Şimdi Ara

Tercihler Hakkında Öneri [ Benim Fikirlerim ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben umutluyum arkadaşlar bir bolüme girmek için 320 soru çözmek zorunda bırakıldıysam da , Ygs Lys-1 Lys-3 bide arada Lys-4'e girince edebiyat sınavının kapısında sıfır heyecan olduğumu fark edip yanımdaki arkadaşıma "Gir çık yalama olduk resmen hiç heyecan yok" dediğimde çevremdeki insanlar bak çocuk ne dedi bende öyleyim falan gibi tepkiler verdiyse de Ygs’yi Nisan ayına koyan mantığa isyan etsem de galiba şans yüzümüze gülecek diye düşünüyorum . Hukuk için konuşuyorum tamam tercih yapacak sayısalda var ama edebiyat sınavına öylesine giren sayısal bile öyle böyle bir şey yapsa bile matematik , geometri netleriyle benim önüme geçiyor.Ayrıca şu faktörü herkes atlıyor ama herkes en yüksek puanıyla tercih yapmıyor ve de bir puan türünü kullanarak yerleşeceğiz.Şöyle açıklayayım ben TM-1 25k TM-2 19k TM-3 14k sıralamalarım mesela şimdi ben TM-2den yazacağım TM-3 den 14k + 1 sıralaması olan arkadaşım 14k'lık yer bana gelmez diyecek oysaki ben yazmayacağım orayı o arkadaşımın oraya girme şansı yok gibi gözüküyor ama var aslında yani bu tamamen bizim tercihlerimize bağlı. ÖSYM’nin sıralamaları yüksek tutmasının bir mantığı da bu bence eğer sıralamalar yüksek olmasa A kişisi yerleştirme sonucunda bir bakacak Örneğin Ankara hukuk 6binden almış ama A 5.500 üncü Ankara gelmez diye yazmamış. Bu olmasın diye kılavuz bu şekilde bana kalırsa ben sıralamaların TM için konuşuyorum bir 3-4bin kadar daha ileride olduğunu düşünüyorum. Yani 20binsen eğer 16-17binlik yere yerleşme sansın var bilmem bana katılır mısınız ama bana göre ÖSYM mantıklı bir iş yaptı. Ne kadar ilk görünce dumura uğrasam da biraz mantıklı düşününce bu sonuçlara vardım bana kalırsa herkes gidemem dediği yerleri de en başa yazsın sonra pişman olmasın 30 tercih verilmesinin bir sebebi de bu bana kalırsa herkes için hayırlısını diliyorum ve herkese başarılar diliyorum…

• Zaten yarimagan herkes istesigi yerleri yazsin dedi, bu sene bir cok kisi girecek, + soylediklerin bence dogru
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

Zaten yarimagan herkes istesigi yerleri yazsin dedi, bu sene bir cok kisi girecek, + soylediklerin bence dogru

evet bende katılıyorum sana bencede söyledikleri mantıklı inş giricez bu yıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Green35 -- 21 Temmuz 2010; 20:53:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.