Şimdi Ara

Turkcell Tim Bayiliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar. Arkadaşım yaklaşık 10 yıldır Turkcell Platinium (Sanırım mavi nokta oluyor) bayiliği yapıyor. Arkadaşımın farklı bir sektörde de çok ciddi yatırımları bulunduğu ve ilgilenemediği için bayiliğini devretmeyi düşünüyor. Turkcell bölge müdürlüğünden Tim bayiliği için kendisine teklif geldiğini Tim bayiliğini alıp devretmeyi düşündüğünü belirtti.

Bu konu ve sektör hakkında çok bilgim yok fakat teminat konusunda ve nakitimde birikimim bulunuyor. Bilmediğim bir sektör olduğu için araştırma yapma ihtiyacı duydum. Bazı konularda Tim bayiliğinin devredilemeyeceğini okudum. Dükkanın lokasyonu merkezi ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bir nokta. Arkadaşım dükkanı uzaktan yönetmesine rağmen aylık prim bedelinin masraflar çıktıktan sonra 10-15 bin TL arası olduğunu söyledi. Sizce bayiliği almam kazançlı olur mu? Artısıyla eksisiyle Tim devralmam sizce nasıl?

Yardımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim cevabınız için. Dükkan devri için arkadaşım 200 bin TL istiyor. Fakat bu miktara dükkanın içindeki telefonlar ve demirbaşlarda dahil.

Bulunduğum ilçe 45 bin kişilik ve ilçede Tim bulunmuyor. Arkadaşımdan aldığım bilgi Turkcell'in teminat olarak 200 bin TL istediği yönünde. Yani kısacası bana maliyeti 200 bin devir bedeli + 200 binlik teminat.

• Sormak istediğim bir konuda Turkcell'in Timlerde 2018 yılında teknomarkete döndüreceği ve faturaya ek sadece telefon değil televizyon, laptop, akıllı kol saati vs tarzındaki teknolojik ürünleri de satacağı yönündeki bilgiler. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: maczone

İstanbul'da kontratlı telefon ve faturalı hat satılabilen bir noktada ise ve tek başınıza açmakta zorlanıyorsanız birlikte açabiliriz. Kontratlı telefon ve faturalı hat satılan bir bölgede değilse o TİM para kazandırmaz bu sebeple iyice araştırmak gerekiyor.

Ayrıca mavi nokta iyi kazandırmaz birçok yerde ancak kendisini döndürür bu sebeple mavi noktası gerçekten Tim olabiliyor mu iyi araştırmak lazım.

Beraber açmayı düşünürseniz benimle iletişim kurun ayrıca tüm markalara servis hizmeti verebilecek bir alt yapınında kurulmasını sağlayabilir ve 15 senedir profesyonel olarak telefon tamiri yapan bir usta da getirebilirim. Bunlara ek olarak şu an Turkcell'in Tim'lere vermediği mavi yakalı eğitim personelininde açacağımız Tim'e gelip belli bir süre personele eğitim vermesini sağlayabilirim.

İlginiz için teşekkürler fakat Hatay'da ikamet ediyorum. Dediğiniz gibi faturalı hat ve faturaya ek telefon satışından Timler iyi gelir elde ediyor. Diğer işlemler anladığım kadarıyla çarkı döndürmek için yetmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkrcp

Sormak istediğim bir konuda Turkcell'in Timlerde 2018 yılında teknomarkete döndüreceği ve faturaya ek sadece telefon değil televizyon, laptop, akıllı kol saati vs tarzındaki teknolojik ürünleri de satacağı yönündeki bilgiler. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Dostum timler cok kazaniyor. Arkadasinin devretmesi pek mantikli gelmiyor bana. Bir de hic bir zaman olmeyecek bir meslek. Yaklasik 30 35milyon turkcelli var. Dukkan kirasini da iyi dusunun.

Aylik personel kira ivir zivir tum masraflar gidince sizin elinize en az 10bin kalmasi gerekiyor. Arkadasinin gelir gider faturasini alip karari verin

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurmsq

quote:

Orijinalden alıntı: brkrcp

Sormak istediğim bir konuda Turkcell'in Timlerde 2018 yılında teknomarkete döndüreceği ve faturaya ek sadece telefon değil televizyon, laptop, akıllı kol saati vs tarzındaki teknolojik ürünleri de satacağı yönündeki bilgiler. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Dostum timler cok kazaniyor. Arkadasinin devretmesi pek mantikli gelmiyor bana. Bir de hic bir zaman olmeyecek bir meslek. Yaklasik 30 35milyon turkcelli var. Dukkan kirasini da iyi dusunun.

Aylik personel kira ivir zivir tum masraflar gidince sizin elinize en az 10bin kalmasi gerekiyor. Arkadasinin gelir gider faturasini alip karari verin

Merkezde yaklaşık 50 m2'lik dükkanımız var. Arkadaşımın şuanda Time ayıracak vakti yok çünkü şuanda meşgul olduğu işten kat kat fazlasını kazanıyor. Dediğiniz gibi Tim olarak devretmesi zormuş sanırım genel müdürlük yapıyormuş. Platinum bayi olarak alıp 6-7 ay sonra Time başvuru yapabilicez.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhunn

Valla hocam piyasada bi tim konseptli mavi noktalar var birde turkcell in sitesinde de yazan gerçek timler var, ben açıkçası gerçek tim almanın kolay olacağını sanmıyorum çünkü piyasadaki tim lere bakarsanız hemen hepsinin en az 5-10 tane tim şubesi var, yani anlayacağınız bir bölgeye yeni tim i yine tim sahiplerine açtırıyorlar, Siz yinede iyice araştırın derim.

Evet dediğiniz doğru. Gerçek timlerin bahsettiğiniz gibi şubeleşip en az 3-4 şubeyle yürütüyorlar işi. Bulunduğum bölgede de Necatibey İletişim Akdeniz Bölge Bayiliği'ni yürütüyor ve birçok il ve ilçede Timleri bulunuyor. Yetki Necatibey'de olduğu için orayla irtibata geçicem. Önemli olan kazancının iyi olması kazanç iyi olduktan sonra her türlü teminatı verip masraftan da kaçınmam.

• internet üzerinden kontör satışı yapan biri olarak size tavsiyem eğer timi alma ihtimaliniz %1 bile olsa o ihtimali değerlendirip o bayiyi alın. eğer sıkıntı çekerseniz de bana ulaşın size günlük 100 adet paket veririm kontör yüklemesi yaparsınız. timlerde kontör yükleme kotası yok ama ytsnlerde günlük kota var. hiç düşünemden yim olacak ytsnyi alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: osnakli

internet üzerinden kontör satışı yapan biri olarak size tavsiyem eğer timi alma ihtimaliniz %1 bile olsa o ihtimali değerlendirip o bayiyi alın. eğer sıkıntı çekerseniz de bana ulaşın size günlük 100 adet paket veririm kontör yüklemesi yaparsınız. timlerde kontör yükleme kotası yok ama ytsnlerde günlük kota var. hiç düşünemden yim olacak ytsnyi alın.

Teşekkür ederim. Bizde çok çabalıyoruz elimizden gelen herşeyi yapıyoruz bu fırsatı kaçırmamak için. Dediğiniz sistemde internet üzerinden de mi prim usülü oluyor kazanç? Platinum bayinin de belli bir kota zorunluluğu bulunuyor mu?

• brkrcp B kullanıcısına yanıt
    tim harici tüm bayilerde ğaket yükleme kotası koyuyor turkcell. benim internet sitem var bayilerim var. bir sürü paket yüklemesi yaptıryorum. hele bi alın işiniz durgun giderse 100 paket veririm en azından aylık masrafınızı çıkarmış olursunuz.

• Bir forum sitesinde Turkcell'in İstanbul Bölgesinde 500 adet, Yalova Bölgesinde 300 adet mavi noktayı kapattığını okudum. Turkcell'in bütün mavi noktaları kapatacağını yazmışlardı. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?

• mavi noktalar bayağı bi kaptıldı. ytsnler bile tehlikede. tim ise hala çok favori.

• Hangi ilçe hocam?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.