Şimdi Ara

Türkiye nin hangi otomobil firmasını almasını isterdiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • farketti iseniz sonradan piyasaya giren 3. dünya ülkeleri adı sanı belli firmaların bir kısmını satın alarak adlarını duyurmaya başladılar
    en basiti lotusu almış proton marka imajı yapmış tata land roveri jaguarı vs ne biliim bu türden şirketler adı sanı belli firmaları satın alıyorlar
    Türkiye nin hangi otomobil firmasını almasını isterdiniz..? hangisi mantıklı olurdu..? pazara bu şekilde girmek sıfır bir marka yaratmaktan daha uygun değilmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soul-car -- 20 Ocak 2008; 22:23:20 >

• BEN OPELİ ALMASINI İSTERDİM.BİZİM MİLLETİN BEĞENDİĞİ BİR MARKA.ZATEN GM ZARAR AÇIKLIYOR.BENCE OLURDU.HEMDE ÇOK GÜZEL OLURDU.
  • quote:

Orijinalden alıntı: one man one engine

BEN OPELİ ALMASINI İSTERDİM.BİZİM MİLLETİN BEĞENDİĞİ BİR MARKA.ZATEN GM ZARAR AÇIKLIYOR.BENCE OLURDU.HEMDE ÇOK GÜZEL OLURDU.
    vw
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf_HKN

vw

Alıntıları Göster
    bugatti 1940 lı yıllarda el yapımı araba yapıp satan sonra batan bir firmaydı
    battı vw aldı ihya oldu
    skoda boguluyordu vw aldı suni teneffusle hayata çevirdi
    ferrari bitiyordu fiat aldı el üstünde
    volvoyu ford aldı sattı
    land roverı bmw aldı sattı vs

aslında otomotiv pazarı çok dalgalanıyor Türkiye bu durumdan istifade etmesi lazım

arkadaşlar mazda yı alsın Türkiye ?

• quote:

Orijinalden alıntı: soul-car

bugatti 1940 lı yıllarda el yapımı araba yapıp satan sonra batan bir firmaydı
    battı vw aldı ihya oldu
    skoda boguluyordu vw aldı suni teneffusle hayata çevirdi
    ferrari bitiyordu fiat aldı el üstünde
    volvoyu ford aldı sattı
    land roverı bmw aldı sattı vs

aslında otomotiv pazarı çok dalgalanıyor Türkiye bu durumdan istifade etmesi lazım

arkadaşlar mazda yı alsın Türkiye ?

Alıntıları Göster
    Favori markam olan Porsche'yi alsın diyeceğim ama adamlar koskoca VW group'u almaya kalkıyorlardı En son hisselerini %40 ın üzerine çıkarıp yönetimde söz sahibi olacaklardı ama vw ya da alman yasaları müsaade etmiyordu son durum ne bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: der Rebell

Favori markam olan Porsche'yi alsın diyeceğim ama adamlar koskoca VW group'u almaya kalkıyorlardı En son hisselerini %40 ın üzerine çıkarıp yönetimde söz sahibi olacaklardı ama vw ya da alman yasaları müsaade etmiyordu son durum ne bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    marka değeri ortalarda olan bir firma olsun yeterli
    belli bir para batırmayı göze alabilecek bir firma olabilir
    diyelim mercedes 10 birim
    bizim alacağımız 6 birim olsun 3 birim değer kazandırsak (zor ) olur 9 birim
    3 birim değer kaybetsek olur 3 birim
    6 birim bile kaybetsek ne olur 8-9 birim kaybetmemiş oluruz
    öyle bir marka lazım bize olmazmı
    birde 2.eli canlı olsun baktık 5-4-3 gidiyor
    elden kolayca çıkartalım :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: der Rebell

Alıntıları Göster
    Hafif ün yapmış. Satışları orta seviyede. Araçları güvenli. Fiyatı uygun. Az yakan. Donanımı bol olan marka hangisiyse onu almasını isterdim. Satış fiyatlarıda abartılı olmayan bir marka olması gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Hafif ün yapmış. Satışları orta seviyede. Araçları güvenli. Fiyatı uygun. Az yakan. Donanımı bol olan marka hangisiyse onu almasını isterdim. Satış fiyatlarıda abartılı olmayan bir marka olması gerekir.

Alıntıları Göster
    mermerler sıkı bir çalım atsada mazdayı alsak makasitolardan
    sonrada tmsf el koysa milli marka yapsak mazdayı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Alıntıları Göster
    peki alalım almasınada elimizde bu araçlara verecek platform motor ve mühendislik varmı var ama ben üretim ve fabrika açısından diyorum bence şöyle yapılmalı skodanın vw bünyesine girmeden önce yaptığı araçları bi hatırlayın berbat araçlara imza atıyordu ama vw bünyesine girdikden sonra şimdi skodanın durumu ortada..

bence bir markanın hakları satın alınmalı ve büyük bir kurumla anlaşıp üretimi yapılmalı mesela satışda olan land rover ve jaguar için (biraz lüks kaçıyor ama sadece örnek veriyorum) fordun kapısını çalsak desek biz bunları alıyoruz ama üretimi size devam ettirin gibi nasıl skoda çeklerin seat ispanyanın ama vw grubu üretiyorsa bizdede bir markayı alıp böyle bir grupla anlaşma yapıp iyi araçlar üretmeliyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan_kolay

peki alalım almasınada elimizde bu araçlara verecek platform motor ve mühendislik varmı var ama ben üretim ve fabrika açısından diyorum bence şöyle yapılmalı skodanın vw bünyesine girmeden önce yaptığı araçları bi hatırlayın berbat araçlara imza atıyordu ama vw bünyesine girdikden sonra şimdi skodanın durumu ortada..

bence bir markanın hakları satın alınmalı ve büyük bir kurumla anlaşıp üretimi yapılmalı mesela satışda olan land rover ve jaguar için (biraz lüks kaçıyor ama sadece örnek veriyorum) fordun kapısını çalsak desek biz bunları alıyoruz ama üretimi size devam ettirin gibi nasıl skoda çeklerin seat ispanyanın ama vw grubu üretiyorsa bizdede bir markayı alıp böyle bir grupla anlaşma yapıp iyi araçlar üretmeliyiz

Alıntıları Göster
    devrimdi yok o renault megane kırması araç neydi latexmiydi etoxmuydu şamilmiydi neydi
    böyle vatan millet sakarya duyguları ile marka üretmemiz çok zor
    kafayı kullanmamız lazım
    kaleyi içten fethetmek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: soul-car

devrimdi yok o renault megane kırması araç neydi latexmiydi etoxmuydu şamilmiydi neydi
    böyle vatan millet sakarya duyguları ile marka üretmemiz çok zor
    kafayı kullanmamız lazım
    kaleyi içten fethetmek lazım

Alıntıları Göster
    FİATı

o zaman yarım türk olmaz tam türk olur

• türkiye araba firması alsa dış ülkeye ihracat yapamaz bile kimse almaz bile anca türklere kakalarlar almasınlar türklere yazık olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burzum` -- 20 Ocak 2008; 23:33:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue night

FİATı

o zaman yarım türk olmaz tam türk olur

Alıntıları Göster
    opelle vauxhall gibi fiat ıda zaten var olan traktör üreten türkfiat olarak satın alalım bari bizde motor üretmeyi pekiştirene kadar 10 senelik fiatla bi anlaşma yapalım teknolojiyi tamamlayınca %100 araç üretebilir hale gelince turkfiat adı altında değişik tasarımda araçlar süreriz piyasaya dünyada fiat adı tanınmış olduğundan tepki yaratmadan kolay pazarlama yapabiliriz kanımca...

• quote:

Orijinalden alıntı: eradnan

opelle vauxhall gibi fiat ıda zaten var olan traktör üreten türkfiat olarak satın alalım bari bizde motor üretmeyi pekiştirene kadar 10 senelik fiatla bi anlaşma yapalım teknolojiyi tamamlayınca %100 araç üretebilir hale gelince turkfiat adı altında değişik tasarımda araçlar süreriz piyasaya dünyada fiat adı tanınmış olduğundan tepki yaratmadan kolay pazarlama yapabiliriz kanımca...

Alıntıları Göster
    3. dünya ülkeleri o firmaları almıyor. 3. dünya ülkelerindeki firmalar diğer firmaları alıyor.. Aradaki farka dikkat...

• quote:

Orijinalden alıntı: cat_power

3. dünya ülkeleri o firmaları almıyor. 3. dünya ülkelerindeki firmalar diğer firmaları alıyor.. Aradaki farka dikkat...

Alıntıları Göster
    zor bizim bir firmayı alıp türk malı olarak satmamız . reno fiat ile eski hükümetler arasındaki anlaşmalardan algılagığım şudur
    "eğer türkiyenin bir araba markası olursa vede bu reno fiatın işlerini zedelerse çok büyük tazminat davaları yer bu ülke . "
    anlayacağımız biz sadece olan firmaların üretimini yaparız ne başka bir firma satın aldırırlar nede sıfırdan büyük bir firma yaratmamıza izin verirler

• Tabii ki hepsini almasını isterdim Bu olmuyorsa alsın da hangisini alırsa alsın

Bu ara, bir arkadaş Ford, Volvo'yu sattı demiş. Böyle birşey yok!
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesheit

Tabii ki hepsini almasını isterdim Bu olmuyorsa alsın da hangisini alırsa alsın

Bu ara, bir arkadaş Ford, Volvo'yu sattı demiş. Böyle birşey yok!
    VOLVO YU ALMASINDA NEYİ ALIRSA ALSIN MERCEDES AUDİ OLABİLİR YADA NİSSANDA OLABİLİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiya

zor bizim bir firmayı alıp türk malı olarak satmamız . reno fiat ile eski hükümetler arasındaki anlaşmalardan algılagığım şudur
    "eğer türkiyenin bir araba markası olursa vede bu reno fiatın işlerini zedelerse çok büyük tazminat davaları yer bu ülke . "
    anlayacağımız biz sadece olan firmaların üretimini yaparız ne başka bir firma satın aldırırlar nede sıfırdan büyük bir firma yaratmamıza izin verirler

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: desiya

nasıl yani.....

• quote:

Orijinalden alıntı: Burzum`

quote:

Orjinalden alıntı: desiya

nasıl yani.....

Alıntıları Göster
    anca hayal kurarız zaten bizi montaj,yedek parça üssü olarak kullanıyor bisürü firma.

• quote:

Orijinalden alıntı: enoman

anca hayal kurarız zaten bizi montaj,yedek parça üssü olarak kullanıyor bisürü firma.

Alıntıları Göster
    Hangi firma alacak peki TOFAŞ mı ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.