Şimdi Ara

Suzuki Burgman Kullanıcıları Buraya.... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
19.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2005 model Burgman 400 39000km'de almak istiyorum. Dışarıdan çok temiz görünüyor. Yinede servise baktırmalımıyım? Parça ve bakım fiyatları makulmüdür?
  • Merhaba,
    Modeline gore kilometresi makul. Fakat kesinlikle bir Suzuki servisine veya varsa bu motoru bilen bir arkadaşiniza gösterin. Ayrica bu motorun düzenli olarak yağının kontrol edilip edilmedigini sorun. Kalkışta aşırı bir titreşim varmi, hızlanması duzgün mü, araştırın? Bakımlar 6000 de birdir. Servisler biraz daha pahalı olur. Tahminen yağ ve yağ filtre değişimi hava filtresi temizliği vs.150 yi bulur.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhkn -- 19 Temmuz 2013; 14:31:20 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhkn -- 25 Temmuz 2013; 0:31:59 >
  • 200 cc lik kullanan var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Benim motorum 8.000 km'de 2004 model burgman 650 AN.. Maddi açıdan oldukça rahat, kullanmayan bir tanıdığımda yatıyordu motor. Bende onu sıfır alması için ikna edip kendime bunu aldım.
    Yan aynalar katlanabilir, power modu, vitesi manuel kullanabilme özelliği inanılmaz özellikler.. Şehir içindeki yakıt tüketimi net 100 km/6.3 litre.. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, şu yakıt tüketimi verme konusunda insanların neden fiyat bilgisi verdiğini bir türlü anlayamıyorum. Benzin fiyatı değiştikçe verilerinin değişeceğini farkında değiller mi acaba. Sabit olan veri, tüketim değerinin litre bazındaki bilgisidir. Burgman 650 kullanırken 120km-140km hız aralığına nasıl geldiğinizi gerçekten farkına varmıyorsunuz. Eşimle beraber hiç konfordan ödün vermeden yolculuk edebiliyoruz. Koltuk altı bagajı iki kask, iki yazlık mont ve ince bir çanta alabiliyor. Tek şikayetin ne derseniz; 269 kg olması. Hafif yokuş aşağı bir yerde geri geri gitmek zorunda kalınca eziyetin dibi. Ama bu kuvvette, bu özelliklerde, bu fiyatta bir motor daha hafif olamaz tabi. Ancak fiyat artırılırsa karbon parçalar ile hafifletilebilinir diye düşünüyorum. Lastik olarak metzeller yerine michelin taktırdım. Zaten michelin'de bu ebatlarda tek model var. Yani resmen bu motor için üretmişler lastiği. City Grip kadar başarılı olmasada (benim yorumum, daha önce GTS 300 vespa'm vardı) bana metzeller ve pirelli'den çok daha başarılı dedikleri için michelin tercih ettim. Metzeller geç ısınıyor, ve istanbul asfaltına çok uygun olmadığını söylediler.. Ama lastiklerim daha 300 km'de o yüzden çok yatmadım motorla. İleride merak eden olursa bilgilendiririm. Sevgiler, saygılar..

• gerçekten neden hala km de su kadar kurus yaktigi soylenir , çözemedim. Dûsûnûn bir kaç sene sonra kendiniz bile okusaniz km de su kadar kurus yakiyor diye gülersiniz! Hatta kendinize kizarsiniz zira o gunku km de yaktigim kurus senin için bir ifade etmeyecektir. Birde foruma dunyadan kaç ulkeden giren diger insanlarida dusunursek km de su kadar kurus yakiyor gerçekten ne kadar saçma .

Benim motorum veya arabam 100 km de su kadar benzin harciyor dense,hem sen 10 sene sonra anlarsin hemde bu yazilari okuyan dunyadaki diger turklerde anlar. Yani boyle demek bu kadar zor mudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2000watts -- 28 Ağustos 2014; 19:28:11 >
  • 2004 burgman 400 un disli yagi nasıl degisiyo

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekleyin 2. an400ümü 3 hafta önce aldım..
  • burgman 200 sigorta kutusunun yeri için kitapçıkta selenin altında bakım kapağını sökün diyor ama 4 yıldız vidayı söktüm kapağa benzer bir şey yok ortada bilen arkadaşların yardımını bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: BERSUM

burgman 200 sigorta kutusunun yeri için kitapçıkta selenin altında bakım kapağını sökün diyor ama 4 yıldız vidayı söktüm kapağa benzer bir şey yok ortada bilen arkadaşların yardımını bekliyorum

400lüklerde farın üstündeki çıtayı ya da kaş derler onu sökün bi..
  • konuyu hortlatayım başlıkta açtım buraya da yazayım.
    slm arkadaşlar 73bin de Suzuki AN 400 Burgman aldık siyah renk. temiz bir motor. gidişi gayet iyi, iş karşılığı geldi. bunun piyasası nedir kaça satılır 2008 model.
  • quote:

Orijinalden alıntı: garrote

konuyu hortlatayım başlıkta açtım buraya da yazayım.
    slm arkadaşlar 73bin de Suzuki AN 400 Burgman aldık siyah renk. temiz bir motor. gidişi gayet iyi, iş karşılığı geldi. bunun piyasası nedir kaça satılır 2008 model.

Kmden dolayı 8-10 bin arası bende 2004 var 68 binde ne yapmış öyle o ya taksi çıkmasımı..
  • hachiko kullanıcısına yanıt
    Sorma hocam km çok aldıkta birkere. Motor hakkında hiç bilgi yok olmadı kullanacağım. Dediğiniz gibi 8 ederse baya düşük piyasası.

• quote:

Sorma hocam km çok aldıkta birkere. Motor hakkında hiç bilgi yok olmadı kullanacağım. Dediğiniz gibi 8 ederse baya düşük piyasası.

Hayır piyasası düşük değil piyasası 12-15 arasıdır ama kmsi haddinden fazla olduğu için söyledim normal de o motorun en fazla 45 binde olması lazım..Altın gibidir bugün al 2 sene geçsin aldığın paraya satarsın bambaşkadır bunlar yolda bırakmaz japon gibi sadıktır... İki kusuru vardır altının aşırı alçak olması..Yedek parçasının mercedes ile yarışır derecede pahalı olması..
    Altının alçaklığını bugün tecrübe ile anladım :) Buarada gidişi gaz yemesi çok iyi hiç 70bin gibi değil.sahibi iyi bakmış

• quote:

Altının alçaklığını bugün tecrübe ile anladım :) Buarada gidişi gaz yemesi çok iyi hiç 70bin gibi değil.sahibi iyi bakmış

Kaza yapmasaydım alırdım senden :d resmini bi koysana..
    Geçmiş olsun hocam yarın çeker atarım. Pm ile numaranı atarsan whatsapp dende atabilirim.

• quote:

Geçmiş olsun hocam yarın çeker atarım. Pm ile numaranı atarsan whatsapp dende atabilirim.

Whatsapp kullanmıyorum.. Bu sene bayağı 2007 ve üstü burgman aradım sonra araba ile bi kaza yaptım masraf çıktı bayağı...Yoksa sizden alırdım bağımlısıyım bu makinaların..Şu an altımaki de çok iyi ama k7 kasa istiyorum ..Sırtlığı geri çekin kendinize tadından yenmiyor o zaman kaba makina olmasına rağmen çok kıvrak ve heryere girebilen bir motordur..Öyle deli gibi benzin de yemez enjeksiyonludur..Çok seridir ve kuvvetlidir..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.