Şimdi Ara

Tamron 18-200 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. 1 yıldır 18-55 kit lens ile fotoğraf çekmeye çalısıyorum fakat pek tatmin etmiyor yeni bi lens almaya karar verdim takgez lensi olacak Canon 18-135 IS ile Tamron 18-200 arasında kaldım.
    bütcem kısıtlı taş çatlasın 500 lira çıkar o fiyatlara 18-135 bulmak pek mümkün değil. ikinci el bulabilirsin dersenizde maalesef konyada ikinci el pazarı hiç yok.
    18-200 hakkında bilgisi olan varmı yada başka lens önerebilirmisiniz. ilk zaman canon 55-250 IS karar kılmıştım fakat bi kaç kişiye sordum bi odanın için potreyi bile zor çekersin dediler sürekli lens tak çıkardan bıkarsın ve sensörün sürekli kirlenir dediler o yüzden vazgeçtim .

Tavsiyelerinizi bekliyorum

• clonner kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bildiğim kadarıyla Tamron 18-200mm lenste titreşim önleyici sistem yok. 55mm nin üzerinde titreşim engelleyicisi olmayan lensler size sıkıntı yaratır... forumdan güvenilir bir kişi ya da yerden 2. el Tamronun 18-270mm lensine (bulabilirseniz pzd olmayının mercek kalitesi daha iyidir) bakabilirsiniz. 18-55i de satarak bütçeyi biraz artırabilirsiniz ama biraz daha bütçeyi yükseltmek gerekir sanırım.. yine de aradaki fark vc (titreşim engelleyici sistemler Tamronda VC, Canonda IS, Nikonda VR gibi kısaltmalarla tanımlanır) sistemine değer...
  • Tak çıkar derdim olmasın, hem manzara hem portre çekeyim derseniz olabilir ama kalite, keskinlik beklemeyin. Zoom çarpanı yüksek lensler kalite arayanlar için pek tercih edilmez.
  • Hepsiburada.com Sigma 18-200mm F3.5-6.3 II DC OS HSM - 749 TL'den satılmakta Titreşim engelleyicili çokta uygun fiyatı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.