Şimdi Ara

THE SİMS 1 VE 2 HAKKINDA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
15.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eve t arkadaşlar bu bölümde simsleri enine boyuna tartışabilirsiniz.Eksikleri sifreleri bilinmeyenleri ve daha fazlası

• ilk paylaşımı sen yap istersen
    mesela bilinmeyenleri paylaşarak başlayabilirsin

• Eğer katılım olursa büyük bir sims oyuncusu olarak istediğiniz herşeyi(nerdeyse) yazabilirim. Tabi sorduklarınızı yoksa bütün bildiklerimi yazamam aklıma gelmes

Hadi ilk olarak size 1-2 ilginç olaydan bahsedeyim. Örn karakterinizi bahçede çimlere uzandırıp bulutları izlettirirseniz bazen 4-5 saat sonra karakterin üstüne uydu düşüyor ve ölüyor

Yada teleskopla fazla bakarsanız uzaylı gelip alıyor. Karakterin genleriyle oynuyor ve karakter hamile geliyor(kadın erkek fark etmez)

Not: güzel bi konu sims 2 nin paylaşılacak çok fazla şeyi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::Pesimist::: -- 14 Ağustos 2008; 10:44:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::Pesimist:::

Eğer katılım olursa büyük bir sims oyuncusu olarak istediğiniz herşeyi(nerdeyse) yazabilirim. Tabi sorduklarınızı yoksa bütün bildiklerimi yazamam aklıma gelmes

Hadi ilk olarak size 1-2 ilginç olaydan bahsedeyim. Örn karakterinizi bahçede çimlere uzandırıp bulutları izlettirirseniz bazen 4-5 saat sonra karakterin üstüne uydu düşüyor ve ölüyor

Yada teleskopla fazla bakarsanız uzaylı gelip alıyor. Karakterin genleriyle oynuyor ve karakter hamile geliyor(kadın erkek fark etmez)

Bunların bilinmediğini sanmıyorum ama belli olmaz
    Teşekkürler paylaşım için

• Tabi canım ben uydu olayını baya geç öğreniştim :) Sonra şu mesleklerde ilerleyince almaya helikopter geldiğini bilmiodum ağzım açık baktım. Sonra Captain Hero mesleği olan Simim Matrixteki Neo gibi uçarak gitti işe ağzım açık baktım.
  • quote:

Eğer katılım olursa büyük bir sims oyuncusu olarak istediğiniz herşeyi(nerdeyse) yazabilirim. Tabi sorduklarınızı yoksa bütün bildiklerimi yazamam aklıma gelmes

evet 2 de bende izlesin diye baktırdım adam hamile oldu doğurdu çocuğu büyüttüm yemyeşil bir kız oldu 2 nin para yapma şifresini merak edenler için ''motherlode''
    yazıyosunuz ctrl + c yapıyosunuz (yanlışım varsa söyleyiniz) bide tüm simslerde evleri boşaltmak için yaptığım birşey var insanları odaya çağırıyorum odadaki herşeyi satıyorum kapıda gidince ölüyor onlara mezarlık yapıyorum diyerlerini havuza yolluyorum havuza onlar girince merdiveni satıyotum onlardaa ölüyo ondan sonra onlarıda mezarlığa yollayorum yeni aile yolluyorum onları yaşatıyotum akşam olunca ölülerin hayaletleri evde dolaşıyo insanlar onları görünce alttlarına yapıp bembeyaz olup kaçıyolar

• quote:

Orjinalden alıntı: jesse_anderson

quote:

evet 2 de bende izlesin diye baktırdım adam hamile oldu doğurdu çocuğu büyüttüm yemyeşil bir kız oldu 2 nin para yapma şifresini merak edenler için ''motherlode''
    yazıyosunuz ctrl + c yapıyosunuz (yanlışım varsa söyleyiniz) bide tüm simslerde evleri boşaltmak için yaptığım birşey var insanları odaya çağırıyorum odadaki herşeyi satıyorum kapıda gidince ölüyor onlara mezarlık yapıyorum diyerlerini havuza yolluyorum havuza onlar girince merdiveni satıyotum onlardaa ölüyo ondan sonra onlarıda mezarlığa yollayorum yeni aile yolluyorum onları yaşatıyotum akşam olunca ölülerin hayaletleri evde dolaşıyo insanlar onları görünce alttlarına yapıp bembeyaz olup kaçıyolar

• Güzelmiş bide şifre konsolu ctrl+shift+c Bende bi ölüye sahiptim. Sonra ölen kişinin karısı mezarar gelip ağlayacağı yere gülüyordu Sonran başka biriyle evlendi fln çocuğu oldu. Sonra ölü adamın ruhu gitti kadınla boğuşmaya başladı boğmaya kalktı öldürdü. Sonra diğerlerini de öldürdü. Ama o şeyi bi daha yapamadım 1 kere karşıma çıktı.

Birde Nightlife ekinde vampirlik geliyor. Bi tane vampir adam var onla karşılanca ilişki artınca ıstırıyo böle sizi. Renginiz fln soluyor vampir oluyosunuz. Güneşte özellikleriniz aşırı şekilde düşüyor. Güneş doğunca özel tabuta yatıyosunuz. Sonra gece tabuttan çıkarken yanınızda biri varsa çok korkuyor hatta ölebiliyor. Sonra ''Go here'' özelliği yerine ''Fly here'' özelliği çıkıyor. Adam yarasaya dönüşüp uçuor fln.

Sonra Pets ekinde yine acaip bir kurt var ilişkiniz artınca ıstırıo yine. Saat 20:00-06:00 arası kurtadama dönüşüyosunuz. Kıllı acaip bir şeye dönüşüyorsunuz. Uluyup diğer kurtları çağırabiliyorsunuz.

Sonra ünivercity pathinde çok güzel şeyler var. Örn paranormal mesleği çıkıyor. Bu mesleğin aletini alınca ölünüz varsa diriltebiliyorsunuz. Örn bi ölü adam olunca aletin üstündeki telefonla azraili arıyor eleman. Azrail bundan para istiyor 1ytl ile- 10.000 ytl arası. 10bin verirseniz adam özellikleri full geliyor. 7bin fln verirseniz yarım geliyor. Eğer 1 ytl vermek gibi saçmalık ederseniz. Eleman zombi olarak geliyor. Yürüyüşü bi acaip oluyor tipi iğrenç oluyor. Bazen görenler ürküyor. Çocuk sahibi olamıyor. Hırlayarak yürüyor. Diğer özellikleri aynı.

Sonra yine ünivercity pathinde bi meslek geliyor. Bu meslek Botanik Özel eşyasıda et yiyen bitki. Bu bitkiyi etle beslerseniz bir süre sonra ağzının altında inek memeleri gibi bişi oluşuyor. Sonra onu sağıp içinde gençleşiyorsunuz... Ama eğer beslemezseniz hayvan dilini pasta dilimi şekline getiriyor. Ve dışarıya çıkartıyor. Bizim elemanda aaa hayvancağız pasta vermiş bu sefer diyor. Dilime uzanıyor. Bitki geri çekiyor. Sonra adam iyice almaya çalışıyor. Sonra bitki bunu cuck diye yutup geyiriyor. Sonra süt almaya hazır bir hal alıyor.

Yine Ünivercity pathinde yeni gelen mesleklerden biri tv yıldızlığı. Bunun özel eşyasıda yüzü değiştirmeye yarıyor. Adam ekranda ayarlıyor yüzünün nasıl yapmak istediğini(siz ayarlıyorsunuz tabi) sonra yüzünü maskeye takıyor ve yüzü değişiyor.

Aklıma geldikçe yazarım daha. Özel eşyaları açmak için meslekte ilerlemek gerekli eğer ilerleyemiyorsanız çok kolay yolunu söylerim.

• Yhaa arqada$lar ben sims 2 yüqledim
    oyuna girdim karakter yaptım --
    ama sonra oyunu açamadım ----
    bilen warsa yrdımmm m.......!! !!!
  • neler varmış sims de arkdaş
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcyquarter

Yhaa arqada$lar ben sims 2 yüqledim
    oyuna girdim karakter yaptım --
    ama sonra oyunu açamadım ----
    bilen warsa yrdımmm m.......!! !!!

Nasıl yani oyun açıkken oyuna mı giremedin?
  • Kendi Hazırladığım küçük bir rehber ;
    Not : Kesinlikle Alıntı değildir.

Şuana kadar çıkmış olan The Sims 2 oyunun ek paketleri ;

The Sims 2 Bon Voyage
    The Sims 2 Seasons
    The Sims 2 Pets
    The Sims 2 Open For Business
    The Sims 2 Nightlife
    The Sims 2 University

Stuff Ek paketler ;

H&M Fashion Stuff
    Celebration Stuff
    Glamour Life Stuff
    Family Fun Stuff

(Sondan başa doğru sıralanmıştır.)

Yardım Bölümü ;

Sims ile ilgili konu açmadan önce açıcağınız konu ile ilgili ise okursanız sevinirim.
    Nasıl Çocuk yaparım.

Tabi 2 çift olması lazım aynı evde yaşamaları lazım, 2 çift yoksa sana gelen komşularla muhattap olursun işi gittikce aşka çevirirsin ve partilere davet edersin ve belli bi süre sonra senin evine yerleşir,gelelim konuya ilk önce Friendly yaparsın sonra ona şaka yaparsın Kiss öpersin ve artık evlenmenin vakti geldi ona hediye alırsın ve yüzük verirsin ve artık aynı yatağa girmeye başlıyıcaksınızdır 2 sinide aynı yatağa Relax yaparak yatırırsın ve bir simin üstüne tıklayıp Try Baby dediğiniz zaman çocuğun yolda. :)
    _____________________________________________________________________________
    Sims 2 de ev yapamıyorum.

Sims 2de ev yapamazsınız ama hazır evler var onları kullanabilirsin, neden ev yapamazsın;
    EA nın yapmış olduğu oyuna göre Sims2'de ek paketsiz ev yapalımıyor, yani ev yapmak için; Night Life,University,OFB,Pets,Seasons,Glamour,Family Fun ek paketlerini alman lazım.
    Ölen birini geri getirebilirmiyiz?

Diyelim bi simimiz öldü Şifre yerine boolprop tentingCheatsEnabled true/More/Spawn/Tombstone L D Simin üzerine mezarına MAKE SELECTABLE yap sonra çıkan mezar taşına gelip o simin yaşamasını sağla.
    Simim hasta oldu.

Simin hasta olduysa bol bol yatır zaten sağ üst köşede iğleştiği zaman sana haber gelicektir,İğleşemesse ölücektir,yani rahat etmesi gerek yanına çiçek koy,banyo yaptır,kirli birşey bırakma yanında,Devamlı yemek yedir(ama aperatif şeyler değil pizza,cips vs. gibi),Kitap okut,tv seyrettir ve simin belli bir süre sonra iğleşicektir.

İkiz Bebek

ikiz bebek için hile yazdığın pencereyi açtıgında ( ctrl+shift+C) oraya (twins r2cute)
    yazacaksın, eğer o şifre olmadıysa forcetwins bunu kullanabilirsin,
    Body Shop

Bildiğimiz gibi Body Shop Sims 2'ile beraber gelen bir eşya yapma programı bu programda yüzük,kolye,alt,üst,şapka gibi eşyalar yapabiliyorsun bu programa; BAŞLAT,TÜM PROGRAMLAR,EA GAMES,SİMS2,BODY SHOP yolu ile ulaşabilirsiniz.

Program açılmıyorsa ; Burdan Açılma dosyasını indirebilirsiniz

Bu arada The Sims ek paketleri aldım ama ek paketlerden sadece 1 tanesini yükleyebiliyorum diyorsan onların sırası var, mesela ;

Üstte verdiğim ek paketlerde son olarak Bon voyage çıkmış ama sen ilk önce Bon voyageyi yükleyip Seasons'u yükleyemessin çünkü Seasons ondan önce çıkmıştır. yani çıkış tarihlerine göre yüklemen lazım. :wink:

The Application has crashed

The Sims 2 ye girdiğinizde sizi oyundan atıp bu hatayı veriyorsa internetten indirdiğiniz

Obje (Eşya)
    Sim (İnsan)
    Ev

veya buna benzer dosyalar indirdiğinizde bunları Belgelerim/EA Games/The Sims 2 Klasörüne attığınızda bu sizin oyununuza hasar vermiş olmalıdır. ( Oyunu tekrar yüklemeniz gerekmektedir.)

Vampir Sim nasıl yapılır.

Bunu yapmak için ilk önce Night Life ek paketiniz olması lazım. Şifre yerine (CTRL + SHİFT+ C ) boolProp testingCheatsEnabled true Yazarak Simimizin üstüne Shift basılı iken More butonuna 3 kere üst üste tıkladığımızda Vampir butonunu görüceksinizdir.

The Sims 2 Seasons Hakkında sorunlar ve cevapları ;

Seasons'da Nasıl Tarla kurulur ve nasıl meyve yetiştirilir.

İlk önce Tarla Toprağını yere koymanız gerekmektedir bunu araçlar şıkkında bulabilirsiniz, sonra üzerine siminiz ile tıklayarak Domates v.s meyveler yani o toprağa hangi meyveyi yetiştirmek istediğini seçeceksin, zaten çiçek olarak büyüyecek ve onu sulayacaksın (Fıskıyede kullanabilirsin.) böylece meyve çiçeğine düzgün baktığın süreçde meyvelerini çiçekten koparma vakti gelmiştir. :)

Meyve Çiçeklerini zehirli otlardan kurtarmak ;

Zaten zehirli otları çiçeğin alt tarafında görüceksinizdir, çiçeğe tıklayıp Tend many yaptığınızda zehirli otları yolmaya başlıyacaktır,

Diyelim bir meyve ağacınız var zehirli yaprakları siminiz ile ağaca tıklayarak Spray butonuna bastığınızda zehirli yapraklar kaybolucaktır.

Seasons'da Mevsim seçimi ;

Seasons'da İlk önce KIŞ ve ya ilk önce YAZ dan başlamak isterseniz Haritaya girdiğinizde kasaba halindeyken, üstte Seasons Butonuna tıklayıp 1. sıradakine kışdan başlamak isterseniz kış yani kar şıkkını seçerseniz evinize girdiğinizde kışdan başlamış olursunuz, 4 tane şık vardır örneğin kış bitti ve yaz gelsin diyorsanız 2. şıkka yazı işaretlersiniz, 3. ve 4.ye ise sonbahar ve ilkbaharı koyabilirsiniz.

The Sims 2 Bon voyage ile ilgili sorunlar ve cevapları ;

Bon voyage'de nasıl tatile çıkarım ;

Siminiz ile telefona gelip Vocation'a bastığınızda sizin nereye tatil yapacağınızı yani hangi seyahat yerine gitmek istediğinizi sorucaktır, gidiceğiniz yeri seçip altta gidiceğiniz yere hangi simi davet ediceğinizi de seçip taxiyi çağırıyorsunuz,

NOT : Seyahat yerini seçtiğinizde kaç gün kalacağınız yazıyordur, kaç gün kalacağınızı seçip seyahate çıkabilirsiniz, Tabi kalacağınız gün sayısı için sizden para alıcaktır.

Otele gittiğinizde oda satın almak.

Otele gittiğinizde ilk önce otel sahibine tıklayarak oda siparişi alıp sonra alıcağınız odanın kapısına tıklayarak odayı alabilirsiniz tabi sizden yüklü miktarda para alacaktır.

Bon voyage ile gelen yenilikler ;

Çekiç Fırlatmak
    Ağaç halkalarını incelemek
    Masaj Alet
    Sauna
    Dev gemi
    Kaplıcalar =
    Piramit

The Sims 2 Seasons ile gelen yenilikler ;

Tarla ekmek ( Meyve yetişirmek )
    Kaykay ve Paten kaymak
    Mevsimler

The Sims 2 Pets ile gelen yenilikler ;

Hayvanlar (KEDİ,KÖPEK)
    Hayvan dükkanları
    Hayvan dükkanlarından alabiliceğimiz ;
    Fare,kuş,karınca evi,balık

The Sims 2 Open For Business ile gelen yenilikler ;

Dükkan yapma özelliği
    Limonata dükkanı
    Terzi dükkanı
    Çiçekçi
    Torna tesfiye :)

The Sims 2 NightLife ile gelen yenilikler ;

Vampir adam
    Arabalar
    Gece hayatı
    Evde parti düzenleme özelliği

The Sims 2 University ile gelen yenilikler ;

Okuma şansı
    Okulu bitirdiğinde Diploma
    başka simler ile yatakhanede kalma özelliği

( Şimdilik aklımdakiler bunlar. )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TruuChainz -- 23 Eylül 2008; 18:37:57 >

• aa o bulutlara bakınca kafana uydu düşmesi hakkatten oluyomu sims 1 var bende onda oluyomu bide bulutlara nasıl bakacaz çimlere tıklıyınca tek yürütme şeyi çıkıyo yardım.1
  • Arkadaşlar son donanım carrefour SA patchhttp://rapid share.com/files/389154964/Carrefour_SA.rar.html boşlukları silin yükleyin ve carrefour SA nız hazır bir şekilde kendi uploadımdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Admin -- 19 Mayıs 2010; 16:47:18 >
  • Rar şifresi ise : mr.admin küçük harflerle aynı yandaki şekildedir...
  • sims 1 de arkadaş nasıl ediniliyor?
  • Karar verdim sims 2 ve ek paket indiriorum ama önce nba2k11 indircem :(
  • the sims 2 indirdi abim bna ama bn açamıyorum çünkü çok bilmediğim kelime vr acaba neler yapmm gerktiğini anlatçak bir insan vr mı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: azer tara

the sims 2 indirdi abim bna ama bn açamıyorum çünkü çok bilmediğim kelime vr acaba neler yapmm gerktiğini anlatçak bir insan vr mı??

Tam olarak neler olduğunu yazarsan yardımcı olabilirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.