Şimdi Ara

Talisca kalmalı mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Açıkçası bu adam bizim oyun sistemine uymuyor. Bazı skor yorumcuları attığı frikik gollerine tav oluyor ama ben talisca nın yapamadıklarını görünce sinir oluyorum. Attığı goller olmasa çoktan topa tutulmuştu burda.

Geçen sene takır takır ortadan ceza sahasının içine güle oynaya giren takımın şimdi tek oyun planı quaresma nın cizgide top alıp orta açmasına ve frikikten atılacak gollerle sınırlandı. Hatırlayın geçen sezon Quaresma bu takımın b planı gibi bişeydi. Hücum yükü ağırlıklı olarak sosa-oğuzhan-olcay ve ara ara töre nin üzerindeydi. Quaresma ise bazı tıkandığımız maçlarda kanatlardan oyunu çözüyordu.

Açıkçası bu seneki oyun sistemini pek beğenmiyorum ve Talisca bunun baş sorumlusu. Sosa'nın yerini dolduramadı. Takımda başka hücum lideri olmadığı içinde Quaresma apaçisi kendini takımdan yükseğe koydu.

• Allahım bizim taraftara akıl ver yarabbim.Adamlar bizi şampiyon yapan quaresma talisca oguzhan cenki yollamaya calisiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam Talisca Sosa tarzı değil ama Sosa büyük maçların hangisinde vardı ? Gs deplasmanında Sosa'ya rağmen kazandık. Talisca büyük ihtimal Monaco tarzı bir kulübe gider bizde Junuzovic gibi pasa yatkın birini alırız..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryad Boudebouz

Tamam Talisca Sosa tarzı değil ama Sosa büyük maçların hangisinde vardı ? Gs deplasmanında Sosa'ya rağmen kazandık. Talisca büyük ihtimal Monaco tarzı bir kulübe gider bizde Junuzovic gibi pasa yatkın birini alırız..

Hocam eve Sosa büyük maçlarda kaybolabiliyordu ama bize işte onun büyük maçlarda da kaybolmayanından lazım

illa sosa gelsin demiyorum ki. sadece talisca nın bu oyunu bizim hücum gücümüzü düşürdü diyorum. Hücum anlamında tartışmasız geçen seneden gerideyiz. Hem ortada pres yapan, top kapan, topu alıp giden gerçek bir oos yok hemde hayalet cenk ilk 11 oyuncusu olduğu için ilerde işi bitiremiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: PolisBey

Allahım bizim taraftara akıl ver yarabbim.Adamlar bizi şampiyon yapan quaresma talisca oguzhan cenki yollamaya calisiyor

Quaresma Beşiktaş'ı şampiyon yapmış Bu sene Quaresma yüzünden kaç tane duran top kaybetmişizdir, adam sene başından beri 1 tane düzgün kullandı yahu 1. hala faul olur olmaz görmemiş gibi elleriyle topu alıyor, kimseye kullandırtmıyor. Seneye iyice çekilmez olur, yaşlandı artık. Töre olsa forma şansı bile bulamazdı ama işte. Çin'e satılır da kurtuluruz tez zamanda. Beşiktaş efendi takım diyoruz, top kaybedince gidip adamın arkasından çifte dalmak nedir? Bir insanın sağlığına kastediyor resmen, böyle bir vicdansızlık olabilir mi? Ben takımımda böyle çirkef adam istemem. Kimse Beşiktaş'ın teknik direktörüne afra tafra yapamaz gitsin Katar'dakilere yapsın, Gomez bundan kariyerli oyuncuydu, geldi efendi gibi oynadı, çirkefleşmedi, derbi kazandırdı, şampiyon yaptı gitti, bir kere böyle bir tepki izledik mi? Gomez'i sevmiyorum ama çok efendi ve mütevazi bir oyuncuydu. Bi de kariyerini yazmış, napalım kariyer olarak RVP hepsinin içinden geçer, gelgörki Fener'e büyük zararı var adamın. Quaresma Barcelona'ya gitti diye bizi alakadar eden ne? Adam olsaymış da orda kalsaymış, 28inde Katar'a da gitmedi mi? Barca'da tutunmuş adamı da gördük Adriano. Ona hakaret resmen.

Cenk'i severim ama kusura bakmayın Cenk maç bittikten sonra 2 tane atıp istatistik kasıyor, önemli golü var mı? Bu sezon bizi ipten alan adamlar Aboubakar ve Talisca'dır. Talisca sayesinde çok maç kazandık ama takım resmen 10 kişi oynuyor, savunma zaten 0. İkili mücadele kazanamıyor ve ilginç şekilde kale önünde vuruşları çok kötü. 30 metreden düzgün vuran adam 5 metreden topu havaya dikiyor. Beşiktaş'ın bir standardı olması gerekiyor. Yeneriz dediğimiz takımdan 6,3 yiyoruz. Maç içinde Talisca'ya gelecek 10 şut atacak 1'i girerse girecek, böyle sistem de olmaz takım da olmaz. Seneye mutlaka Sosa ayarında bir oyuncu almak lazım, makina gibi takımdı geçen sene Beşiktaş. Her yoldan gol bulabiliyordu. Gomez çok önemli değil, ama sosa'nın gidişi bizi mahvetti, bütün sistem onun üzerine kuruluydu. Sosa olsaydı şampiyonluğu ilan etmiştik bile. Bizim Stoperlerimiz çok çok kötü mutlaka gol yiyoruz o zaman daha fazla gol atmalıyız, bir oyuncu frikikten 1 gol atar en fazla o kadar, ama sosa gibi creative oyuncular 10 tane gol pozisyonu hazırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psman -- 1 Mayıs 2017; 13:56:25 >

• Sadece Talisca yüzünden değil bu. Babel ve Quaresma pas oyununa yatkın değil. Boşa koşular yapmıyorlar. İlerideki herkes topu ayağına bekliyor. Ondan sonra Oğuzhan'dan Tolgay'dan vs. ara pas bekliyorsunuz. İleride duvar olacak oyuncu bile yok.

Cengiz Visca Adebayor 3'lüsü bizde olsa martta tatile gönderirdik takımı. Talisca hücumdaki en özel en yetenekli oyuncumuz. 2 m euroya bu adamı oynatma şansımız varken düşünmemiz hata. Zaten alınması gereken 2 kanat oyuncusu ve forvet var. Bu transferler yapılınca eskisine daha yakın bir oyun oynayabiliriz.
  • Bu soruyu cevaplayan siz değilde Talisca olacak gibi geliyor, gitmek isterse rahatlıkla gidebiliyor. Birde üstüne sağlam bir bonservisi var.

Bu şartlarda alternatifini aramak sizin için daha gerçekçi ve mantıklı olan, aksi takdirde planlar onu üstüne yapılmışken giderse Sosa Gomez sonrası Talisca içinde benzer özlemi çekebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Bu soruyu cevaplayan siz değilde Talisca olacak gibi geliyor, gitmek isterse rahatlıkla gidebiliyor. Birde üstüne sağlam bir bonservisi var.

Bu şartlarda alternatifini aramak sizin için daha gerçekçi ve mantıklı olan, aksi takdirde planlar onu üstüne yapılmışken giderse Sosa Gomez sonrası Talisca içinde benzer özlemi çekebilirsiniz.

Tabi başka kulüplerden sağlam teklif gelirse gider ama bazılarının ''10 milyona alırız yea'' demesinden korkuyorum. Mesela premier lig ekipleri bu adama 10 değil 20 de verir alır yedek kulübesine koyar joker olarak oynatabilir. Ama bizim öyle bir lüksümüz yok. 5.5 milyon maliyetli aboubakar yedek oturunca veya fenerde van persie yedek olunca homurtular yükseliyor bu kadar para verdik bu adam nasıl yedek oturur diyerek.

Kısaca Talisca ya frikik atacak şut çekecek diye katlanmak zulüm. Frikikse onu Sosa da atıyordu kardeşim. Gayet de usta bir duran topçuydu. Töre Quaresma ikilisi Sosa varken frikik kullanamıyordu. Şimdi Q7 ortalığı boş bulunca her topun başına dikilmeye başladı. Dün bir korner atışında açtığı orta ön direğin yan ağlarına takıldı ağır küfür ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: qlobaLww

quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Bu soruyu cevaplayan siz değilde Talisca olacak gibi geliyor, gitmek isterse rahatlıkla gidebiliyor. Birde üstüne sağlam bir bonservisi var.

Tabi başka kulüplerden sağlam teklif gelirse gider ama bazılarının ''10 milyona alırız yea'' demesinden korkuyorum. Mesela premier lig ekipleri bu adama 10 değil 20 de verir alır yedek kulübesine koyar joker olarak oynatabilir. Ama bizim öyle bir lüksümüz yok. 5.5 milyon maliyetli aboubakar yedek oturunca veya fenerde van persie yedek olunca homurtular yükseliyor bu kadar para verdik bu adam nasıl yedek oturur diyerek.

Kısaca Talisca ya frikik atacak şut çekecek diye katlanmak zulüm. Frikikse onu Sosa da atıyordu kardeşim. Gayet de usta bir duran topçuydu. Töre Quaresma ikilisi Sosa varken frikik kullanamıyordu. Şimdi Q7 ortalığı boş bulunca her topun başına dikilmeye başladı. Dün bir korner atışında açtığı orta ön direğin yan ağlarına takıldı ağır küfür ettim.

Dostum gerçekçi düşünecek olursak dediklerine katılıyorum, onun mevkisini dolduracak bütçeye uygun birisi sizin işinizi görecektir.

Kaldı ki Sosa gelene kadar kimse Sosa için böyle beklentiye sahip değildi, Talisca için aynı mevzu geçerli gelene kadar çoğu kişi tanımıyordu bile...

Yeni birileri bulunabilir ve bütçe daha dikkatli kullanılmalı, kritik dönemler şimdi başlıyor. Ekonomi, başarılı dönemde iyi idare edilirse başarı katlanıyor yoksa bizim gibi dağılmalar oluyor.

• Taliscaya laf ediyosunuz ama basaksehir macini bi kere daha izleyin derim o zaman. Talisca ortasahanin bizim taragina bakan kisimda top alip takimi hucuma tasimaya calisiyodu. Taliscanin gorevi bu degil, bu gorev ohuzhan arkadasin ama oguzhan oralarda olmadigi icin bu isi talisca yapmaya calisti ve haliyle kaybolup gitti. Sen hucumcu oyuncunun orta sahaya kadar gelip top almasina care bulamazsan, hucum hattindan da bi numara cikmaz. O adamlarin gorevi top cikartmak degil, tasinan toplari hucum hattinda gole cevirmek.ya da golluk pozisyonlar hazirlamak. Bilic doneminde de bunu cok yasadik. Herkes sosa sosa diye bagiriyo ama sosanin bizi kanser ettigi bir suru mac vardi. Demba ba da ta orta sahaya top almaya geliyodu. Boyle sacma bi sistem icinde dunyanin en iyi hucumcu ortasahalarini da dizsen hic bir fayda elde edemezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucabor

Sadece Talisca yüzünden değil bu. Babel ve Quaresma pas oyununa yatkın değil. Boşa koşular yapmıyorlar. İlerideki herkes topu ayağına bekliyor. Ondan sonra Oğuzhan'dan Tolgay'dan vs. ara pas bekliyorsunuz. İleride duvar olacak oyuncu bile yok.

Cengiz Visca Adebayor 3'lüsü bizde olsa martta tatile gönderirdik takımı. Talisca hücumdaki en özel en yetenekli oyuncumuz. 2 m euroya bu adamı oynatma şansımız varken düşünmemiz hata. Zaten alınması gereken 2 kanat oyuncusu ve forvet var. Bu transferler yapılınca eskisine daha yakın bir oyun oynayabiliriz.

En mantıklı yorum gelmiş, bir benzer sorun galatasaray da da var.. beşiktaşın sorunu talisca değil ki.. kanatlar orta sahayı destekleyemiyor,oyun içinde yok oluyorlar..şimdi forveti ba olarak düşünüp arkasına cengiz(töre) talisca,valbuena ile oluşturduğunu düşün..babel ve q7 nin yeteneğini,tecrübesini kimse tartışamaz ama bu adamlar 90 lık değiller.. günümüz futbolu hem yetenek hem kondisyon istiyor.

• Talisca bizim sisteme uymuyor ama ileriye daha çok katkı verdi
    Geriye gelmiyo
    Çok sıska sürekli yerde ama faul alamıyor terse giderken düşüyor
    1 yıl daha Kiralık
    Yedeği yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 2 Mayıs 2017; 22:13:18 >
  • geçen sene kahvede maçları seyreden birisi olarak en çok küfür edilen 3 isim tolga ismail ve sosadır ve andreas beck oyun tarzından dolayı.Hafızanız iyi değil ya da beşiktaş maçlarının sadece özetini seyrediyorsunuz sosa berbat oynuyor osmanlı maçı yemediği küfür kalmadı gitti 2 tane gol attı 2. yarı böyle çok maçı var ee taliscada aynısını yapmıyor mu? Adamın önünde mario gomez vardı.mario gomez olmadan önce sosa napıyordu bizim takımda liverpool maçı sosa nerdeydi :D hafızanız kötü bak birde cska maçı var net hatırladığım saçma sapan şekilde topu kaptırıyor gol yiyoruz gs maçı kaçırdığı gollere ne demeli? Ben sosayı her zaman savunan bir insandım ama onunda kusurları vardı.Geçen sene hatırladığım şöyle bir yorum var bizi şampiyon yapacaksa quaresmanın sosa'nın ekstra performansları yapar diye joker oyunculardı benim için bu oyuncular geçen seneki takımda herkes iş yaptı kerim cenk töre bu seneki takım tutarsız mario gomez gibi forvetin yok bana göre talisca ekstra performans gösteriyor şöyle yorum var ya sosa yerine aldık gomezin işinide yapıyor adam daha napsın sadece frikikte atmıyor

• Sosa ile Gomez ne yapiyorlar harbiden simdi? Sosa'yi ve Gomez'i cok begenen ve gitmelerini hic istememis biri olarak soyluyorum, bazi seyleri acayip abartiyoruz. Ornegin Sosa ve Gomez olsaydi Sampiyonlar Ligi gruplarindan rahat cikardik diyen adamlar gorduk. Adama soruyorsun peki gecen sene Avrupa Ligi gruplarindan rahat ciktik mi? Ya da kimi yendik Avrupa'da? Cevap: Cikamadik ama Iskender'i yendik ama gecen sene o yoktu, bu yoktu.

Tamam o yoktu bu yoktu da kadrodaki devir daim sayesinde 40 milyon euro satis ve kiralama geliri elde edildi, sonuclari ise belli, yillardir gelmeyen sampiyonluk, Sampiyonlar Ligi'nde 7 puan, Super Lig'de olmasi muhtemel 2. sampiyonluk....vs.
  • Talisca'nın sosa'dan daha yetenekli olduğunu düşünüyorum ama Talisca bir ofansif ortasahanın yapması gereken hiç bir şeyi yapmayıp, extra işleride çok fazla yapıyor. Ayrıca press gücü çok az olan oğuzhan ile birlkte oynadığında tüm press işi tek adama kalıyor ve sürekli en geriye kadar koşup topu almamız gerekiyor. Geçen seneki gibi rakip sahaya çok uzun süreler oyun yıktığımız dönen her topu hemen aldığımız maç sayısı çok az. Pas oyununa dahil olacak bir kanat ve pres gücü olan ayağına top gediğinde ne yapacağını bilen adam lazım. Talisca lüx bir kadronun extra'sı olur ancak. Şuan onu daha iyi, daha yararlı hale getirecek bir oyun kültürüne sahip değiliz ne yazık ki!
  • Talisca yerine takima pas oyunu yapip sirti donuk oynayabilen 10 numara lazim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.