Şimdi Ara

Toshiba LCD Tepki suresi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Laptop almak icin bakindigimdan sormak istiyorum. Piyasadaki Toshiba'larin teknik ozelliklerinehttp://eu.computers.toshiba-europe.com/ adresinden ulasinca baktigim laptoplarin cogunun rise/fall (inis/cikis) LCD tepki surelerinin 25/25 yani 25ms oldugunu goruyorum.

Masaustu LCD'lerde 4ms, 8ms gibi secenekler varken, bazi diger laptop ureticilerinin 8ms, 16ms olarak duyurulan LCD ekranlari mevcutken, 25ms bayagi bir yavasmis gibi geliyor. Yani insan almisken ve oyun icin 8600 gibi guclu bir ekran kartli laptop dusunurken 25ms gibi birsey yuzunden ghosting/hayaletlenme olur da insanin zevki kacarmis gibi duruyor.

Gerci her ne kadar diger ureticiler 8ms gibi degerler bildirseler de; diger bir baslikta bu degerlerin gercek degerinin cok altinda ve abartilmis oldugu soylenmis. Eger bunda gerceklik payi varsa ve genel laptop LCD tepki suresi (yani sadece Toshiba'da degil) 25ms civarindaysa yapacak birsey yok demektir.

Benim alici olarak butunlesik ekran kartli laptop kullanmayan Toshiba kullanicisi sayin arkadaslarima sormak istedigim yuklediginiz 3 boyut ve hareket agirlikli oyunlarinizi oynarken bu 25ms meselesinden dolayi LCD ekran uzerinde hayaletlenme/ghosting farkediyor/hissediyor musunuz? Gerci bu goreceli olacak ama eger hayaletlenme varsa da kabul edilebilir duzeyde midir? Yoksa Toshiba'lar 25ms diye baska bir marka'ya bakmak mi daha iyi olabilir?

Esasinda alacaklar icin en guzeli almak istediginiz laptopu bulup test programini yukleyip yerinde gormek ama Turkiye sartlari malum; kisitli showroom'da yoksa laptop'u sirf bir goreyim diye getirtemezsiniz veya laptop'u bulsaniz dahi icine test amacli program yukletmezler (virus vb. diye). Kisaca bu konuda forumdaki siz degerli arkadaslarimizin gorusleri haric baska bir cikar yol yok...

Goruslerini paylasacak herkese simdiden tesekkurler... ;-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t1470258 -- 11 Aralık 2007; 11:15:57 >

• toshiba a100-847 sahibiyim.bunuda 20-25ms civarı olması lazım tepki süresi.ghosthing olayı rahatsız eder mi dersen biraz ediyor.anladığım kadarıyla buraya msj yazacak kadar aklına takıldıysa da sen de farkedeceksindir.bazı kullanıcılar farketmiyor bile.örneğin crt televizyona bağlantı yapınca ghostingteki farkı daha iyi anlayabiliyosunuz.yani farkediliyor.
    şu soruya gelirsek başka markaya yönelinir mi yönelinmez mi.şimdi benim duyduğum bi 8ms lik acer 5720-5920 serileri var.bi tane tanıdığa aldık 5720 ama deneme fırsatım olmadı.hp,asus,benq(16ms) markalarını da kullandım.benq biraz daha iyiydi(ayrıca görüntü kalitesi olarak).şu an yönelebileceğim bir acer var.görüp kendin kara ver bence ama onun dışında dandik bir markaya sırf tepki süresi için yönelmeye de gerek yok bence.
  • a100-599 kullanıyorum , 25ms olabilir ama , inan ghosting felan gördüğüm yok oyunlarda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Voodooworld

a100-599 kullanıyorum , 25ms olabilir ama , inan ghosting felan gördüğüm yok oyunlarda.

panellerimiz aynı olması lazım.bence var ghosting ama hani aşırı rahatsız edici değil.bir de bazen HD filmlerde göze batabiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.