Şimdi Ara

sulu sogutma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar ben düsündümde benim pcnin üstünde kombi duruyoo ben sadece sistem bilesenlerini alsam suyuda sebekeden direk balayip cikisida gidere versem daha etkili bi sogutma olmazmi hem devamli soguk su gelir sogutmaya ratyotore gerek kalmaz isi artikca muslugu acarim sogur nedersiniz yorumlariniz bekliyorum :D)))))))))))))))))))))))))))

• Sen 24 saat musluktan su mu akıtacaksın. Çok büyük israf ve masraf.
  • bunu bende düşündüm ama şu anda kış ve su soğuk kasanın içinde terleme yapabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: vipmail123

Sen 24 saat musluktan su mu akıtacaksın. Çok büyük israf ve masraf.

Bencede Musluğu Çok Açarsan Olacaklar Hiç Hoş Olmaz
  • Güzel fikir, eskiden ben de bunu düşünmüştüm ama hem su masrafından dolayı hem de bileşenlerin terleme yapacağından dolayı vazgeçmiştim.
  • Bileşenler terleme yapmaz öyle kolay kolay,şebeke suları soğuk kış günlerinde bile bina içinde 5-10C arası oluyorlar.Burda asıl problem çeşme suyunun basıncı ve de sürekli akmayacak olması.

1. problemi aşmak için çok sağlam ve komple metal bir blok yaptırmanız lazım yoksa plexiyi felan çatlatmanız pek de zor olmaz.Çok sağlam hortumlar + sağlam rekorlar kullanmalısınız ki sızdırma olmasın.

Ayrıca su sürekli akmayacağı için yeri geldiğinde işlemci 10C olacak,yeri geldiğinde 60C'lere çıkacaktır.
    Siz şebeke soğutmayı boşverin,normal su soğutma kurun gitsin.
  • anladim yani sistem basinca dayanmasi zordiyosunuz anladim ama ben suyu zaten geri sisteme baglamayi düsünüyodum terleme olayini bilmiyorum ama yaptigim arastirmaya göre ozaman zaten su sogutmadan daha pahaliya gelir tahminimce
  • quote:

Orjinalden alıntı: reem86

anladim yani sistem basinca dayanmasi zordiyosunuz anladim ama ben suyu zaten geri sisteme baglamayi düsünüyodum terleme olayini bilmiyorum ama yaptigim arastirmaya göre ozaman zaten su sogutmadan daha pahaliya gelir tahminimce

Maalesef öyle,en temizi bağımsız bir su soğutmadır hocam.
  • [Deleted by Admins]
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.