Şimdi Ara

tr serverinde jungle mantığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1)adam lane iter rakibin kulesine kadar ve gank bekler

2)itilmiş lanede gank yerse ve ölürse gg easy jungle farkı

3)1v1 de ölürse lag

4) kendi jungleı başka laneye gank atmışsa rakip jungle da ona gank atmışsa gg easy jungle farkı.Jungle ın başka laneye gank atmasının hatta killer aldırmasının bir önemi yok rakip junle ona gelmişse o da orda olacaktır.Dragonunda hiçbir önemi yoktur rakip jungle gank gelince kendisinin jungle da o lanede olucaktır çünkü 3 lane yok 1 lane var ve jungle ın hiçbir işi yok sadece ona gnak atmalıdır.

• Ben şeyi anlamıyorum bu illa itilmiş lanelere gank gidilmeme olayını anlamıyorum neden counter gank yapılmıyor neden laneden gelip gank atmıyor ki illa nehirden mi gelinecek çok saçma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takımdan hiçbiri ejdere yanaşmaz karşı takım bi kaç kişi ejder yapınca küfür yersin
  • Benim için gereksiz yere feedlemesin yeter. Hatta 6. seviye kadar ormandan çıkmasın ona bile razıyım.

Çünkü gang geldikten sonra rakip şampiyona kill bırakırsa koridorda rakibin senden üstün oluyor. Bunu toparlamak için safe oynamaya çalışacaksın ama rakip jungle da düştüğünü görüp sana gang gelecek, 2. ve 3. den sonra öyle bir hal alıyor ki toparlamak imkansız oluyor sonradan jungle farkı oluyor.

Ejder bana göre üstünlük kurulduğu zaman yapılması lazım. Yani rakip 4 kişi (mid jungle sup ve adc) ejder yapıyor ise 2 kişinin mid pushlaması daha mantıklı gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaladin

Benim için gereksiz yere feedlemesin yeter. Hatta 6. seviye kadar ormandan çıkmasın ona bile razıyım.

Çünkü gang geldikten sonra rakip şampiyona kill bırakırsa koridorda rakibin senden üstün oluyor. Bunu toparlamak için safe oynamaya çalışacaksın ama rakip jungle da düştüğünü görüp sana gang gelecek, 2. ve 3. den sonra öyle bir hal alıyor ki toparlamak imkansız oluyor sonradan jungle farkı oluyor.

Ejder bana göre üstünlük kurulduğu zaman yapılması lazım. Yani rakip 4 kişi (mid jungle sup ve adc) ejder yapıyor ise 2 kişinin mid pushlaması daha mantıklı gözüküyor.

Katılıyorum,özellikle son kısma.Yanlız o gang değil gank olacak hocam

• Kesinlikle katılıyorum.
  • "blue salmam o benim! " ah tr serveri ahh.

• jungle tek başına ejder alcak, tüm lanelere tek tek gank atcak, aynı zamanda ormanda güzel güzel kasılacak, hatta rakip ormandan da bi şeyler çalacak. bunu bekliyor herkes.

bakıyorum haritaya gitsem bi şey yapabilir miyiz diye düşünüyorum, ama genellikle çok saçma pozisyonlarda kaldıkları için gank gitmiyorum, gitsek büyük ihtimal double kill vercez. sonra sövüyor da sövüyor. zaten mavi falan salmazsan vay haline.

ben giriyorum oyuna herkes safe kalsın diyorum, sonra sakin sakin kasılmama bakıyorum ormanda, önceliğim rakip jungle benim şeylerimi çalmasın. sonra güzelce kasıldıktan sonra rica ediyorum ejdere gelin diye tabii ki de gelen yok zaten ss nedir bilen de yok, kimse anlamadan ejder gidiyor. sonra jungle farkı lafları başlıyor, ben de sinirlenip gank atmıyorum ne *** yerseniz yiyin triplerine girip tek başıma kill kovalayıp kasılmaya bakıyorum.

ama adam gibi safe oynasalar minyonlarını kaçırmamaya bakıp ben çağırdığımda ejdere toplansalar, sonra ben tek tek adamlara gank atsam, isteyene mavi kırmızı neyse salsam her şey toz pembe olsa her oyunu kazansak ne var ki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MacUallis

Ben şeyi anlamıyorum bu illa itilmiş lanelere gank gidilmeme olayını anlamıyorum neden counter gank yapılmıyor neden laneden gelip gank atmıyor ki illa nehirden mi gelinecek çok saçma

1.si adamın kaçması daha kolay
    2.si karşı jungle gelmezse sen orda çalıda bekleyerek gold kaçırıyorsun ve geri düşüyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Best Dari in Tr

quote:

Ben şeyi anlamıyorum bu illa itilmiş lanelere gank gidilmeme olayını anlamıyorum neden counter gank yapılmıyor neden laneden gelip gank atmıyor ki illa nehirden mi gelinecek çok saçma

2.si karşı jungle gelmezse sen orda çalıda bekleyerek gold kaçırıyorsun ve geri düşüyorsun

ninja gankte karşı jungun gelmesi beklenmez rakibin saldırması beklenir ve 2v1 olarak rakip kesilir sıktın sende sürekli qq sürekli qq
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slayer Cat

quote:

Orijinalden alıntı: Best Dari in Tr

quote:

ninja gankte karşı jungun gelmesi beklenmez rakibin saldırması beklenir ve 2v1 olarak rakip kesilir sıktın sende sürekli qq sürekli qq

adam kule altına daha rahat kaçar diyorum bende gank atması daha zor diyorum.kill çıkma potansiyeli daha az lane'ye gold kaybetme pahasına gank atmam

• Birde adamin cani azaldiysa kule alti deniyorlar ölünce devam etmedin diye kızıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bak middesin 1v1de öldün dakka 5 neyap bili10 mu ? JUNG FARKI yaz afk kal. 10dk sonra oyuna gir jungın öldüğü bir anı yakalaman içten bile olmaz ''aha feedliyor lowa bakın report'' yaz alldan gg easy perma yedi h.o sende pro kaldın oyes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b00mbastic -- 3 Şubat 2016; 2:23:32 >
  • Tabiki jungle farki olacak. Flashin yokken karsi ormanci sana 100 kez geliyosa, israrla ittiren ve flashi olmayan adama senin ormancin gelmiyosa bu ormanci farki degil de nedir? Ayrica israrla kaybedilmis koridora giden ormancilari anlamiyorum, avanak avanak bekleyip farm ve exp caliyolar sadece.
    Bir de dive atma meraklilari oluyor bunlarin, oynayasim gelmiyor. Oyundaki en onemli rol ormanci bence, resmen apayri bir olay her turlu sey yapma kapasitesine sahipsin cunku. Ve iyi bir ormanci her zaman farkini belli ettirir diger koridorlarda oyle bir durum yok karsindaki adam senden ustundur safe farm alirsin kule alti farm alirsin ama ormanci oyle degil iyisi oyunu sevdirir kotusu oyundan sogutur

• PagRyze kullanıcısına yanıt
    Yanliz degil yalniz olucak hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremliler -- 3 Şubat 2016; 4:09:28 >
  • ne baron ne ejder bilirler karşı alınca zırlarlar. ulan fight kazanmışsın karşı ölmüş tamamen yada 2 kişi kalmışlar. midi veya başka lanei inhiye kadar yararlar.minyonları keseyim derken karşı rakipler doğup hızlıca bunları temizler. nolur kazanılmış fight kaybedilir üstüne baron verilir. oyun gider..
  • işler kötüye gidiyorsa sorumlusu her zaman jungledır. Hep küfür yer kaçarı yoktur, adam geldi sen gelmedin adam campledi sen 0 gank maç kaybetmeye doğru gidiyorsa o küfürleri yersin.
  • Bu gereksiz yine mi konu açmış.
  • Ezbere konuşmak pek mantıklı olmaz ama ben 6 level olmadan her koridorda flash alınması taraftarıyım. Sonra işler aşırı kolaylaşıyor. Kamplanması zorunlu olan yerler de var. Mesela karşı takımda Yasuo, Vayne gibi şampiyonlar varsa mutlaka kamplanmalı. Flashı yaktığı her saniye değerlendirilmeli.

Eğer takımınız jungle farkı diye ağlamasını istemiyorsanız bedavaya totem veren nur topu gibi bir iteminiz olduğunu unutmayın. Haritada ne kadar iyi görüş sağlarsanız karşı junglerı o kadar iyi kıstırırsınız.

Global görevlerde ise çok dikkatli düşünülmesi lazım. Karşı takımda Lee, Elise gibi kolayca baron, ejder çalabilecek şampiyonlar varsa temkinli olmak lazım. Ayrıca iki takımın karşılaştırılması da yapılmalı. Eğer karşı takım sizden üstünse ve hızlıca alıp çıkacağınızı düşünmüyorsanız almayın.

Oyunda neredeyse tüm sorumluluk junglerda. Mümkün olduğunca gank atması kolay şampiuonlar alın. Erken levellerde üstünlüğünüzü sağlayın. Tank jungler değilseniz dive atarken 50 kere düşünün. 2 levelde gank attınız adam 100 canla kule altına kaçtı. Bırakın gitsin adam zaten flaah atmış diğer ganklerde kill alacaksınız. Dive atıp ölmeye gerek yok. Vereceğiniz bir kill oyun kaybettirebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: keremliler

Yanliz degil yalniz olucak hocam.

Olucak değil, "olacak" olacak hocam.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.