Şimdi Ara

Tavsiyeleriniz Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

AMD - ATHLON 64 3000+
    800 FSB BOX FANLI Soket 754 512 KB CACHE 3 YIL GARANTİ = $156

ASUS - K8N
    NFORCE3 250 GB 800 FSB 3*DDR400 SATA RAID 10/100 LAN 8 KANAL SES AGP8X + 5 PCI = $86

TWINMOS - 512 MB 400
    512 MB TWINMOS DDR400 CHIP ÖMÜR BOYU GARANTİ = $73

WESTERN DIGITAL - 80 GB SATA
    80 GB SATA 8 MB 7200 RPM 8.9 MSN ERİŞİM SÜRESİ = $69

Merhaba arkadaşlar yukarıdaki sistemi almayı düşünüyorum,

AMD'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum,

kafama takılan bir soru var AMD 64 ler güç kaynağı 400 watt dan az olduğunda
    çalışmıyormuş doğrumu acaba?

tavsiyelerinizi beklerim

Saygılar...

• YAFFF GARDAŞIM GAÇ KERRE DEYECEZZZ OKGUU BAK ESTERSEN HECELE OLDii Mİİ..Adana Mersin Denizli soket 939

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garfield -- 7 Ocak 2005, 19:28:30 >
  • ne diyorsun sen yaw, neyi heceleyecek mişim,

aylardır foruma girmiyordum

• rami niye dual kullanmıyorsun?
  • üstad para sıkıntısından dolayı bu sistemi tercih ettim aslında emektar p3 gümledi,
    şimdilik idare etsin diye böyle bir sistem yazdım, yeni çıkan iddalı ekran kartlarınada ihtiyacım yok
    sonuçta hepsi ucuzluyo boşu boşuna para bağlamak istemedim,

ekran kartı olarak alt sınıf ati rd 9550 düşünüyorum (his 9550 $76) yeter bana,

kafamı karıştıran bir arkadaş almış bu sistemi ama güç kaynağı 300 watt çalışmamış ancak 400 wat güç kaynağı ile çalıştırmış

biraz daha para biriktirince dualleriz ramleri

saygılar . . .
  • Rami dula alma Tek al sonra Sistemi upgrade yapıcağın zaman daha avantajlı oluyor,hem dual ramin ahım şahım bir hız farkıda yaşatmıyor,bence...
    Bende 2x256mb twinmos vardı 1gb da yükselticektim ama tabiki bu ikisini birden satamadım 1 tanesini sattım bu 256 ramde elimde kaldı yani 2x256 aldığıma pişman kaldık zamanında 10dolar daha az kara verip tek soket 512 alıcaktım şimdide yanıan bir 512 daha koyacaktım olacak bitecekti:)
  • sistemi ne için kullanacağını yazsaydın daha net evap verebilirdim.
    neyse eğer paran varsa za bir farkal 939 alabilirsin (sistem olarak çok daha iyi ve uzun ömürlü olur).güç kaynağına gelince ,her güç kaynağı üzerinde yazan değeri veremiyor.sorunda buradan kayanklanıyor.eminimki kaliteli bir 300 watt bu sistemi çok rahat çalıştırır ama kalitesiz birr 350 çalıştırmayabilir.tagan 330 psu yada aopenin 350 lik kasasını alabilirsin.
  • sistemi günlük işlerde kullanıcam, dediğim gibi emektar p3 gümleyince normal bişi alalım dedik, p3/733 vardı idare ediyorduk, şimdi emaneten p3/650 bulduk kullanıyoruz işte, p3 artık yetmiyor, az değil 5 yıl oldu zamanında $250 işlemciye $190 da anakarta (asus cusl2) verip almıştım,

valla psu işini naparız bilmem, bide amd-3000-64-939 ve msi k3n neo2 pl yi alsak arada $55 bir fark oluşuyor, bu farka fazladan bir ram alabiliyoruz mantıken, uzun ömür işine gelince 939 sistemi daha iyi olur,

bakalım araştırıyorum halen,

saygılar...
  • Wall arkadaşım ben amd lerin 400 wattan daha düşüklerin de çalışmıyormuş gibi bir şey duymadım belki doğrudur ama sen yine de 400 al.Günlük işler için kullanacaksan bu pc sana yeter hatta baba oyunları bile oynayabilirsin (tabii ki 9550'nin kozunu kullanarak O/C yaparak)....
  • quote:

Orjinalden alıntı: bozgartal

sistemi günlük işlerde kullanıcam, dediğim gibi emektar p3 gümleyince normal bişi alalım dedik, p3/733 vardı idare ediyorduk, şimdi emaneten p3/650 bulduk kullanıyoruz işte, p3 artık yetmiyor, az değil 5 yıl oldu zamanında $250 işlemciye $190 da anakarta (asus cusl2) verip almıştım,

valla psu işini naparız bilmem, bide amd-3000-64-939 ve msi k3n neo2 pl yi alsak arada $55 bir fark oluşuyor, bu farka fazladan bir ram alabiliyoruz mantıken, uzun ömür işine gelince 939 sistemi daha iyi olur,

bakalım araştırıyorum halen,

saygılar...

Dostum kesinlikle 939 al...Ramlerin acelesi yok para olunca onları sonradan alabilirsin...

• yaw aklımı çeldiniz şimdi 939 alacam galiba teşekkürler,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.