Şimdi Ara

Turkcelli Kontratlı Cihaz Kampanyasında Daha Az Fatura Ödemek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.183
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dün 4,5G'ye geçiş kapsamında bir kaç soru sormak için Müşteri Hizmetlerini aradım.Sorularım bittikten sonra Cihaz Kontratımın bittiği tarihte Turkcell'den ayrılmak istediğimi söyledim. Beni kaybetmek istemediklerini nedenini sordu. Tarifelerinin diğer operatörlere göre pahalı olduğunu ve Turkcell'in son zamanlarda iyi olaylarla gündeme gelmediğini belirttim. 4.5 G'li tarifelerde düzenlemeye başlandığını uygun fiyatlı tarifelerden birine geçebileceğimi söyledi.
    İnterneti bol 500 DK HY 4 GB 1000 SMS = 60 TL + 95 TL (Iphone Cihaz Taksiti) öderken konratımın biteceği süre kadar herhangi bir cezai bedel olmadan 4.5GB uyumlu Turbo 4 tarifesine geçişimi yaptı.Herhangi bir cezai bedel yansımayacak. Verilen fiyat yeni ve yıllık abonelik şartı ile yapılıyormuş. Aynı tarifeyi 60 Tl'den 49'a düşürdü

*Hattınızı değiştirmeyi düşündüğünüzü ve yanında kendinize göre bir kaç neden belirterek bu ufak indirimi cezasız almanız mümkün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihany88 -- 15 Nisan 2016; 8:12:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cihany88

Merhaba dün 4,5G'ye geçiş kapsamında bir kaç soru sormak için Müşteri Hizmetlerini aradım.Sorularım bittikten sonra Cihaz Kontratımın bittiği tarihte Turkcell'den ayrılmak istediğimi söyledim. Beni kaybetmek istemediklerini nedenini sordu. Tarifelerinin diğer operatörlere göre pahalı olduğunu ve Turkcell'in son zamanlarda iyi olaylarla gündeme gelmediğini belirttim. 4.5 G'li tarifelerde düzenlemeye başlandığını uygun fiyatlı tarifelerden birine geçebileceğimi söyledi.
    İnterneti bol 500 DK HY 4 GB 1000 SMS = 60 TL + 95 TL (Iphone Cihaz Taksiti) öderken konratımın biteceği süre kadar herhangi bir cezai bedel olmadan 4.5GB uyumlu Turbo 4 tarifesine geçişimi yaptı.Herhangi bir cezai bedel yansımayacak. Verilen fiyat yeni ve yıllık abonelik şartı ile yapılıyormuş. Aynı tarifeyi 60 Tl'den 49'a düşürdü

*Hattınızı değiştirmeyi düşündüğünüzü ve yanında kendinize göre bir kaç neden belirterek bu ufak indirimi cezasız almanız mümkün

hocam bunun neresi fırsat. spesifik bişiden bahsetmişsiniz. ben 17 yıllık aboneyim 1999 da aldım ilk telimi ve bu numaramı adamlar kardeşime 29 liraya verdikleri tarifeyi bana 39 liraya veriyorlar şimdi taşıycam dedim adamlarda tık yok. sonra ne oldu. hooop vodafone a taşıdım bile. hattın açılmasını bekliyorum şimdi

• Turkcellde farkında olmadan hertürlü iddia spor fal vs ücretli sitelere abone olabilirsiniz.turkcell onay istemiyor uzak durun bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

quote:

Merhaba dün 4,5G'ye geçiş kapsamında bir kaç soru sormak için Müşteri Hizmetlerini aradım.Sorularım bittikten sonra Cihaz Kontratımın bittiği tarihte Turkcell'den ayrılmak istediğimi söyledim. Beni kaybetmek istemediklerini nedenini sordu. Tarifelerinin diğer operatörlere göre pahalı olduğunu ve Turkcell'in son zamanlarda iyi olaylarla gündeme gelmediğini belirttim. 4.5 G'li tarifelerde düzenlemeye başlandığını uygun fiyatlı tarifelerden birine geçebileceğimi söyledi.

hocam bunun neresi fırsat. spesifik bişiden bahsetmişsiniz. ben 17 yıllık aboneyim 1999 da aldım ilk telimi ve bu numaramı adamlar kardeşime 29 liraya verdikleri tarifeyi bana 39 liraya veriyorlar şimdi taşıycam dedim adamlarda tık yok. sonra ne oldu. hooop vodafone a taşıdım bile. hattın açılmasını bekliyorum şimdi

bu sebebten dolayı benden 4 ay sonra hattımı Vodafone'a taşıyacağım! Ancak indirim bulmuşken neden almayayım?

• abi turkcell'de az ödeme diye bişey yoktur. belki az kazık yeme olabilir. o kadar sıcak fırsatlarda takılıyorsunuz halen turkcell kullanıyorsunuz şaşırıyorum. geçin vodafone 'a rahat edin. kazık yemeyin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

quote:

bu sebebten dolayı benden 4 ay sonra hattımı Vodafone'a taşıyacağım! Ancak indirim bulmuşken neden almayayım?

hocam almayın demiyorum tabi sizin için sıcak fırsat bu. ama burası sıcak fırsatlar ve sizin söylediğiniz şeyin size özel olduğunu söylemeye çalışıyorum yani fırsatlık bişi yok demeye çalışıyorum

• elk-elektronik8606 kullanıcısına yanıt
    isteyen bir operatör yok hocam. hepsinde aynı problem var bunu düzenlemesi gereken devlet şuan meşgul tonu veriyor.
  • Ensarcılara para kaptırmayın, Turkcell'den uzaklaşmanızı tavsiye ederim
  • 36 aya çıkarttı artık. Türk lirası o kadar değersiz ki, taksit adı altında 24 e böldüğü zaman bile aylık ödenecek tutar minimum 200 lira oluyor. ancak 36 aya çıktığınızda biraz daha mantıklı bir duruma geliyor ama kim 3 yıl boyunca aynı faturayı ödemek ister, orası ayrı.

İşin bir de şu kısmı var;
    24 aya böldüğünüzde 2 yıl boyunca tarifeniz kuruş oynamıyor. Mesela 4g tarifelerine denk gelen benim tarıfem 79 lira ama ben şu an note 4 ve t50 ile birlikte 189 lira ödüyorum.

Bardağın dolu tarafından bakarsanız da durum bu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhunn

Haklısınız hocam Sözde kredi kartına taksiti yasakladılar ama tüketici bu sefer de çakma bankaların eline düştü telefon alana kadar aldıktan sonra belki kullanmayacağı miktarlara söz verip onların faturasını ödüyor peki neden sadece ayda 100-200 lira arasına telefon alabilmek için, Bu operatörlerin tarifeye ek oyununa da el atması lazım btk nın adamın tarifesinin ücreti cihaz alıp almamasıyla bağlantılı olmamalı, Banka müşterisine mortgage alırsan kredi kartı bedava diyebiliyor mu :D

ben de onu anlayamıyorum. Yani adamın maaşı 1800-2000 arası diyelim. Evli ve çocuk sahibi olduğunu da düşünelim. Şİmdi bu vatandaş, aylık operatöre ek tarifeyle cihaz alıyorsa, çocuğunun rıskından yiyor demektir. İşte bu tüketim çılgınlığıdır.

Aynı maaşı alan bekar ve ailesiyle yaşayan biri için yukarıdaki meblayla taksitle telefon olayına girmek mantıklı olabilir. Zira zaten tek sorumlu olduğu kendisidir ve kendi bütçesini dilediği gibi ayarlama lüksüne sahiptir. Ancak ta 2018 yılında alacağı maaşın 200 lirasına şimdiden ipotek koymuştur o akıllı vatandaşımız.

alım gücümüz düşük olduğu için 450 liralık telefonu bile peşin alamayacak durumdayız. Vatan bilgisayarda general mobile airi banka kredisiyle almak isteyen birini gördüm mesela. Durum bu olunca da btknın değil, ekonomi politikasının komple değişmesi ve tüketim toplumundan üretim toplumuna geçişimizin sağlanması gerektiği kanaatindeyim.

Neyse başlıktan uzaklaşmayayım, operatörlerde bana göre sürpriz fatura yaşatmayan ve müşteri destek birimi adam gibi çalışan enden operatörlerdendir turkcell.

Üstelik bu taksitlerim bitince yani gelecek sene sonu, o zaman çıkacak olan 7sin en yüksek modelini 36 ay taksitle alacağım. Hiç olmazsa kafam rahat olur ve iphone 3 yıl çok rahat götürür

• quote:

Orijinalden alıntı: xman54

abi turkcell'de az ödeme diye bişey yoktur. belki az kazık yeme olabilir. o kadar sıcak fırsatlarda takılıyorsunuz halen turkcell kullanıyorsunuz şaşırıyorum. geçin vodafone 'a rahat edin. kazık yemeyin.

BİZİM MÜDÜRÜ HABERİ OLMADAN SMS PAKETİNE ÜYE YAPIP 6 AY BOYUNCA 39 LİRALIK PAKET İÇİN 94 LİRA LAN VODAFONE MU :)
  • Dediğin tarifeyi biz 60 yerine 19a alıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.