Şimdi Ara

TR de Uni okumak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ilkokul 4 ten beri yurtdisinda okuyorum su an lise sondayim Turkiyede (Tercihim Istanbul) bir universite girmek icin ne yapmam lazim anladigim kadari ile her universitenin kendine ozel farkli istekleri var ama maillerde baska seyler internet sitesinde baska seyler yaziyorlar sistem tam oturmus degil herhalde....

Aranizda

Bogazici
    Koc
    Sabanci
    ITU

gibi universitelere gidenler yada bilgi sahibi olan varsa bana bu konuda bilgi verebilirmi?

gecen haftaya kadar ingilterede okuyacagim kesindi ancak babamin Istanbulda yeni is kurmasi ve beni yaninda istemesi butun planlarimi alt ust etti :)

Ve mumkunse bu universitelerde burs kazanmamin sansi nedir?

Sürç-i lisan eylediysem affola. :P

Tesekkurler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: GfBrt

Arkadaslar ilkokul 4 ten beri yurtdisinda okuyorum su an lise sondayim Turkiyede (Tercihim Istanbul) bir universite girmek icin ne yapmam lazim anladigim kadari ile her universitenin kendine ozel farkli istekleri var ama maillerde baska seyler internet sitesinde baska seyler yaziyorlar sistem tam oturmus degil herhalde....

Aranizda

Bogazici
    Koc
    Sabanci
    ITU

gibi universitelere gidenler yada bilgi sahibi olan varsa bana bu konuda bilgi verebilirmi?

gecen haftaya kadar ingilterede okuyacagim kesindi ancak babamin Istanbulda yeni is kurmasi ve beni yaninda istemesi butun planlarimi alt ust etti :)

öyle bir şey yok.amerikada o dediğin olay burda ygs-lys ye girip puanını alan herkes gidip o okullara kaydolurancak sen yabancı öğrenci sınavına girebilir misin onu bir araştır. o daha kolay olur ygs-lysden özel kontenjnları falan vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: fastrap450

quote:

Arkadaslar ilkokul 4 ten beri yurtdisinda okuyorum su an lise sondayim Turkiyede (Tercihim Istanbul) bir universite girmek icin ne yapmam lazim anladigim kadari ile her universitenin kendine ozel farkli istekleri var ama maillerde baska seyler internet sitesinde baska seyler yaziyorlar sistem tam oturmus degil herhalde....

Aranizda

Bogazici
    Koc
    Sabanci
    ITU

öyle bir şey yok.amerikada o dediğin olay burda ygs-lys ye girip puanını alan herkes gidip o okullara kaydolurancak sen yabancı öğrenci sınavına girebilir misin onu bir araştır. o daha kolay olur ygs-lysden özel kontenjnları falan vardır

http://registrar.ku.edu.tr/prospective-student/international-student-admissions

Surda yaziyor ama bakin isterseniz

*is a Turkish citizen who has completed the last three years of their high school education in a foreign country other than Turkish Republic of Northern Cyprus (TRNC),

su sayfadadahttp://registrar.ku.edu.tr/prospective-student/international-student-admissions#acceptable_exams

GCE (General Certificate Education)
    International
    Minimum 2 "A-Levels" on subjects at least one of which is relevant to the program applied for.

yaziyorki ben bu sene zaten 2 tane A level yapicam...

Cok kafam karisti herkes baska bisi soyluyor :D

• liseyi yabancı ülkede okuduysan senin için o yazanlar geçerli olabilir. önerim önce mail sonra telefon yoluyla öğrenci işleriyle bağlantı kur koç yardım etmezse sabancı eder mutlaka öğrenrisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastrap450

liseyi yabancı ülkede okuduysan senin için o yazanlar geçerli olabilir. önerim önce mail sonra telefon yoluyla öğrenci işleriyle bağlantı kur koç yardım etmezse sabancı eder mutlaka öğrenrisin

Cok Tesekkurler
  • Hangi ülke de yaşıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Henry Dorsett Case

Hangi ülke de yaşıyorsun

Romanyada
  • quote:

quote:

Hangi ülke de yaşıyorsun

Romanyada

hocam orada üniversite okusak aylık ne kadar yaşam masrafımız olur.
  • quote:

quote:

quote:

Hangi ülke de yaşıyorsun

Romanyada

hocam orada üniversite okusak aylık ne kadar yaşam masrafımız olur.

Burasi Turkiyeye gore yasamasi cok ucuz ama kazanmasi zor bir ulke :)

Ev Kiralari ucuz oluyor genelde 150-300 euro arasi guzel birtane bulabilirsin, hatta turk universitesi var http://www.lumina.org/ Yurt lari falan var istersen bir arastir mesaj at onlara...

herkesin yasam tarzina bagli aslinda burasi gece alemleriyle unlu bi ulke...

haftada 100-150 euro ile gecinirsin bence :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.