Şimdi Ara

TOBB vs YTÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
3
Favori
1.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: silenceman

Artık devir değişti, üniversiteyi üniversite yapan çok fazla ve çeşitli değişken var.yani öğrenciler sadece 70 yıllık marka değerine bakmıyor.tobb üni birçok yönüyle(ortak eğitim sistemi, teknoloji merkezi,silikon vadisi benzeri kuruluşları) türk eğitim sistemine yenilikler getirdi.insanlar bu faktörleri de göz önünde bulunduruyor.

Benim dedigimle soylediginin hic alakasi yok guzel kardesim. Burda okulun imajindan degil suan aktif olarak calisan mezunun imajindan bahsediyorum. Isterse okul 1000 yillik olsun onemli degil.Isveren seni degerlendirmek icin okula gelip imkanlarina bakmayacak. Bi sana bir de o okuldan cikmis muhendis portfoyune bakacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖmerI -- 25 Haziran 2015; 15:55:19 >
  • tr-mchd kullanıcısına yanıt
    1-Bak kardeşim diyorsan ki ben inek olucam ders çalışıcam bunu yaparken beni ittirici güç hangsinde fazla tobb'a git derim kesinlikle.

2-Ben sosyal bir insan olucam dersimi de çalışırım üni hayatımı da yaşamak istiyorum.Güzel de bir geleceğim olsun mezun olunca,çevremdeki çocuklarda benim gibi olsun.Kesinlikle ytü yaz.
  • YGS-LYS magduru kullanıcısına yanıt
    aslına bakarsanız sosyal olup mezun olmayı isterim ama tobb sanki mezun sonrası imaj konusunda daha iyi gibi gözümde bu yüzden tobb var
    İmaj dersen bana sorarsan ytü tobb'dan aşağıda kalmaz.Şu da var o parayı rahat karşıyabiliceksen düşünülebilir ama zora sokacaksa düşünmene gerek bile yok gönül rahatlığıyla yıldız yaz pişman olmazsın sen bakma yıldıza giydirenlere sanki itü odtüden başka okul eğitim vermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr-mchd

sosyal olanaktan kastınız nedir hocam?

hocam şöyle diyeyim mesela, okulun elle tutulur bir kampüsü yok, sosyal topluluklara (doğa sporları, endüstri verimlilik vs.) yapılan yardımlar çok az, bu konuda okul çok cimri. bir de dil derslerini cumartesiye koyduklarını düşünürsek, sosyal olarak baya zayıf kalıyor öğrenciler.
    ama yukarıda da belitilmiş; eğitim imkanları ve teknoloji merkezi, ülkedeki en iyilerden. Bunu da göz önünde bulundur.
  • YGS-LYS magduru kullanıcısına yanıt
    hocam zaten istanbulda masrafım çok olacak yani aşağı yukarı karşılar birbirini o konuda çok sıkıntı yok diye düşünüyorum
  • kampüs çok sıkıntı değil hocam zaten zaman kalmayacak o çimlerde yatmaya (olduğunu farzedelim) :D eğitim benim için biraz ağır basıyor, kluplerini merak ediyorum birde o yönden nasıllar acaba
  • devlet okulu candır
  • TOBB her türlü alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr-mchd

kampüs çok sıkıntı değil hocam zaten zaman kalmayacak o çimlerde yatmaya (olduğunu farzedelim) :D eğitim benim için biraz ağır basıyor, kluplerini merak ediyorum birde o yönden nasıllar acaba

etkin faaliyet gösteren sadece birkaç kulüp var, onların da imkanları kısıtlı. en etkinleri endüstri verimlilik topluluğu, seminerler partiler fln birçok etkinlik yapıyorlar.
    eğitim senin için ağır basıyorsa tobb etü senin için en uygun yer (:
  • YTÜ'yü kime sorsak kötü diyor arkadaş imkanlar falan eğer cidden gelişmek istiyorsan TOBB daha iyi gibi araştırmalarıma göre
  • tamamdır hocam sağolasın
  • TOBB kesinlikle.
    Kesinlikle Ytü. Şöyle anlatayım:

Tobb en başlarda Koç,Sabancı olacak gibi sloganlarla ortaya çıktı fakat beklenen ivmeyi bir türlü sağlayamadı. Herkesin ağzında ilk kurulduğu sene burası "Geleceğin Koçu" falan denildi ama en az 20-25 sene bu kesinlikle mümkün değil.

1-hazırlık binasının şartları çok kötü. İçeride klima dahi olmayan sınıflarda ders yapıyorsun ve çok saçma bir puanlama sistemine sahip. %85 civarında devam zorunluluğu olduğunu falan iddia etmelerine rağmen ben bunu çok çok aşıp yine de sınava giren insan tanıyorum. Toefl itp sınavı ile yeterlilik verirsin ki Toefl bile Türkiyede artık kağıt üstü olan bu itp sınavını artık yapmıyor cünkü elektronik sistemi geldi. Yarım ingilizceyle hazırlığı atlayabiliyorsun.

2-okul 11 ay. İşte buna açıklama olarak belirttikleri şey de öğrenciler staj için deneyim kazansın vs vs. Bir sürü anlaşmalı şirketimiz var işiniz zor olmayak zaten staj ararken diyorlar. Diyelim sen zor bir sene geçirdin ve ortalamak 2,4 ile kaldı. Okul seni sistemdeki firmalar arasında 2.4lük bir yere yerleştiriyo. Ortalamaya göre staj dağılımı oluyor ve aynı ortalamalı ogrenciler arasında öncelik sıralamaları cok saçma. Ytü'de okutup 2.4 ortalama ile çok daha baba yerlerde staj yapabilirsin.

3-tobb'da kampüs yok. 3 tane bina o kadar. Öğrenciler genelde next level yada armada avmde takılır. Cimenlik falan unut yani o işleri. Ytü devasa kampüslere sahip.

4-sosyal faaliyet sıfır. Kulupler islemez. Oysaki ytü'nün kulupcülük anlayısı cok üst düzeydedir. Aralarında biat kültürü vardır. Mezunlar birbirini kollar.

5-tobb/istanbul ticaret ve izmir ekonomi aynı ayagın farklı illerde olusumudur. Tobb adı daha yaygın duyuldu cünkü bu 3 donem olayını insanlar yanlış ve süpercool bir olgu gibi algıladı.

Kesinlikle ytü kardeşim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sosyallik için ytü
  • Tabii ki Tobb.
  • tabikide YTÜ bide mühendis olacam diyosun, git bi iş arama sayfasına gir şöyle yazar mühendislik için diyorum;(ODTÜ,İTÜ,YTÜ tercih nedenidir) Ayrıca bide şehir faktörü var her sektörün merkezi istanbuldadır.Sosyalliği karşılaştırmıyorum bile.
  • İdrak Yolları İltihabı kullanıcısına yanıt
    YTÜyü yedirmem uleeeen , şaka maka sen şakamısın?YTÜ tabikide bir ODTÜ değildir ama hiç bilmeyen birine bile sorsan sana mühendis için teknik üniversitenin farkını söyler,iş sektöründekiler devlet üni okuyanı özelde okuyana tercih ediyor(burda devlet üniden kastım başarısını tescilleyen adını duyuran üni yoksa anadoludaki bi üniversiteyle tobbu tabiki bir tutamayız) imkan diyosun istanbuldaki bir üniversitenin ankaradaki üniversiteye göre imkanlarını kıyaslaman bile yanlış
  • kafam tekrar karıştı :D
    Kesinlikle Tobb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.