Şimdi Ara

Tiagra 11-34 rubleye geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar10 lu. Tiagra rublemi 11-28 den tiagra 11-34 geçmek istiyorum. Zinciri vw aktarıcının değişmesi gerekir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu yardımcı olabilecek?

• Mantiken dusundugun zaman daha ust vites sayisina gecmis oluyorsun. Bununla birlikte fren kollari ve zincirin de degismesi gerekir. Kullandigin arka attirici 11-34'u desteklemiyorsa yeni bir arka attirici da alman gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

Mantiken dusundugun zaman daha ust vites sayisina gecmis oluyorsun. Bununla birlikte fren kollari ve zincirin de degismesi gerekir. Kullandigin arka attirici 11-34'u desteklemiyorsa yeni bir arka attirici da alman gerekir.

Tam tersi aslında yavaşlıyor.uludağ vs rahat çıkmak için istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

Mantiken dusundugun zaman daha ust vites sayisina gecmis oluyorsun. Bununla birlikte fren kollari ve zincirin de degismesi gerekir. Kullandigin arka attirici 11-34'u desteklemiyorsa yeni bir arka attirici da alman gerekir.

vites sayısının arttığı yok yine aynı rublenin farklı dişli oranı olan versiyonuna geçecek.
    Hocam bu durumda sadece arka aktarıcının çalışma kapasitesi önem kazanıyor onu da arka aktarıcının tam detaylı model numarası ile aratarak bulabilirsiniz.Detaylı bilgilerde arka aktarıcı bacak kapasitesi yazar
  • Yeni ruble ile yeni zincir kullanmak iyi bir seçim olacaktır. Onun dışında 28'li rublede kullanılan arka aktarıcının bacak boyu kısa, 34lü için uzun bacaklı bir aktarıcıya sahip olmanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GercekUykucu

Yeni ruble ile yeni zincir kullanmak iyi bir seçim olacaktır. Onun dışında 28'li rublede kullanılan arka aktarıcının bacak boyu kısa, 34lü için uzun bacaklı bir aktarıcıya sahip olmanız gerekiyor.

Evet max 32 yi destekliyormuş.ama 32 de iş görür.anladımki bursa gibi yerde aynakol 50_34 dü geçmemeli.eve dönerken çok dik ve uzun rampaları çıkıyorum. 2 saat pedalladıktan sonra yokuş çıkmak dizlere zarar.o yüzden arkada en az 32 lik bir dişli rahatlatır diye düşünüyorum.

• Aktarıcı değişmez zincir değişebilir . Burda yol bisikletleri ile profesyonel olarak ilgilenen kişi çok yok . bisikletforuma sorunuz .ben dahil yanıltabilirim.

• aktarıcının değişmesine gerek yok gene aynı rublede kullandığın aktarıcıyı yeni aldığın tiagra 11-34'te kullanabilirsin. fakat zincir değişebilir. değişmese bile sıfırdan yeni zincir ile kullanman daha performanslı olacaktır. bu rublelerle ve yol bisikletleri hakkında çok fazla bilgim yok ama aktarıcının değişmediğini biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: netd forum

aktarıcının değişmesine gerek yok gene aynı rublede kullandığın aktarıcıyı yeni aldığın tiagra 11-34'te kullanabilirsin. fakat zincir değişebilir. değişmese bile sıfırdan yeni zincir ile kullanman daha performanslı olacaktır. bu rublelerle ve yol bisikletleri hakkında çok fazla bilgim yok ama aktarıcının değişmediğini biliyorum.

Kullanacağın rubleye göre aktarıcı değişiyor. Bu haftasonu 25/11 olan rubleyi 28/12 ile değiştiricem, bu konuda çok fazla araştırma yaptım. Ben 25/11'den 28/12'ye geçeceğimden dolayı arka aktarıcıyı değiştirmem gerekmiyor çünkü kapasitesi buna yetiyor. Ancak konu sahibi arkadaş arka aktarıcı değiştirmeden ruble değiştirirse eğer aktarıcının kapasitesinden dolayı büyük olan dişlileri kullanamayacak.
    Tiagra 11-34 rubleye geçiş Tiagra 11-34 rubleye geçiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GercekUykucu -- 7 Ağustos 2017; 17:12:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GercekUykucu

quote:

Orijinalden alıntı: netd forum

aktarıcının değişmesine gerek yok gene aynı rublede kullandığın aktarıcıyı yeni aldığın tiagra 11-34'te kullanabilirsin. fakat zincir değişebilir. değişmese bile sıfırdan yeni zincir ile kullanman daha performanslı olacaktır. bu rublelerle ve yol bisikletleri hakkında çok fazla bilgim yok ama aktarıcının değişmediğini biliyorum.

Kullanacağın rubleye göre aktarıcı değişiyor. Bu haftasonu 25/11 olan rubleyi 28/12 ile değiştiricem, bu konuda çok fazla araştırma yaptım. Ben 25/11'den 28/12'ye geçeceğimden dolayı arka aktarıcıyı değiştirmem gerekmiyor çünkü kapasitesi buna yetiyor. Ancak konu sahibi arkadaş arka aktarıcı değiştirmeden ruble değiştirirse eğer aktarıcının kapasitesinden dolayı büyük olan dişlileri kullanamayacak.
    Tiagra 11-34 rubleye geçiş Tiagra 11-34 rubleye geçiş

Yaptığım araştırnalara göre aynakol dişlileri arasındaki fark ile rublenin en büyük en küçük dişlileri.arasındaki.toplamı aktarıcı kapasitesini veriyormuş.buda 32 liğe kadar desteklediğini gösteriyor.bisikletçiye gidince sonucu aktaracağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.