Şimdi Ara

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
11.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sınava girmekten bunaldım ve psikolojikmen çöktüm bu sene bu bölümü yazıp gitmeyi düşünüyorum.Okuyan arkadaşlar tavsiye ederler mi ? Dgs ile hemşireliğe geçiş ve kpss puanı atama durumu nasıl ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri: Kapsamlı Bir Bakış

Tıbbi laboratuvar teknikleri, sağlık sektöründe vazgeçilmez bir disiplindir. Bu alan, hastalıkların teşhisinde, tedavide ve önlenmesinde kullanılan laboratuvar tekniklerini kapsar.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Okuma Deneyimi

Tıbbi laboratuvar teknikleri okumak, hem zorlayıcı hem de ödüllendirici bir deneyim olabilir. Program, biyoloji, kimya, mikrobiyoloji ve fizyoloji gibi konuları içerir. Ayrıca, laboratuvar ekipmanlarının kullanımı ve tekniklerin uygulanması konusunda da kapsamlı eğitim alırsınız.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri İş İmkanları

Tıbbi laboratuvar teknikleri mezunları, hastaneler, klinikler, araştırma laboratuvarları ve biyoteknoloji şirketleri dahil olmak üzere çeşitli sağlık kuruluşlarında istihdam bulabilirler. Bu alan, sürekli büyümektedir ve nitelikli teknisyenlere yönelik yüksek talep bulunmaktadır.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Yorumları

Tıbbi laboratuvar teknikleri okumayı düşünenler için, mezunların yorumları değerli bilgiler sağlayabilir. Genel olarak, mezunlar programın zorlu ama son derece ödüllendirici olduğunu bildirirler. Ayrıca, alanın sürekli gelişen doğasından ve sağlık sektöründeki önemli rolünden bahsederler.

Sonuç

Tıbbi laboratuvar teknikleri, sağlık sektörüne ilgi duyan ve laboratuvar ortamında çalışmak isteyen kişiler için heyecan verici ve gelecek vadeden bir alandır. Program zorlu olabilir, ancak nitelikli mezunlara çok sayıda iş imkanı sunar. Tıbbi laboratuvar teknikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için yerel üniversiteleriniz veya meslek okullarınızla iletişime geçebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Up tercihler kapanmadan yardım lazım.
  • UP
  • kpss de atama yok bunu soylıyım. eğer geçiş yapabiliyorsan hemşirelik falan daha iyi. yoksa atama beklersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Son Osmanlı Muhafızı

kpss de atama yok bunu soylıyım. eğer geçiş yapabiliyorsan hemşirelik falan daha iyi. yoksa atama beklersin.
    Görüntüleme

diyaliz

fizyoterapi gibi bölümlerde de mi durum aynı hocam ?
  • Class kullanıcısına yanıt
    hepsi aynı az önce ben de atamada olmadıgı icin mezuna kalmaya karar verdim
    diyalizi bilmiyorum ama diğer ikisi de aynı laboratuvar gibi. bence hiç yazma hocam yazacaksan hemşirelik, ebelik falan yaz atamaları daha iyi.
  • Bro 3. girişimdi geliyor ama yazmıyorum kendi bölümümü. Diğerlerine göre daha iyi ilk ve acil yardım (paramedik). Ama hayatsız gibi KPSS kasacaksan 90 alırım diyosan gir. Kamuya alımlar mezun sayısına göre çok az. Özelde de eziyorlar adamı. Yani okuduktan sonra pişman olma atanma umuduyla girip, maalesef piyasa öldü her yerde bu bölümler insanlara yazdırılıyor ataması çok diye, her üniye bölümler açılıyor. Sonuç bu. Gönül verdiysen oku ayrıca bu meslekleri.
  • Hocam hemşirelik gelse giderim ama bu sene bazı nedenlerden dolayı sınava iyi çalışamadım.1 sene daha beklemek istemiyorum mezuna kalmak çok zor bu bölümü yazarsam en azından 2 yılda biter şansımı dgs ile hemşirelik veya kpss çalışarak denerim.4 yıllık tarih,coğrafya,türk dili edebiyatı vs vs bölümlerde geliyor ama bu bölüm bana daha cazip geldi sizlerin başka tavsiyesi var mı peki ?
  • Üni sınavında kaçıncı oldun ona göre yetenek var mı bakcam

KPSS'de 90 alabilirsin önlisans kpss sonuçta. Bu üni sınavının yanında çerez kalır.
    hocam o saydigin 4 yıllıkları unut onlar daha beter. bence bu bölümlerden birini yaz kpss kas. laboratuvar yerine att düşünebilirsin dgsyle 4 yıllığa tamamlarsın atamaları daha iyi diye biliyorum.
  • Ya dostum kulaktan dolma yaz diyorsun, daha adını bilmediğin mesleği. Üni mezunu olan ATT değildir. Paramediktir. Konu sahibi dostum, karar senin tabi bana da bakarak tercih yapmanı önermem. Zaten 20 dakika kaldı. İşin içinde biriyim söylemek istedim çünkü çevrede bu tip 2 yıllık sağlık okuyun moruk kafasında çok insan var. Eğer cidden istiyorsan bu bölümü yaz, atanmak için yazıyosan başka bölüm düşün. Lise mezunu ATT'yim. Normalde devam edip Paramedik okunuyor ama ben yazmadım. Özellerde cidden dayanılmaz oluyor çalışmak. Şans işi bu tabi. Ama ataması iyi falan değil. Yığınla mezunu var. 6 yıl önce ben bu bölüme başlarken 65 ile atanıyor millet diye tercih listemin hepsini ATT yaptı ailem. Lise bitti alımlar durdu. Kültür dersi görmeden üni sınavı kastık evde. Bu seferde kilo-boy şartı gelmişti geçen yıl. Bu sene gideceğim lisedeyken Paramediğe giren arkadaşlarım mezun oldu özelde çalışıyor. Paramedik yavaş yavaş miadını dolduruyor. Görev yerine bağlı rahat olursun vaka çıkmaz ama yoğun şehirlerde vaka dönüşü yeni vaka çıkar, şans işi. Ayrıca özel ambulans şirketleri vakaya pek çıkmıyor, sevk için falan kullanılıyor. Özelde iş arıyorsan acillerde çalışmak zorundasın, ayrıca ağır şartlar kamuya göre.

• Boy-kilo sınırı kaldırıldı bu sene eklemeyi unutmuşum. Tercih senin kardeşim.
  • Hocam valla laboratuvar,diyazliz ve görüntüleme doldurdum listeyi iş işten geçti artık. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur. Kolay ekmek yok yolumuza bakıcaz artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Class

Hocam valla laboratuvar,diyazliz ve görüntüleme doldurdum listeyi iş işten geçti artık. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur. Kolay ekmek yok yolumuza bakıcaz artık.
    Hayırlısı olsun kardeşim. İnşallah her şey gönlünce olur. Bu saatten sonra pek kafaya takma.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.