostum 0 542 415 80 27 arasan yardımcı olurum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.