Şimdi Ara

toshiba a200 23u recovery sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bilgisayarıma recovery yaparken şu hatalarla karşılaştım:
    öncelikle recovery cd sini bilgisayarın optik sürücüsüne taktım ve bilgisayarı yeniden başlattım. sonra boot için f12 tuşuna basıp optik sürücüyü seçtim. Windows dosyaları yüklüyor ibaresi çıktı. sonrasında "kurtarma programı" ekranında dil seçeneğini türkçe seçtim ileri dedim. işletim sistemini türkçe vista seçtim ve ileri dediğimde beni sabit diskteki tüm veriler silinecek diye uyardı. tamam dedim. ve işlemler devam ederken "ImageX Tool for Windows" yazısından sonra şöyle bir ibare çıktı;

"Progress: 0%
    [Warning] <null>. [Read_WIM_header: <seg. 10> -> cannot read WIM header]

[Error: 23] F:\05733XSP3.swm. [_wim_create_file: <seq. 10> -> Fail to read WIM header]"

bir süre işlem yaptıktan sonra şu yazı yazdı;

"Progress: 100%
    [Error: 1812] C:\Users\Recorded TV\Sample Media\Vertigo.dvd-ms

Error Restoring image.

The specified image file did not contain a resource section.

ERROR: ImageX could not apply VISTA F:\05733XSP.swm Index 2 from ODD to C:\!"

sonrasında devm etmek için herhangibir tuşa basın dedi, bende bastım ve açılan ekranda exit yazıp çıktım. sonrasında windows önyükleme yöneticisi açıldı.

oradaki yazıdada şöyle diyor;

"windows başlatılamadı. yeni yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği buna neden olmuş olabilir. sorunu düzeltmek için:

1. Windows yükleme diskinizi takın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    2. Dil ayarlarınızı seçin, ardından "ileri"yi tıklatın.
    3. "Bilgisayarınızı onarın" seçeneğini tıklatın.

Diskiniz yoksa, yardım için sistem yöneticinize veya bilgisayar üreticisine başvurun.

Dosya: \Windows\system32\halmacpi.dll
    durum: 0x000000f
    bilgi: HAL eksik veya bozulmuş olduğundan windows yüklenemedi."

sonrasında tekrar en başa dönüyorum. Vistada açılmıyor artık. ne yapabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkürler.

• diskte bad sector olabilir. bir bad sector taraması yapmanızı tavsiye ederim.
  • Hdd sağlam çıkarsa Vistayı kurulum cdsinden kurmayı deneyin.
  • bende HDD bi sorun olduğunu düşünmeye başlamıştım ki, şunları denedim. XP cd si ile kurulum yapmayı denerken ön yükleme yapıyor fakat yükleme yapılacak hdd kısmına gelince sabit disk bulunamadı diyordu. sonrasında win7 cd si taktım ve hiç sorun olmadan hdd yi biçimlendirdim ve kurulumu gerçekleştirdim. win7 ile devam edicem sanırım bir süre... sorun neydi gerçi halen anlamış değilim...
  • XP yüklemek için sata driver entegre etmeli veya biostan sata ahci modunu sata ide moduna getirmelisin.(Her bilgisayar ide modunu desteklemeyebilir.)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.