Şimdi Ara

TEK WEAPON DEVRI BITTI..artık int str die bişiy yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet forumda sürekli okuyorum str mi nitmi bilmem ne..bi sürü 80 lvl kasmış arkadaşlarımızda kendi karakterleri hakkında bilgiler veriyor..Amacım gerçekten zaman öldüren insanların biraz gerçeklerle karşılaşması..

öncelikle str ve int karakterlerin kendilerine göre avantajları vew dez avantajları var..5x-6x karaterlerde intlerin 4 lvl altı str lere yatması normal..genel skiller ve defanslar artık 76 dan sonra güçleniyor intlerde..oyun açıldığından beri bu oyunu oynuyorum..venicedeydim şimdi oynamayı bıraktım sadece para satışı yapıyorum herneyse..Bu ayrımı kaldırdığımıza göre artık 2 weapon olayından bahsedeyim..

Şimdi herkes bilir az çok bicheon skiliyle yatır spearla dön olayını..Daha profesyonel oynamak isteyenler için buyrun...

ÖNCELIKLE STR karakterler için..
    BOW-BLADE;pacheon 80-bicheon 80-ligth 60 -fire 60 gerekli skilleri açarsınız..
    BOW-GLAVIE;heuksal 80-pacheon 80-ligth 60 -fire 60 bundada gerekli buf koşma larını açarsınız...
    SPEAR-BLADE;bicheon 80-heuksal 80-fire 80-ligth 60 yatır batırlar çok önemli ve heuksalin pasifleri..İyi bitane shield lazım bide..

BOW la blade çok güzel ikili bence uzaktan atış avantajı shield defansı sayesinde çok iyi iş yapıyor..ayrıca atackrating veren pasif kuş skili sayesinde extra güç..
    BOW glavie özellikle bi kaç tane int in yanına yaklaşmadan uzaktan atak avantajı yakınlarındakilerinde glavie ile bitirme olayı gerçekten güzel ayrıca bundada atackrating pasifi sayesinde çok güzel bi savaşçı oluyor..

*** ÖNEMLI bow skillerinde critical skili damage çok vurduğu için iyi critli ve atackrating e sahip bow mükemmel iş yapıyor..

Yakında europalılarla savaşlar başlayacak..Pusuya düşerseniz öncelikle geride duran bufferları yatırmanız gerekicek o yüzden bow mükkemel avantaj sağlıyor..

INT yapılandırma sadece spear ve sword üzerine kurulu bicheon yatır batırları ve shield sayesinde extra defan ve spearla çok iyi damageler sağlanmakta..özellikle chain spear kullanıcılarının iyi critli spearı olursa hem çoklu vuruş hem adam uzaklaştırma hemde yüksek crit atması ile çok avantajlı..

Şimdi bi çok kişinin aklında böle bişiy olurmu die soru gelcek..Türk arkadaşların oynama mantığını sevmiyorum bu nedenle..2 türk gördüm 2 side blade??sabah kadar devammı edicek kapışma?_?Hem herzaman 1 vs 1 olmayacak özellikle europa olayı ;adamlar parti parti gelicek..ozaman tek glavie ile yatırırsınız artık koca pt yi..

bu dediğim karaterler venicede mevcut..BOOM spear sword-isyboi BLADE BOW-brevidy BOW GLAVIE venicenin en süper 3 lüsü...

zaten skill bar dan rahatlıkla weapon değişimi mevcut herhangi bi sorun yok..saygılar ...

• Aynı yapaılandırmaları bende kullanıyorum ama son charımda ne yapacağıma kara veremedim sadece blade şu an mastry bakarak birşeyler ayalıcam :)
  • Çok mantıklı ama bu sitede bir video paylaşımı seyrettim.Str archer-Blader bir vatandaş , kendi lv ında full int kılıç kalkancıyla kapıştı.Ama bir kez bile yatıramadı.Ayrıca elinde som veya sosun(tam belli olmuyo) bow vardı.Ve protector giyiyordu. Al birde burdan yak
  • videoda bi sorun vardir
  • Cold ile gelen shield skilinide unutmamak lazım 69 da %40 damege azaltıyor bence yabana atılır bir skill değil. Artık pvp ler den cok savas nitelikli olacagından oyun bence attack kadar defans ta onemli en azından party saldırdıgında kacabilecek kadar defansınızın olması lazım :)
  • kasap iyi hoş diyorsunda skiller 80 oldu fıre,lıght 60 demişsin eskiden olurdu ama artık değil 70 de skıller max oluyordu ama artık 80 kadar skill var ne olucak ?
    bende Sword+shıld var fıre ve lıght max 80 olucak bıcheon 80 heuksal 60 kararsız kaldığım nokta heuksal pasıf skilinde ği + hp 60 da max oluyordu ama artık 80 max lanıyor hangisinden vaz geçmeliyiz ?
  • aboww çok pro olmuş konu konuyu açan arkadaş biraz daha derinleştirmeli bana havada kalmış gibi geliyo

ayrıca teşekkürler çok faydalı bir konu
  • Mystery artmassa havamızı alırız kısaca böyle.. Coldda şu var Fire şu var derken mystery kalmaz.Çok planlı bir çlşma istiyor.
  • ya iyide bunu net bi editlemek lazım bide göreceleri ortadan kaldıracak bi sistem lazım ben bow str olur diyom diğeri int olur diyo adamda çıkmış bow glavie old diyo :D olalım abicim ama önce 80 e kasmak lazım :D kim kasıcak
  • dikkat ettiyseniz cold dan hiç bahsetmedim cold 0 da kalıor
    quote:

Orjinalden alıntı: BOSPHORUS

kasap iyi hoş diyorsunda skiller 80 oldu fıre,lıght 60 demişsin eskiden olurdu ama artık değil 70 de skıller max oluyordu ama artık 80 kadar skill var ne olucak ?
    bende Sword+shıld var fıre ve lıght max 80 olucak bıcheon 80 heuksal 60 kararsız kaldığım nokta heuksal pasıf skilinde ği + hp 60 da max oluyordu ama artık 80 max lanıyor hangisinden vaz geçmeliyiz ?
  • çok mantıklı doğru
  • Su anda benım gordugum kadarıylar cift silah olayı cok iyi özellikler eklesede yeni gelen eklentiler sonucu daha geri plana atılabilir bir duruma gelir sanıyorum.Benim yapılandırmam heuksal ve fire 80 cold 69 light 68.Cold un snow shieldinin son kitabı %50 koruma saglıyor ama 69 da acılanı %40 80 e cekmeye gerk yok bence light ta ise yeni bir skill mevcut degil.Fire da ise görünmezleri gösteren skill geldi. Kullanıldıgında kendi etrafınızda ki bolgede gorunmez yada saklı bir karakter varsa onu gostermeye yarıyor ilerki gunlerde avrupa charların (hangi charın kullandıgını hatırlamadım :) gorunmezlik ile saldıracagını dusundugumuzde buda yararlı bir skill ama gorunmezleri gostermeye yarıyan potlarında var oldugunu dusunursek onların ne kadar kullanıslı oldugu ile alakalı bir durum olacak bu skilin ne kadar gerekli oldugu. Su anda biz denemelerimizi yapıp gordugumuz eksiklikleri yada yararları yazarsak en azından bir kac kişiye yardımcı olabiliriz. Mesela bow skillerinde yeni gelen skiller ve ya eklemeler varmı ??

• birinden vaz geçmek lazım onun dışında başka bir yol yok yada master 320/320 olması lazım
  • cift silah kullanimi icin oncelikle telekomun gitmesi yeni bir internet saglayici, yeni bir internet altyapisi ve yurtdisi cikislari lazim

glavier olarak kd durumunda elime shield almaya calistigimda bile cogu zaman tam zamanlama ile shieldi elinize alamiyorsunuz. ki macro kullansaniz bile oyle catur cutur silah degistirecek bir baglantimiz maalesef yok. sen tiklayip degisecek diye beklersen adam seni catur cutur keser gecer.

aslinda karakter yapilandirmasi kisisel olmalidir. Yani her agacin ve icindekilerin size ne sagladigini anlar ve tecrube ile ne kadar isinize yaradigini bilirseniz. itemlerinize gore son yapilandirmayi kendi karakterinize uygun olarak en dogru sekilde yapabilirsiniz.

misal;
    itemleriniz phy defans olarak ortalamanin ustunde ise, phy defans ihtiyaciniz yoksa colddan feragat edebilirsiniz.
    Ama phy defansa siddetle ihtiyaciniz varsa colddan vazgecemezsiniz.
    Yani iki full str blader misal ayni kitabi yapilandirmadan ayni sonucu alamaz. Zira ikisinin itemleri farklidir.
    Ustkonularda karakter yapilandirmalari kisminda yazanlara bakar iken sadece heuksal 80 fire 80 cold 70 light 70 tamamdir demeyeceksiniz trik burada ... bunlarin altindakiler bana ne veriyor ne kazandiriyor diye bakacaksiniz ve asil karari buna gore vereceksiniz ...

aslinda en guzeli ozellikle dusuk lvl oyuncular icin skil agaclarinda cok acilmadan ilerlemek. Yani glavie olacaksaniz sizin icin onemli olan pure str gitmektir. skill agacindan heuksalin bir iki skilini acip fire da el yakma acarak digerlerine pek dokunmadan ilerlemektir. Oyunu ogrendikce zaten neyi acip neyi acmayacaginiza sonra karar verirsiniz.

Oyunu ogrenip ozumsemeden ezber karakter yapilandirmalarina fazla itibar etmeyin (yani elbette karakter yapilandirma rehberlerini okuyun ama ezber degil skillerin ne ise yaradigini anlamaya calisin) demek istedigim "blader cold 68 olmasi lazim oyle okudum baska turlu olmaz" diye dusunmeyin. rehber bilgi konusunda da her atip tutana itibar etmeyin. ustkonulari okuyun diyince pek itibar eden olmuyor ama diger basliklarda yazanlar akil celici ve yanlis bilgiler icerebilir. hangi bilgiye itibar edeceginizi olcemiyorsaniz zaten daha alacak cok yolunuz var demektir o da ayri tabi :D

• senin fikrin nedir hangi weaponu kullanıyorsun ve hahgi skilleri kaç lvl yaptın ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: BOSPHORUS

senin fikrin nedir hangi weaponu kullanıyorsun ve hahgi skilleri kaç lvl yaptın ?

iste mesele burda zaten :)
    80 lvl glavierim garmentten pro ya dondum ve itemlerim iyi bu nedenle coldu kapatiyorum tedricen.
    demek istedigim yapilandirma kisisel olmali. phy defansim zaten kuvvetli oldugundan cold ihtiyacim nispeten daha az. ama dandik garment giyen (garmente dandik demiyorum yani statlari alchemysi kotu garment diyorum) glavier birde coldsuz olursa diger glavier ve bladerlardan cok saglam zopa yer.
  • Tam sevdiğim, saatlerce konuşabileceğim konular.
    Ama forumun son 2 günkü durumu yüzünden yeni gelen skilleri olsun, skill ağaçlarında son renkleri olsun incelemeye fırsat bulamadım.
    Oyunda köklü değişiklikler oldu.
    Bazı şeyler zamanla oturacak.
    Ama ilk farkettiklerim,
    Cold un cazibesi int char lar için çok arttı.
    Artk int char benim için light ana mastery, cold yan mastery.
    Oyun bireysellikten uzaklaşmış. Kimi için iyi kimi içn kötü. ARtık "PARTY TIME"
    Avrupa nın healer ve buffer olayı kader değiştirici. Arkasında sağlam bir healer olan bir party ile uğraşmak zor. Artık önde tanklar, arkada damager ler, en arkada bufferler olayı gelyor. Charınız için bir yol seçip orada en iyi olmaya çalışmak en mantıklısı. Herşeyden biraz yapayım, kendine yeten bir char olsun mantığı kalkacak uzun vadede. Misal şu anda full int spear, fire, light ve extra dmage için pacheon pasif kötü bir char görünebilir. Zira defansı 0 a yakın bir cahr. Ama max damage için planlanmış bir china charı. İleride önünde bir blader ve arkasında bir healer gördüğünüz bir bu chara yaklaşmak bile istemeyeceksizni. Bu build yeni skillerle muhtemelen ortalama +4 setli bir str charı 2 nuke de alacaktır elinde +7 bir silahla. VE uzun vadede oyun tamamen grubal eğlence olayına odaklanıyor. Yani gruptaki yerinizi belirleyip ona göre build planlamak en doğrusu.
    Ve olması gereken bir şey daha oluyor. oyunun basmakalıp karakter sitemi değişiyor. Sınırlı mastery lvl ve artan seçenekler yüzünden build farklılaşması başladı. ARtık herkes bilgi, tecrübe, ihtiyaç, taktik ve tarzına göre buildlerini belirleyecek, onun artı ve eksilerini yaşayacak.
    Bir diğer durum da yeni skiller in hayvani sp ihtiyacı.
    ARtık farmlı ve farsız cahr arasındaki far da çok açılacak yeni skillerille. Ve 70 - 80 arası sp ihtiyacı insani boyutlarda değil.
    Ve dahası da var.
    brb

• beklediğim kişi beklenen yorum bende bi çok yerde yazdım bunu parti yoksa partiyide geçtim priest yoksa avrupa yok priesti olmayan avrupa charı zor olucak pot basmaması en büyük handikap bakalım nolucak
  • şu an yeni gelen skillerin özellikleri googleden arıyorum bulursam onun üzerinden daha iyi yorum yapabiliriz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.