Şimdi Ara

Superonline ve TTNET'te 13 mbit TürkNet'te 75 mbit Ne Kadar Doğru ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Bu gün TürkNet'in sitesinden adres sorgulaması yaptım ve hattımın 75 mbit'e kadar desteklediğini öğrendim. Yetmedi müşteri hizmetlerini aradım onlarda aynısını söyledi. Fakat süperonline ve ttnet'ten en fazla 13mbit alabilmiştim. Onu da kavga dövüş ancak verdiler. Müşteri hizmetleri altyapı farkından dolayı dedi. Benimde pek bilgim yok bu konularda. Acaba doğruluk payı nedir ? Lütfen yardım edin ona göre süperonline daki taahhütümü bozup yıldırım hızı ile TürkNet'e geçmeyi planlıyorum. Birde adamlar 120 TL'ye kadar cayma bedelini karşılıyorlarmış

• hat değerlerini at birde biz bakalım :)
  • Tabi aksam atabilirim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan adsl kullandığın için 13mbps alıyorsun ama Türknet sana vdsl üzerinden hizmet verecek
  • Vodafone sitesinden bak birde. Bende Vodafone ve Türknet 75 mbit diyordu, Türk telekom 16 mbit diyip duruyordu, en son bağır çağır bi görüşme yaptım. 81 mbit olduğunu söyledi

• Şu an 7mbit geliyor. TTnet kullanirken 13 14 geliyordu sorunsuz bir sekilde. Sonra aradim musteri hizmetlerini biraz bagirdim cagirdim 16 mbit niye gelmiyor diye. Kem kum ettiler bende iptal ettim superonline a gectim onlar 16 verir diye. Malesef daha kotu oldu simdi 7 geliyor en fazla. Musteri hizmetlerini aradigimda hattimin bu hiza kadar destekledigini soylediler. Dusunebiliyor musun, ayni alt yapiyi kullaniyorlar ama birinde 13 birinde 7. Komik bir durum

• zQrba kullanıcısına yanıt
    Aynen vodafone un kendi sitesinde de vdsl 77 adsl 17 diyor. Ama superonline ve ttnetin sitesinde vdsl desteklemiyor adsl de 16 mbite kadar diyor. Bu vodafone ve turknet farkli altyapi mi kullaniyorlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Weing

Aynen vodafone un kendi sitesinde de vdsl 77 adsl 17 diyor. Ama superonline ve ttnetin sitesinde vdsl desteklemiyor adsl de 16 mbite kadar diyor. Bu vodafone ve turknet farkli altyapi mi kullaniyorlar ?

Aynı altyapı hocam. Sadece Türk telekom sistemde sanırım tam fiber olmadığı için görünmüyor.

• Anliyorum. Sanirim TurkNet e gececegim eger dedikleri gibi ise. 75 istemiyorum 24 gelse bile falzasiyla yeterli benim icin ama 75 gelse de fena olmaz

• ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    İşte buyrun.

Superonline ve TTNET'te  13 mbit TürkNet'te 75 mbit Ne Kadar Doğru ?
  • Weing W kullanıcısına yanıt
    benim eski adsl bağlantım ile aşağı yukarı hız aynı şuanda 75 megabit turknet kullanıyorum.
    Yani bu demek oluyor ki gönül rahatlığı ile TürkNet VDSL 75 megabit paketine geçebilirim öyle mi ?
    kablonda yalıtım problemi yoksa modemin vdsl ise kesin ihtimal veremem ama evet gibi
    Anlıyorum tesekkur ederim

• Ben başıma gelen bir olayı söyleyeyim. İnşallah sizin başınıza gelmez. Turk.net sistemlerinde 50 mbit internet alabileceğim çıkıyor. Sahada TurkTelekom ekipleri çalışıyor port işlerine falan onlar bakıyor.TurkTelekom Turk.net e gölgede boşta vdsl portu yok deyip bize vdsl vermiyorlar. Paketim 50 mbit ken şuan 16 mbit ile bağlanabiliyorum.
  • okttay kullanıcısına yanıt
    Böyle bir bilgilendirme için çok teşekkürler. Eğer bu şekilde bir durumla karşı karşıya kalırsam takipçisi olacağım.
    Evet kesinlikle takipçisi olun. Telekom yalan söylüyor gibi geldi bana. İnterneti annemler için aldığımdan ve 16 mbit bile onlar için çok çok iyi bir hız olduğundan çok üstünde durmadım ben. Türk.net e geçmeden önce telekomdan 1 mbit kullanıyorlardı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.