Şimdi Ara

TTNet Kapanan Tarifeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğiniz gibi TTNet tarifelerde değişiklik yapmış ve Netlimitsiz (54,90 TL) ve Ultranetlimitsiz (59 TL) olan tarifelere geçişi ve yeni aboneliğe kapattı. Netdisk hediyeli adı altında 5 TL zam koyarak bu 2 yeni tarifeyi kakalamaya çalışıyor. Benim sormak istediğim TTNet bu tarifeleri kapatıyor ama mesela Smile hala eski fiyatlardan bu hızları veriyor. Sormak istediğim ya TTNet çok salakça bir hareket yaptı, ya ben çok safım ve anlamadım, ya da Smile bu fiyatlardan aslında veremiyor ve sitelerini güncellemiyorlar. Benim kaçırdığım şey nedir arkadaşlar. Yani ben bu tarifelerin ilk kapatıldığını gördüğümde , sandım ki tüm Smile gibi şirketler de bu tarifleri kapatmak zorunda kaldılar. Ama sitelerinde hala bu fiyatlar var. Eğer D-smart ve Smile adsl birlikte kampanyasını incelememiş olsaydım haberim bile olmayacaktı. Bu konu daha önce işlendiyse lütfen birisi link versin. Kolay gelsin.

• ttnet bu ne şaşırıyosun. ben smileadsl kullanıyorum 12 GB kotalı. mesela bu ttnette yok. ben internete 12 gb a 40tl ödüyorum. ttnet gibi netdisk diye ne işe yaradığı belli olmayan bi hizmeti de yok smile ın. yani aslında ttnet şu anda çok saçma şeyler yapıyor. tüm parasını ve enerjisini reklamlarda ünlü kişileri kullanmaya ayırıyor. bunun yarısını hizmete yönlendirse çok daha iyi olur.
  • hocam bu zamları yapmasinin nedenı bana gore adsl pazarınin cok buyuk bır paydasına sahıp. %87 sanirim. Geri kalanını da superonlıne smıle kocnet turknet metronet alıyor.
    Yanı telekom haksız rekabet yapıyor. Yanı Rekabet kurumu nun dayatmasından dolayı bı zam olabılır dıye dusunuyorum ben.
  • İşin ilginç yanı smile sitesinde 2mb limitsiz tarifesi ve diğer tarifelerin hala var oluşu. TTNet bu tarifeyi iptal ettiğinde ben hiçbir firma bu tarifeyle yeni müşteri alamıyor sanıyordum. Maymun gözünü açtı oldu yani. Şubat ayında taahhüt bitiyor. Direk smile ve dsmart kampanyasına gireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantayapar

İşin ilginç yanı smile sitesinde 2mb limitsiz tarifesi ve diğer tarifelerin hala var oluşu. TTNet bu tarifeyi iptal ettiğinde ben hiçbir firma bu tarifeyle yeni müşteri alamıyor sanıyordum. Maymun gözünü açtı oldu yani. Şubat ayında taahhüt bitiyor. Direk smile ve dsmart kampanyasına gireceğim.

hangi kampanya bitiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps3xbox360

ttnet bu ne şaşırıyosun. ben smileadsl kullanıyorum 12 GB kotalı. mesela bu ttnette yok. ben internete 12 gb a 40tl ödüyorum. ttnet gibi netdisk diye ne işe yaradığı belli olmayan bi hizmeti de yok smile ın. yani aslında ttnet şu anda çok saçma şeyler yapıyor. tüm parasını ve enerjisini reklamlarda ünlü kişileri kullanmaya ayırıyor. bunun yarısını hizmete yönlendirse çok daha iyi olur.

net12 olarak görünüyor bu tarife hala 39 tl, geçen tarife değişikli menüsüne baktığımda vardı listede.

Tarifeler standart çıkıyor anladığım kadarıyla ama hepsini birden sunup sunmamak firmadan firmaya değişebiliyor, o yüzden x tarifesi birinde yokken diğerinde devam ediyor olabilir şaşırmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Shephard

quote:

Orijinalden alıntı: fantayapar

İşin ilginç yanı smile sitesinde 2mb limitsiz tarifesi ve diğer tarifelerin hala var oluşu. TTNet bu tarifeyi iptal ettiğinde ben hiçbir firma bu tarifeyle yeni müşteri alamıyor sanıyordum. Maymun gözünü açtı oldu yani. Şubat ayında taahhüt bitiyor. Direk smile ve dsmart kampanyasına gireceğim.

hangi kampanya bitiyor?

Kampanya bitiyor demedim arkadaşım.
  • Kimse bilip bilmeden yorum yapmasın. TTnet hakim servis sağlayıcı olduğu için ister istemez haksız rekabet yaratıyor. Btk bunu önlemek için türktelekomun iştiraki olan ttnet'e yaptırım uyguluyor ve bu nedenden dolayı ttnet diğer iss'lere göre fiyatını yüksek tutmak durumunda yoksa cezai müeyyidelerle karşı karşıya kalır.
  • Bazı arkadaşlarda ya garip bir mantık var yada polyannacılık oynuyorlar .TT/ttnet kimseye iyilik yapmaz bunu aklınıza sokun .
    BTK yüzünden yüksek fiyat veriyor diyenler burda ilk olarak kaldırılan tarifeden bahsediliyor zamdan değil .İkinci olarak bu tarifeleri ilk konulduğu zaman onaylayan BTK şimdi neden karşı çıksın ki? Tamamen TTnetin kendi yaptığı iş.

Haksız rekabete gelince ,Türktelekom altyapıya sahip olduğundan ttnetle diğer servis sağlayıcılar arasında ayırım yapılmaması ,tt/ttnetin diğer servis sağlayıcılara karşı haksız rekabete yol açacak davranışlar yapmamasının sağlanması ayrı birşey ,yeni tarife eklemek kaldırmak ayrı birşey ,btk zorlamı 1mb sınırsızı kaldırttı zorlamı 8mbit netlimitsiszi getirtmişti geçmişte ,bunun suçunu ttnette aramak yerine BTK yı günah keçisi yapmayın .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azmo -- 14 Ocak 2012; 5:58:09 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.