Şimdi Ara

Tübitak 2205 lisans bursu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
3.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sevemezmis S kullanıcısına yanıt
    S Sevemezmis demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Sevemezmis

Valla bilkentin fizikçileri full paket öğrenciymiş diye duydum ilk yüz+kapsamlı+tübitak(4.5k tl yapıyor) alanlar varmış. Bir de ilk 30'a girenler için tek seferlik bursları var 5 bin lira.
    Millet de bunları bilim aşığı sanıyor ha xd
    4.5k öğrenci için çok iyi parada elbet bir gün mezun olacak. sadece bu para için mi fizik tercih ediyor bu adamlar.

medipol ilk 100'e 5 bin lira veriyor+ ilk 100 6.5k tıb yazsan mezun olunca da temiz para öğrenciyken de aylık 6.5k
  • var
  • Bu burs ilk 20 binden temel bilimler yazana verilen burs değil mi ?
  • Hocam prosedur nasil isliyor ornegin vakif universitesine burslu girdik bir miktar odeme aliyoruz ustune bundanda alinabilir mi daha once bir universitenin 1. Siniftan birakilmasi vb baska olumlu olumsuz bir kistas var mi yonetmeliklerde goremedim
  • mesutuzun M kullanıcısına yanıt
    Daha önce üniversite bitirmişlere vermiyorlar diye biliyorum onun dışında olumsuz bir şey yoktu.

Bir de şey var SAY'dan yerleşenlerin AYT yerleştirme sıralamasına bakılıyor ama EA, SÖZ için TYT sıralamasına bakılıyor olması lazım.

Vakıftan aldığın ekstra cep harçlığı yurt bursu vs. sorun çıkarmıyor.(Örnek olarak bilkent kapsamlı)

Nereye yerleştin hocam
  • Eved ama 5k eksik söylemişsin hocam ilk 25k'ya veriyorlar.
    Hadi ya benim aklımda ilk 20k diye kalmış sağ ol hocam :)
    Peki ilk 100’e girip seçenlerde var ,onlara ilk 100 bursu dışında veriliyor değil mi ?
  • Valla bilkentin fizikçileri full paket öğrenciymiş diye duydum ilk yüz+kapsamlı+tübitak(4.5k tl yapıyor) alanlar varmış. Bir de ilk 30'a girenler için tek seferlik bursları var 5 bin lira.
    ilk 30 bursunu biraz açıklar mısınız hocam?
  • Carl Gallagher kullanıcısına yanıt
    Buyrun hocam detay burada, burs gibi de değil ödül töreni yapıyor İş Bankası ve çeşitli imkanlar sağlıyor. Linkte yazmıyor ama 2 arkadaşıma geçen sene Interrail bileti de verdiler. Hala devam ediyor mu bilmiyorum.

• quote:

Valla bilkentin fizikçileri full paket öğrenciymiş diye duydum ilk yüz+kapsamlı+tübitak(4.5k tl yapıyor) alanlar varmış. Bir de ilk 30'a girenler için tek seferlik bursları var 5 bin lira.
    4.5k öğrenci için çok iyi parada elbet bir gün mezun olacak. sadece bu para için mi fizik tercih ediyor bu adamlar.

medipol ilk 100'e 5 bin lira veriyor+ ilk 100 6.5k tıb yazsan mezun olunca da temiz para öğrenciyken de aylık 6.5k
  • reyiz işin dalgasındayım :)

bu arada medipol 7 ay veriyor tübitak 12 ay

total yıllık:
    7×5000=35000
    12×2000+8×1440(yurtta kalmıyor varsayalım)=35520

medipol mu büyük bilkent mi ehehhe
  • quote:

reyiz işin dalgasındayım :)

bu arada medipol 7 ay veriyor tübitak 12 ay

total yıllık:
    7×5000=35000
    12×2000+8×1440(yurtta kalmıyor varsayalım)=35520

medipol mu büyük bilkent mi ehehhe
    medipol tıp okursan mezun olduktan sonra 520x6= 3120 tl'yi tek mayışsta kapatısın
    Sağ ol dostum.
    Ea sözel için hsngi bölümlerde oluyor
  • Batikonn B kullanıcısına yanıt
    felsefe, tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, sanat tarihi, arkeoloji ve sanat tarihi, ilahiyat, Türk dili ve edebiyatı
    Yukarıda paylaşılan pdfte de yazıyor

Ama EA/SÖZ sıralamana değil TYT sıralamana bakılır.
  • Bilkent fizik yazacak kisiler para icin tercih yapacak kadar vizyonsuz olsalar fizik okumazlar.
  • Bilkent fizikte okuyanlar öğretmen mi oluo sanki ayrıca pratisyenlige sınav gelmeyeceği yada disciler gibi olmayacağı ne malum bitirince 1 sene direk tus kaçmayı da ekle
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.