Şimdi Ara

trafik kazası sonrası vücut ağrıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
12.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen gün arkadaşım ehliyet sınavına hazırlanmak için arabamla pratik yapmak istedi bir anlık dikkatsizlik sonrası aracın kontrolünü kaybedip dere yatağına uçtuk. Şu anda resmi işlemlerden sonra, son 2 gündür aşırı şekilde vücut ağrım var. Tüm kaslarım iflas etmiş gibi ne yapmamı önerirsiniz, ağrı kesici falan fayda etmiyor. Her zaman emniyet kemerini takarım ancak o gün pratik yapacaz diye, takmamıştım. trafik kazası sonrası vücut ağrıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanabana -- 22 Nisan 2016; 8:18:17 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Trafik Kazası Sonrası Vücut Ağrıları

Trafik kazaları, vücudun çeşitli bölgelerinde ağrıya neden olabilecek travmatik olaylardır. Bu ağrılar, kazadan hemen sonra ortaya çıkabileceği gibi haftalar veya aylar sonra da gelişebilir.

En yaygın trafik kazası sonrası vücut ağrıları şunlardır:

• Kas Ağrıları: Ani çarpma kuvveti, kasların gerilmesine veya yırtılmasına neden olarak ağrı ve sertliğe yol açabilir.
    • Bacak Ağrıları: Kazalarda, bacaklar genellikle direksiyon simidi veya ön konsol gibi sert yüzeylere çarparak ağrı, şişme ve morluklara neden olabilir.
    • Sırt Ağrıları: Çarpmanın etkisi, omurga ve sırt kaslarını zorlayarak ağrı, uyuşma ve karıncalanmaya neden olabilir.
    • Belde Ağrılar: Trafik kazaları, bel kaslarının gerilmesine veya fıtıklaşmasına neden olabilir, bu da belde ağrı, uyuşma ve güçsüzlük ile sonuçlanabilir.

Trafik kazası sonrası vücut ağrıları, ciddiyetlerine bağlı olarak çeşitli tedaviler gerektirebilir. Hafif ağrılar genellikle dinlenme, buz uygulaması ve reçetesiz ağrı kesiciler ile giderilebilir. Daha şiddetli ağrılar fizik tedavi, ilaçlar veya cerrahi müdahale gerektirebilir.

Ağrının devam etmesi veya kötüleşmesi halinde, bir sağlık uzmanına başvurmak önemlidir. Ciddi bir yaralanmanın veya altta yatan bir rahatsızlığın belirtisi olabilir.

Trafik kazası sonrası vücut ağrıları, günlük yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyebilir. Ancak, uygun tedavi ve rehabilitasyon ile çoğu kişi bu ağrıları yönetebilir ve iyileşme sürecini hızlandırabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bu kazadan sonra hastaneye gitmediniz mi ? Hemen bir doktora gidin, burada bunun sorusunu sormak bile saçma. Gecmis olsun ayrica.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle çok geçmiş olsun, böyle bir yolda "eğitim" ne kadar mantıklı sizce ?
  • Gittim tabikide ben camdan çıkıp kaputa düştüm. Sadece ağrılarımı azaltmak için bir yol arıyorum doktor normal diyor. Ancak abartmıyorum kolumu bacağımı hareket ettirmekte oldukça zorlanıyorum...
  • bediboy kullanıcısına yanıt
    teşekür ederim karadeniz bölgesi olduğu için pek geniş bir alan yok ne yazık ki .
  • Acilen başka bir hastaneye gidin ve detaylı bir kontrolden geçin.

• geçmiş olsun.

• Öncelikle geçmiş olsun.

"Her zaman emniyet kemerini takarım ancak o gün pratik yapacaz diye, takmamıştım." kısmına katılmıyorum. Her zaman emniyet kemeri takan biri hele hele acemi birinin kullandığını bildiği arabaya binerse içinde bir boşluk ve güvensizlik hisseder. Zaten pratik yaparken sürekli indi bindi tarzı bir durum olmayacağından emniyeti takmamaya gerek yok. Neyse bu konuda çok yüklenmek istemem ancak emniyet kemerinin ne denli önemli olduğunu vurgulamak istedim.

Arkadaşların önerdiği gibi farklı bir doktora görünmenizde fayda var..
  • Kaza esnasında bilinç yerinde olduğu için, kaza anı başladığı sırada tüm vücudunuzu refleks olarak kastınız. Tüm kaslar normalde kasilmadigi kadar kasildi. Bir nevi spor sonrası hamlama gibi bir şey bu.

Tabi biz koca karı ilacı verir gibi teşhis koymamaliyiz, mutlaka doktora gitmeniz gerekir. Benim söylediği sadece bir tecrübe.

Geçmiş olsun

• otosarrafı kullanıcısına yanıt
    2 kişi pratik yapacağı için sürekli yer değişimi söz konusuydu o sebepten ötürü emniyet kemeri takmamıştım. Tabiki de kemer takmamanın savunulacak bir yanı yok değerli yorumun için teşekkür ederim...
  • mr.big kullanıcısına yanıt
    sanırım en mantıklı cevap bu aynen dediğiniz gibi sanki vücutta bir hamlama söz konusu ...
  • YOK ARTIK YA.Doktor a gitmeniz geregirken konu mu acıyorsunuz? ne donanimhaber.com muş arkadaş.
  • mr.big kullanıcısına yanıt
    Aklıma due date filmindeki kaza sahnesi geldi, filmde kaza anında bilinci açık olanda aşırı ağrılı travma varken, diğer elemanda hiçbirşey yoktu. Filmde açıklamasını da sizin dediğiniz gibi yapmışlardı.

• Geçmiş olsun
  • rabdomiyoliz adını verdiğimiz kas hasarı.Birden düzelmez,uzun süre devam eder.Doktor kontrolünü ertelemeyin.KAS hasarı sonrası kana karışan maddeler, böbrek yetmezliği yapabilir.
  • ben-gay sürüp çiğnetin
    birşey kalmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanabana

Gittim tabikide ben camdan çıkıp kaputa düştüm. Sadece ağrılarımı azaltmak için bir yol arıyorum doktor normal diyor. Ancak abartmıyorum kolumu bacağımı hareket ettirmekte oldukça zorlanıyorum...

hocam öncelikle geçmiş olsun.kırık çıkık yoksa bu kadar ağrı yapmaz diye tahmin ediyorum? bence tekrar hastaneye gidin iyice muane etsinler.olmadı serumların içine enjekte ettikleri ağrı kesiciler genelde iyi oluyor.o tarz bi' talepte bulunun.geceleri uyuyamıyor iseniz bitkisel uyku hapları var.pire kadarlar.onu 2'ye bölüp için.yardımı dokunacaktır.
  • Fizik tedaviye de gidilebilir.

• vucudunuz darbeyi emdiği için ağrıların olması çok normal. Bir süre daha bu şekilde geçecek. Ağrı kesiciler ile mecbur idare edeceksiniz. Hastanede zaten muayene yapılmıştır iç kanama yok ,farklı kırık çıkık yoksa aynen devam
    geçmiş olsun
  • zamana bırakmaktan başka çaren yok, geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.