Şimdi Ara

Suriyeli Vatandaşa Verilen 1250 TL'lik BİM Kartı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
4.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

ab para vermedi diye kaç kez reisin dedi. 40 milyar doları biz harcadık yine harcarız bu milletin kesesi bereketlidir dedi.

ekremin yaptığınada karşıyız.

TRENDyoutube
    türkiye bir 40 milyar dolar daha harcar
    https://www.youtube.com/watch?v=CatmKGGIezg&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FF980A2B3 -- 30 Eylül 2022; 8:2:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni türkiyenin 1250 lirası ile 1 ay suriyeli beslenmez.

ancak haftalık market çekidir o.

• Tony Ferguson kullanıcısına yanıt
    400 bin doları varsa İsraillide vatandaş olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madem surilere çalışıyor devlet o zaman herşeyi surilerden istesin. Yok öyle vergi ver, askere git deyip surileri kayırmak.

Kime yatırım yapıyorsan ondan destek isteyeceksin.

• retro61 R kullanıcısına yanıt

400bin dolari olan arabin ne isi var turkiyede.

ortadogunun cerini copunu kakaladilar bize

• 0,60 dan 90 dan kredi çekeceğim diye vatanı üç kuruşa satanlar izlesin. gerçi onlar izlese de bişey anlamaz. onlarda o duygular yok.

• STK lar ile o para harcandı.

Yazık la. Reisten çok reisçilik bu.

vergilerimiz senin benim çalışan babanın vergisi. Acı gerçek bu kabullenmesi ne kadar zor dimi? Savunduğun siyasi görüş için kendini yalanla kandırmaya çalışıyon.

ben sgk ya para ödeyip randevu bulamıyayım suriyi finanse edeyim sende bunu yalanlarla savun. Önceden yalanınız ab fonuydu reisiniz çıkıp dedi bu millet harcadı kesesi bereketli yine harcar biz Türkiye olarak harcadık dedi ona bile inanmıyorsunuz.

bari reisiniz gibi dürüst olun harcadık de övün ümmetin onlar senin.

• Sen REİSe kurban ol...

Birilerine kurban olmak size yakışır 

• 6+1( Hdp ) li masa da size yakışır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retro61 -- 1 Ekim 2022; 8:55:44 >
  • 'Suriyeli vatandaş' nasıl bir anlatım bozukluğudur yaa

Stk yalanında ses çıkaramadın hemen başka yalana geçtin +1 diye yalan attın. Her haltınız yalan. Vergilerimizden ödendi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FF980A2B3 -- 1 Ekim 2022; 0:37:3 >
  • Iste Reis bunlarin elindeki parayi degersizlestirmek icin enflasyonu kokledi. 1250TL lik kartla yapacagi alisveris en fazla 3 gun gider. Eskiden olsa aylik alisveris yapardilar bu parayla. Reis isi biliyor, durmayin yola devam edin…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bim nerede ya

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ya arkadaşlar sizin kaçırdığınız bir nokta var. toplum sığınmacılardan ziyadesiyle memnun. siz twitterda, sözlüklerde ve forumlarda yazılanlara bakıp gaza gelmeyin. ne zaman sokakta birisiyle konuşsam onlardan memnun olduklarını söylüyor.

suriyelilerin yoğun olduğu bir bölgede yaşıyorum ve çevremdeki insanlardan duyduklarım şunlar:

. eskiden evlerimizi kiraya veremiyorduk şimdi ne güzel oldu

. bak eskiden buralar cansızdı bu sokaklar canlandı şimdi

. işyerimde yarı fiyatıyla çalışıyorlar, onlar benim kardeşim işimi büyütüyorlar

. ne yapacaklar gidip orada savaşsınlar mı? zaten müslümanlar onlar yaşasınlar ne olacak?

gibi cümleleri sürekli duyuyorum arkadaşlar. peki ben ne mi yapacağım? tüm planlarımı şubat-mart aylarında taşınmaya yönelik yaptım. evet yıllardan beri oturduğum yerden sığınmacıların bölgeme yoğun olarak göç etmelerinden sonra evimden ayrılmaya karar verdim. yaşadığım 10 katlı apartmanın 6 katına onlar yerleşti, sorun değil 9 katına da yerleşsinler. ama ben bu kadar pis, ahlaksız, düzensiz, bağıran açıkçası hayvan gibi yaşayan bir topluluk görmedim. hava atmak için söylemiyorum ben avrupada 20 tane ülke gezdim, dibine kadar hümanist birisiyimdir. kardeşim ben bu insanlardan nefret ettim. bakın daha dün gece 2 kere uykumdan kalktım çünkü alt komşumun bebeleri (7 çocukları var) evi yıkıyor, evet ses yukarıya da geliyor. bu kadar terbiyesiz ve avazı çıktığı kadar bağıran bir topluluk görmedim. her akşam ne yiyorlarsa yaptıkları yemek kokusu midemi bulandırıyor. balkonda sabahlara kadar bağıra bağıra konuşuyorlar, saygı hiç yok. bebekleri yerlerde yatıyor, bağırıp ağlıyor anası dönüp ilgilenmiyor. çocuk beynimizi şişirmeye devam ediyor. gittim 4-5 kere uyardım, kapıcıya söyledim, 2-3 kere de polisi aradım. bunları durduramıyorum ya birbirimize girecektik ya da ben buradan çekip gidecektim. şimdi özellikle evimi değiştirirken sığınmacıların olmadığı sessiz bir bölge seçtim, şimdi finansal durumlarımı ayarlıyorum. kesinlikle şu anda hayatımdaki en büyük problem bu. enflasyon isterse %500 olsun her akşam makarna yiyeyim, ama bu insanlarla yaşayamıyorum. işte dediğim gibi evimden çıkıp gidiyorum. bizzat kendi şahsi evimden.

daha yazılacak çok şey var da, asıl konuya değineyim. gördüğüm kadarıyla türk insanı mutlu. zaten bizimkilerin cebine 3 kuruş para girsin, geleceğini de satar, evini de satar. herşeyini satar.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.