Şimdi Ara

Telefon tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Tablet olayi biraz farkli. Ben samsung tercih ettim, yeri geliyor pc gibi kullanabiliyorum. Flash bellek vs. Takabiliyorum. Laptopu cogu zaman acmiyorum bile. Hem zaten 7 yasinda olmasi hasebiyle, biraz diretebiliyor calisma konusunda .
    O yuzden boyle bir karar verdim. T50 kullaniyordum, bozulunca 525 aldim. Bunda micro sim kullanmasi ve fiyatinin ucuz olmasi etkendi. 2. Gun oldu, T50yi daha servise bile veremedim. 1 aya kadar servisten gelir, o zamana kadar wpye alisirim zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Tablet olayi biraz farkli. Ben samsung tercih ettim, yeri geliyor pc gibi kullanabiliyorum. Flash bellek vs. Takabiliyorum. Laptopu cogu zaman acmiyorum bile. Hem zaten 7 yasinda olmasi hasebiyle, biraz diretebiliyor calisma konusunda .
    O yuzden boyle bir karar verdim. T50 kullaniyordum, bozulunca 525 aldim. Bunda micro sim kullanmasi ve fiyatinin ucuz olmasi etkendi. 2. Gun oldu, T50yi daha servise bile veremedim. 1 aya kadar servisten gelir, o zamana kadar wpye alisirim zaten.

teşekkür ederim tablet benim işimi görmez malesef meslek gereği kullandığım programları tablet üzerinde kullanmak mümkün değil zaten telefonda oynayacağım oyunlar üç beş tane vakit geçirmelik tarzda yolda arabada otobüste vakit geçirmeyi sağlayacak oyunlar. HTC 8X'de hoşuma gitti ama sanırsam piyasada kalmamış artık :D

• Sarısı var hızlıalda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasaz

Sarısı var hızlıalda.

tavsiye edermisiniz htc'nin tasarımlarını çok beğeniyorum özellikle 8s çok hoşuma gitmişti ama sanırsam 8X flaş olmasıyla ön kamerası ve 4.3" ekranıyla L525'e göre daha üstün duruyor ama +200 fark verilmeye değer mi acaba_?
  • Ben siyahını kullanıyorum tasarımı olsun,ses kalitesi olsun,ekranı olsun çok iyi telefon. Ben telefon alırken moto g,525 ve 8x arasındaydım sırf tasarımı için 8x i tercih ettim şuan çok memnunum ama şarzı az gidiyor ve siyah dışındakilere sert kılıf filan takarsan kenarlarında kararma oluyor. Şarz sorununu sadece internette gezinirken 3g yi açıp onun dışında full 2g kullanarak hallettim ama kararma durumu kafa karıştırıyor biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasaz

Ben siyahını kullanıyorum tasarımı olsun,ses kalitesi olsun,ekranı olsun çok iyi telefon. Ben telefon alırken moto g,525 ve 8x arasındaydım sırf tasarımı için 8x i tercih ettim şuan çok memnunum ama şarzı az gidiyor ve siyah dışındakilere sert kılıf filan takarsan kenarlarında kararma oluyor. Şarz sorununu sadece internette gezinirken 3g yi açıp onun dışında full 2g kullanarak hallettim ama kararma durumu kafa karıştırıyor biraz.

açıkçası sadece sarıyı bulabildiğimize göre kararma olayı sarıya nasıl bir hava katacak mühim olan o şaka bir yana bence kararma sert kapaklarla beraber her telefonda az çok oluyor ona pek takılı kalmıyorum bu gemi bu kaptanı ne kadar götürür asıl merak ettiğim konu bu şimdi 600 lira bazı arkadaşlar için komik bir rakam olabilir ama işsiz bir adama göre (tamamen kendimi baz alarak söylüyorum) az bir miktar değil... o yüzden biraz ince eleyip sık dokumak istiyorum böyle oluncada uzayıp gidiyor konu herkesten özür diliyorum affınıza sığınıyorum

• 525 kullanıyorum genel olarak memnunum bi arka kamerasını sevmiyorum pek iyi değil bide keşke on kamera olsa demişligim var gerisi için işimi goruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • L525 8 senin için yeterliyse güncelleme yapma o zaman hiç kasmaz

• kent_plancisi kullanıcısına yanıt
    Bende seninle aşağı yukarı aynı durumdayım ne kadar götüreceği biraz microsoftun tutumuna ve senin telefondan beklentilerine bağlı, bu telefon en az 2-3 sene daha yüksek hızda internet kullanımı sağlar bana göre. Telefonu aldıktan sonra garantisinin bitmesine yakın telefonu servise verirsin karardı, sesi az çıkıyor, şarzı az gidiyor diye varsa ellerinde yenilerler yoksa paranı alıp yeni bir telefona yatırırsın. Kendim için konuşmam gerekirse siemens cx65 i 7 sene kullanmış biri zorlasa bu telefonu hayatının sonuna kadar kullanabilir herhalde.
  • 525 hocam. 1 gb ram ile ileride güncellemelerde sıkıntı yaratmaz. Windows Phone her ne kadar 512 mb ramde çalışsada uygulamadan uygulamaya geçerken sürdürülüyor yazısını görmeniz büyük ihtimal. Windows Phone alacaksanız telefonunuz 1 gb ram olması avantajdır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    htc 8x 599 tl fiyatıyla çok iyi her türlü ihtiyacını karşılar lumia 920-925 ayarında bir telefon bulabilirsen al derim 8.1 gdr1 güncellemesi de geldi artık....
  • L525 ve Htc 8X arasındayım ama belkide ikinci el bişiler alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kent_plancisi -- 29 Eylül 2014; 0:15:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kent_plancisi

L525 ve Htc 8X arasındayım ama belkide ikinci el bişiler alabilirim

Hocam su modeli alin demeyecegim fakat htcnin guncelleme konusundaki destegi lumiaya kiyasla kotu. 8.1 resmi surumu hala vermezken gdr1in betasini 2-3 ay sonra verdi. Sizin icin bu dert degilse htc on plana cikar sanirim herkesin gorusu bu yondedir. Umarim memnun olacaginiz bir model secersiniz...
  • **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    Şimdi güncelleme ne işe yarar diyeyim akıllı telefonlardaki cahilliğim iyice ortaya çıksın ben N79 kullanıyorum 2 yıldır ondan önce 2 yılda sony ericson P1i kullandım (öncesi normal klasik nokialara kadar gidiyor işte:D ) ve açıkçası hayatım boyunca hiç telefon güncellemesi yapmadım ama pcde güncelleme yapıyordum vista varken ve hergün baş ağrısı yapıyordu yok şu kuruluyor bu kuruluyor güncelliyor kapatma bekle pcyi açıyorum güncelleniyor bekle şunu yapıyorum 1/3 2/3 3/3 kuruldu vs vs vs böyleyse eğerki hiç sorun olmaz
    Hocam ben de ilk akilli telim 525i yeni aldim:))
    Yalniz wp gelisen bir isletim sistemi. O yuzden cogu fonksiyon yeni yeni ekleniyor. 8.1 surumunun gelen yeni ozellikleri ile sistem bana yeterli gelirken 8.0 olsaydi almayabilirdim. Htc resmi olarak 8.0da hala fakat beta olarak 8.1 ve 8.1.1 surumlerini veriyor ki betalar bildiginiz tam surumlere yakin deniliyor kullanmadigimdan bilmiyorum. Resmi surum gelecekmi ya da baska beta alirmi bilemem. Ama su haliyle size yetiyorsa 3yil boyle kalsa da kullanirim diyorsaniz sorun yok. Ben sirf guncelleme desteginden dolayi htcyi eledim direk. Ama f/p olarak daha iyi sanirim.
    Ufak guncellemeler cok sorun degil de 8.1e geciste cag atlamislar bana gore:)
  • quote:

arkadaşlar yaklaşık iki haftadır telefon piyasasını araştırıyorum piyasayada çok uzak kaldım açıkçası N79la uzun yıllar devam ettim artık emekliye ayıracağım

"Max 600 lira" ( fiyat güncellemesi )
    civarında olacak bir WP almak istiyorum (500 liralık bir android piyasada dışıda içide çöp olarak değerlendiriliyor biliyorsunuz) aklımda 525 (1GB ram) - 620(Flaş ve ön kamera ) - htc 8s (tasarımını çok beğendim sadece) gibi modeller var

Kullanım amacı olarak: üç beş fotoğraf çekerim, sosyal ağlar, whatsupp falan birazda oyun oynarım telde N79 kullanıyorum işte anlayın vakit geçireceğim birde aldıktan sonra en az 3 yıl gibi bir süre değiştirmem cihazı (tabiki pert etmezsem o sürede) önerilerinizi bekliyorum

Yelpazeni geliştirebilirsin wp istersen kamera önemli değil dersen 525 mantıklı ama bence geniş ekran bak bulabilirsen lumia 625 isteklerine cevap verir.
    Androidtede fena modeller yok samsung grand neo,moto g,asus zenfone 4-5 yada piranha,casper,dark gibimarkalara da bakabilirsin.

• Bu moto G sevdası var herkesde neden moto G androidlerden trend plus var bir gözüme takılan asus 4 şarj çok yiyor diyorlar varya kafam allak bullak dayı yardım et yiğenine :D
  • quote:

Bu moto G sevdası var herkesde neden moto G androidlerden trend plus var bir gözüme takılan asus 4 şarj çok yiyor diyorlar varya kafam allak bullak dayı yardım et yiğenine :D

Hiç uğraşma hem geniş ekran hem uygun fiyat donanımı da yeterli dediğin işlemler için de kasmaz.Samsung Grand neo al bence.

• **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    öncelikle hayırlı olsun cihazı alalı ne kadar oldu bilmiyorum ama benim gibi ilk kez bu piyasa girdiğinize göre eşde dostta görüpte yapamadığınız işlemler varmı acaba yada cihazın beğenmediğiz yanları neler son olarak şarj nasıl gidiyor bunlarda_?
    Hocam ben sadece mail bildirimleri ve internette gezinti amacli aldim. 10gunluk daha. Ama kullanip nokia microsoft uygulamarini gordukce daha da memnun oluyorum. Heredrive ve cortana cidden cok basarili. Hic denemesem de webde video oynatmada cok sikinti cikiyormus.sosyal medya uygulamalarina yetersiz diyorlar yaridan fazlasi begenmiyor. Yani sarj kullanima bagli ne desem bos ama ben cok kullanmam gunu cikariyor. 1430mah cidden az cok kurcalarsan 1 saatte %40 batarya gidebiliyomus asphalt8 gibi oyunlarda. Internette gezinti de fazla sarj yiyor. Ama bekleme modunda iyi. Glance yok 525te bir de.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.