Şimdi Ara

tp link wa501g kurulum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kablosuz RT-205 modemimi ethernet girişli uydumda kullanmak için wa501g aldım. Amacım aralarında kablosuz bağlantı kurup 501g'nin çıkışındanda kablo ile uyduya bağlamak yalnız ne kadar uğraşdıysamda olmadı sinyali bi şekilde alıyoruz ama internete giremiyoruz cihazlara ip vermek gerikiyor ama ne yaptıysam bi türlü olmadı uzaktan yardım ile bunu halledecek bir kişi aranıyor ..

• Basic Settings - Network kısmında Dynamic IP ye getir.
    Wireless - Wireless Mode kısmında Client Enable WDS yi seç. Airties e ait bilgileri SSID ve mac adresini oraya gir. veya altta survey tuşuna bas wireless ağını görücektir.
    Daha sonra 501g den çıkan ethernet kablosunu uyduya bağla.

not. airties in ayarlarında mesh aktif olmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halisakal -- 6 Ocak 2011; 23:47:34 >
  • şifreleme wep olmalı!
  • Selam arkadaslar;

airties RT 205 - WA501G baglantisini ne yaptiysam bir turlu kuramiyorum.

Bu iki cihaza sahip olan ya da ezberden "adım adım" anlatabilecek biri varsa gercekten cok makbul gecer.

Ornegin her iki cihazi da sifir olarak aldik, bundan sonraki islemler nelerdir?

internet baglantimda bir problem yok, ama ne zaman WA501'i acsam, bu sefer modem ile baglantim kesiliyor (notebook'a hicbir kablo takili degil) Birseyleri yanlis yapmis olabilirim, bu yuzden her ikisini de RESET'ledikten sonra nasil sonuca ulasabilirim?

isletim sistemi : Win7 32bit ultimate

kurmak istedigim baglanti ise modemin kablosuz yayinini kablosuz olarak WA501G ile alip notebook'tan WA501G'e kablosuz baglanip internete ulasmak...

Simdiden tesekkurler
  • Airties ve Tp-link farklı algoritmalar kullandığı için WDS - bridge modda kablosuz bağlantı kuramazsınız!
    bu 2 cihazı birbirine universal repeater modunda bağlayabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.