Şimdi Ara

TP-LINK ROUTER INTERNET BANKACILIGI PROBLEMI.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar, TL-R480T-PLUS 2 Adet WAN,3 Adet LAN tplink router aldık. Buna 1 adet VPN 1 adet de normal modem bağladık ikisindede 8 mbit internet var. sistemde 6-7 adet pc var. Sistemde sorun yok internete giriyorlar. Fakat Problemim İnternet bankacılığında... Tüm bankaların internet bankacılığını kullanamıyorum. Sayfalarına giriyorum şifremi yazıyorum ya ana sayfaya dönüyor yada "işleminizi gerçekleştiremiyoruz sonra tekrar deneyin" gibi uyarılar veriyor. Lanı routerdan çıkartınca sorunsuz... 2 gündür uğraşıyorum çözemedim. Yardım lütfen...

• Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

Bazı tarayıcılar bende de sorun çıkartıyor. Başka tarayıcılar deneyin.
  • tüm tarayıcıları denedim , hatta geçmişi vs çerezleri temizledim. Ama tarayıcı ile alakası yok zaten lan'ı direk modemlerden herhangi birine takınca sorunsuz giriyor zaten. sanırım router konfigurasyonunda prblem var :(
  • Oncelikle kullandiginiz makine Wan1 ve Wan2 icin hangi IP adresini aliyorsa onlari modemlerden DMZ yapin. SSL ve SSH icin cihazin firewallundan ayar yapmaniz gerekiyor olabilir. TP-Link marka bir urun oldugu icin Allahtan kolaylik ve sabir diliyorum.
  • Bu durum multi wan destekli bütün cihazlarda oluyor, sebebi ise ; İnternetten veri isteyen makina ilk olarak WAN1 arayüzünden veri alıyor ama daha sonraki aşamalarda WAN2 arayüzünden de veri alabiliyor, bunu kullanılan multiwan destekli cihaz otomatik tolere ediyor veya yük dengelemesi ( Load balance ) sebebi ile eşit kullanım için her iki wan arayüzünüde kullanıyor, bundan dolayı, bankacılık işlemleri gibi yüksek güvenli sitelerde bahsettiğiniz sorunlar çıkıyor. Cihazın içerisinde belirli ip gurubu için sadece wan1 veya wan2 kullan seçeneği var ise bir bakın. Olmazsa bankacılık işlemi yapan bilgisayar için farklı bir internet hattı tahsis etmelisiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.