Şimdi Ara

Telefon tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yaklaşık iki haftadır telefon piyasasını araştırıyorum piyasayada çok uzak kaldım açıkçası N79la uzun yıllar devam ettim artık emekliye ayıracağım

"Max 600 lira" ( fiyat güncellemesi )
    civarında olacak bir WP almak istiyorum (500 liralık bir android piyasada dışıda içide çöp olarak değerlendiriliyor biliyorsunuz) aklımda 525 (1GB ram) - 620(Flaş ve ön kamera ) - htc 8s (tasarımını çok beğendim sadece) gibi modeller var

Kullanım amacı olarak: üç beş fotoğraf çekerim, sosyal ağlar, whatsupp falan birazda oyun oynarım telde N79 kullanıyorum işte anlayın vakit geçireceğim birde aldıktan sonra en az 3 yıl gibi bir süre değiştirmem cihazı (tabiki pert etmezsem o sürede) önerilerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kent_plancisi -- 28 Eylül 2014; 13:49:18 >

• 399 tl ye l525 var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altı ok

399 tl ye l525 var.

Tşkler Teknosa bile 399a veriyorsa piyasaya biraz daha bakmalı edit: (bayram kampanyasını erken başlatmış teknosa)
    Wplarda ram ne kadar önemli genelde benim fiyat aralığımda baktıklarımın hepsinin ram değeri 512 ama bir tek L525de 1Gblık ram

Bayram öncesinde aklımda şekillensin istiyorum model çünkü bayram indirimi falan yakalıp güzel bir fiyata alayım cihazı
  • lumia'ya bulaşma derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luis7

lumia'ya bulaşma derim.

bende tavsiye bekliyorum işte onu alma bunu alma şunu alma diye yıkıcı yorumlar yerine daha yapıcı şu modele bir göz at demenizi bekliyorum saygılar...
  • kent_plancisi kullanıcısına yanıt
    ben 820 aldım bin pişmanım. nasıl olur da sana al derim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luis7

ben 820 aldım bin pişmanım. nasıl olur da sana al derim :)
    işte belirttiğim gibi en az 2-3 yıl beni götürecek bir cihaz arıyorum o yüzden tavsiye istiyorum illaki o saydıklarımdan birisi olması şart değil General mobile discovery al arkana yaslan bak işine de diyebilirsiniz şaka bir yana cidden çok telefon var piyasada sadece kafa karışıklığı yapıyorlar
  • Kamera sorun olmazsa 525 al ama ben sizin yerine olsam moto G alırdım
  • Kampanya ile başka uygun fiyatlı cihaz bulursanız daha makul olur ama Lumia 525 de tam size göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: destinati0n

Kampanya ile başka uygun fiyatlı cihaz bulursanız daha makul olur ama Lumia 525 de tam size göre
    @Cihat_,
    Sakın yanlış anlamayın ama nedir bu moto G sevdası nereden geliyor bu kadar sevgi moto g ye bir çok kişi halen moto g yi övüyor ne var o telefonda anlayabilmiş değilim. donanımsal falan birşey varsada ben göremiemişsem affola dediğim gibi akıllı telefon kullanmıyorum benim içim halen telefon telefondur arar mesaj atar oyun oynar :D

@destinati0n
    Lumia 525in 1GBlık ram dışında bir artısını göremiyorum WPlarda ram 512 olsa androidlerdeki gibi donma kasma yaparmı yoksa 512lik ram iyidir ama L525in 1GBlık rami bizi uçurur uygulama ve oyunlarda rahatmı ederim

• 525 sana göre ön kamera önemli değil ise
  • kent_plancisi kullanıcısına yanıt
    512 mb ram da da gayet akıcı işletim sistemi. ama kaliteli oyun uygulamalr 1 gb ram isteyebiliyor. mesela temple run oz , tr brave ,modern combat ,batman spider man gibi pek çok oyun 1 gb ram istiyor. 512 mb ram alırsan zaten çok zayıf olan mağaza dahada zayıf olacak senin için.
  • Telefon seçimi zor bir süreç, birçok marka modelin üzerine bir de kullandıkları işletim sisteminin avantajları ve dezavantajları var, kimi marka ve modelin kamerası ve sağlamlığı iyi iken kullandığı işletim sistemi tatmin etmeyebiliyor, kiminin işletim sistemi iyi iken ekran boyutu vs. tatmin etmezken, kimisinin donanımını beğenip işletim sistemini beğenmiyorsunuz. Tüm bunların üzerine birinde karar kılıp alacakken tam aradığınız modeli bulmuşken biraz araştırınca kronik sorunlarını da okuyunca telefon seçmek başlı başına bir dert oluyor.

Ya "başlarım...." deyip gözü karartıp bir telefon alıp bu işi sonlandıracaksınız, ya da emektar telefonunuzla devam edeceksiniz, tıpkı benim yaptığım gibi:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi high speed dirt -- 27 Eylül 2014; 15:51:56 >
  • Lumia 525 kullanıyorum kamera benim için önemli alacak olsam lumia 830 alırım zeiss lensi yeter:)
  • Siz akilli bir tuketicisiniz
    İhtiyaclarinizi ve butcenizi belirlemissiniz
    Gönül note4 alasiniz ister ama en dogrusu butceye gore hareket etmektir.
    Lm525 1gb rami ve nokia nin windowsphona destegi sayesinde gayet iyi bir cihaz.
    3 yil sonra bir android telefon temel telefon ihtiyaclarina bile cevap veremeyebilir ama windowsphone en azından alo dedirtir.
  • L720 kullanıyorum. Fotoğraf ve sosyal medya amaçlı kullandığım için sorunum yok. İhtiyacını düzgün belirlemeden telefon alan insanların yorumlarını dikkate almayın. 1 GB olayı doğru fakat 500 ₺ye herhangi bir android telefonda da o büyük oyunları oynayamazsınız. Neyse hâlâ Gmd alınabilir bir telefon bi isterseniz onu inceleyin. Sonra gelip siz de çamur atmayın.

Edit: Asphalt serisini en düşük model bile açıyor. Birde Samsung Ace ya da pocket gibi modellerde deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dranova -- 27 Eylül 2014; 17:31:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dranova

L720 kullanıyorum. Fotoğraf ve sosyal medya amaçlı kullandığım için sorunum yok. İhtiyacını düzgün belirlemeden telefon alan insanların yorumlarını dikkate almayın. 1 GB olayı doğru fakat 500 ₺ye herhangi bir android telefonda da o büyük oyunları oynayamazsınız. Neyse hâlâ Gmd alınabilir bir telefon bi isterseniz onu inceleyin. Sonra gelip siz de çamur atmayın.

Edit: Asphalt serisini en düşük model bile açıyor. Birde Samsung Ace ya da pocket gibi modellerde deneyin.
    Bu fiyat aralığında WP dışında bir cihaz alırsanız, çok büyük hata yapmış olursunuz, çünkü cihazı kullanamazsınız. Bu yüzden, WP'den uzak durun diyenlere aldırış etmeyin. Android 500 liraya lacağınız bir cihazda ne internette gezinebilirsiniz ne kasmadan kullanabilirsiniz.

Hali hazırda L525 kullanıyorum, telefon ve 16 gblık hafıza kartı ağzına kadar dolu. Öyle aman aman bir kasma yok, whatssapp olsun, sosyal medya olsun akıcı bir şekilde kullanıyorum. WP cephesinde de 1 gb ram'e sahip bir cihaz almanızı öneririm, çünkü bazı uygulamalar 512 desteklemiyor, ve güncelleme alma sürecinde aksaklıklar olabiliyor. 3 yıl kullanacağım demişsiniz, 512mb ram'li bir cihazın bir yıl sonra esamesi okunmazç En uygun seçenek 525 gibi duruyor açınızdan. Şimdiden hayırlı olsun, hayırlı bir seçim yapacağınızı umuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sucuklukahve

Bu fiyat aralığında WP dışında bir cihaz alırsanız, çok büyük hata yapmış olursunuz, çünkü cihazı kullanamazsınız. Bu yüzden, WP'den uzak durun diyenlere aldırış etmeyin. Android 500 liraya lacağınız bir cihazda ne internette gezinebilirsiniz ne kasmadan kullanabilirsiniz.

Hali hazırda L525 kullanıyorum, telefon ve 16 gblık hafıza kartı ağzına kadar dolu. Öyle aman aman bir kasma yok, whatssapp olsun, sosyal medya olsun akıcı bir şekilde kullanıyorum. WP cephesinde de 1 gb ram'e sahip bir cihaz almanızı öneririm, çünkü bazı uygulamalar 512 desteklemiyor, ve güncelleme alma sürecinde aksaklıklar olabiliyor. 3 yıl kullanacağım demişsiniz, 512mb ram'li bir cihazın bir yıl sonra esamesi okunmazç En uygun seçenek 525 gibi duruyor açınızdan. Şimdiden hayırlı olsun, hayırlı bir seçim yapacağınızı umuyorum.

Alıntıları Göster
    525 artı, tablet ile uzun yıllar tel ihtiyacınız kalmaz. şahsen ben tabletle kullanıyorum, memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

525 artı, tablet ile uzun yıllar tel ihtiyacınız kalmaz. şahsen ben tabletle kullanıyorum, memnunum.

525 ile Windosphone tablet ilede androidin keyfini çıkartıyorsunuz anlaşılan ama tablet işi biraz sor benim için evde 2 adet laptop var birde kardeş alırsam yanlarına çok sorun olur :) zaman ayıramam hepsine sonra darılırlar gücenirler ;)
  • L525 sizin ihtiyacınızı fazlasıyla görür düşünmeden alın derim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.