Şimdi Ara

Türkler = Ordu, Olmaksızın Türkler = Hiç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bundan tam 2220 Yıl önce yani M.Ö 209 yılında ilk Türk Kara Kuvvetleri doğdu. O günden bugüne Türkler orduları, savaş sanatı-mantığı sayesinde bugünlere gelebildiler. Ara ara dönemin teknolojisinin en iyisi kendilerindeydi ( ilk büyük toplar, saatte 200km hızla giden oklar, okgeçirmez zırhlar )

Zamanıda geldiğinde teknolojisi geride olsa yine de ayakta durmayı başardılar. Üstelik bir düşmana karşı değil aynı anda birden çok.

Türklerde ordu bir gelenektir. Her erkek asker doğar, 20 sine geldi mi görevini yapmaya gider vatan borcu sayar bunu. Bu burcu parayla satın almaya kimsenin hakkı yok. Her erkeğin bedensel borcudur bu. Her erkeğe eşit görevdir. Ne zorunlu askerlik kaldırılmalı ne de paralı askerlik getirilmeli. Çünkü bizde ordu biterse biz de biteriz.

Edit: BAzı yanlış anlaşılmalar olmuş düzeltiyorum: ''Zamanıda geldiğinde teknolojisi geride olsa yine de ayakta durmayı başardılar'' bunu söyledim çünkü o zamanlarda insan gücü etkiliydi, teknolojin çok yoksa bile, örneğin; Tüfeğin yok ama okun var. Burda insan gücün etkiler kazanıp kazanmayacağını bir savaşı. tabi şimdi etsel insan gücü yani sadece insan gücü işe yaramaz. Ama benim demek istediğim, bu ordumuz 2200 yıldır var, hala da sonsuza kadar var olsun. Teknolojisi de bir Fransız ülkesi kadar olursa önünde durabilecek kimse kalmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Görünen Köy Uzaktadir -- 20 Mart 2011; 1:19:16 >

• beğene mi tıklıyoruz
  • Ordu vatanın bekçisidir sahibi değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zyx

beğene mi tıklıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

Ordu vatanın bekçisidir sahibi değil
    Ordu mu aldı Kurtuluş Savaşı'nı, Çanakkale Savaşını ?.. çok ağır konuşabilirdim ama bulunduğumuz platformun belirli kuralları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zyx

beğene mi tıklıyoruz

genelde yaptığını yap

ßy Altuntas

Senin saçma yorumunu daha önce görmüştüm burdaki gibi burdaki gibi sinir nöbetleri geçiren biri old. göstermiştin. O yüzden seni blokluyorum.

Halk o savaşlarda sopalarla mı savaştı? Halklar birleşti, kuvaiimilliyeler kuruldu onlar da bir bakıma düzensiz ordudur. Sonra bunlar da birleşti orduyu oluşturdular bu kadar düşünemez misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Görünen Köy Uzaktadir -- 20 Mart 2011; 1:04:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßy Altuntas

Ordu mu aldı Kurtuluş Savaşı'nı, Çanakkale Savaşını ?.. çok ağır konuşabilirdim ama bulunduğumuz platformun belirli kuralları var.

kim aldı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pog

quote:

kim aldı...

Halk aldı!, Türk aldı, Kürt aldı, Laz aldı... Ordu diye birşey yoktu.. tarihten bir haber tiplersiniz.
  • quote:

quote:

kim aldı...

Alıntıları Göster
    Ordu olmazsa türkiye olmaz

• quote:

quote:

quote:

kim aldı...

Halk aldı!, Türk aldı, Kürt aldı, Laz aldı... Ordu diye birşey yoktu.. tarihten bir haber tiplersiniz.

ordu neyden oluşur bana onu söyle orduyu halk türkler kürtler oluşturmuyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathulazam

quote:

quote:

quote:

kim aldı...

O zaman ordu konsepti hakim değildi.Çok büyük yaralar almıştık. Tabiki orduyu halk oluşturur. Biraz okuyun öğrenirsiniz..

• quote:

quote:

quote:

quote:

kim aldı...

bırak hacı uğraşma, .ıçtı üzerine b.k yazmayı unuttu resmen.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kim aldı...

O zaman ordu konsepti hakim değildi.Çok büyük yaralar almıştık. Tabiki orduyu halk oluşturur. Biraz okuyun öğrenirsiniz..

Halk=Ordu

Bizim anlayaşımızda böyledir.Başka bir devletle karıştırmış olmayasın?Ordudaki insanlar uzaylılardan oluşmuyor sonuçta.Halkın savunan ordudur.Halkı kendi savunuyorsa ordu hakltır.

• quote:

quote:

kim aldı...

Alıntıları Göster
    Ordudan ziyade akıllı insanlara ihtiyacımız var zamanın bilgisi kimdeyse güç ondadır bırakın bu biz yiğit adamız felan naralarını.

Bilgisizsen sömürülmeye mahkumsun sonrada ağlarsın vay efendim biz niye boyleyiz suçu orduda felan ararız bir toplum bütündür

Halkı ordusu kurumları azınlıkları kendi segmentinde 3 aşaği 5 yukarı aynıdır sen neysen ordunda o işte
    sen aptalsan ordunda aptaldır yok ordu cok iyi olup toplumun geri olduğu hiç bir toplum yoktur ee sonuçta orduyu da toplum yapiyor

Onun için ordudan önce sorgulamamız gereken bilgi birikimiz yetişmiş insanımız toplum refahı bunlar olunca merak etmeyin ordunuz dünyanın en iyisi kendiliğinden olur

onun için onu mu bunu yeneriz derken karşilaştırmanız gereken tek şey ellerindeki bilgi birikimi buda tekonlojiyi geliştiren seyin ta kendisi birileri sormuş

fransa mı yener türkiye mi? hangi millet şuanda bilgisi teknolojisi daha ilerde ? artı bati toplumu ayrı gibi gorünsede adamlarda mantık evliliği var ortak hareket etmeyi yeri geldiğinde cok iyi biliyorlar türkiye cıksa savasa yanında kaç ulke gelir yada bunların capi ne bknz iran .... soru bu kadar basit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 20likcivi -- 20 Mart 2011; 1:15:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Bencede biraz basit ve çocukca yazı olmuş arkadaşın ki,doğrudur asker olmasaydı şuan olmazdık-olamazdık (diğer bir sürü etmenden ve Atatürk'den de bahsedilmesi gerekir) ama 2.bölümde söylediklerin saçmalıktan ibaret bence,bir kere askeri siyasi kanatta bitiriyorlar...
    Asker var ama bir tek insani güç olarak diğer devletler çatır çatır askeri ve teknolojik güce para yatırırken(heleki çok basit bölgelerdeki ülkeler) bizim gibi ciddi bir bölgede devletten askere para gelmiyor...

10yüzyılda değilki insanlarla alllaa allaa diye üstlerine gidelim? Bu sebeplede herkesin asker olması mantıklıdır fakat askerin ne yaptığı ile bağlantılıdır.Asker 15 ay gidip basit basit saçma görevlere veriyorlarsa (ki şuan öyle) bence zorunlu askerlik olmamalı hatta ki gönüllü olarak çevrilmeli...Eminim ki şuanki konumdan çok daha sağlıklı bir askeri yapılandırma olur tabi ki öncelikle devlet desteği geldiği takdirde...

Siz beni anlamadınız. Vatan bütünlüğünü kafanızda resimleyin sonra onu koruyan ordu terimini düşünün. İşte ben bu görüntüyü tasvip etmeye çalıştım. Ordunun teknolojiye gereksimini, paraya ihtiyacı olduğunu tabiki biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Görünen Köy Uzaktadir

quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Bencede biraz basit ve çocukca yazı olmuş arkadaşın ki,doğrudur asker olmasaydı şuan olmazdık-olamazdık (diğer bir sürü etmenden ve Atatürk'den de bahsedilmesi gerekir) ama 2.bölümde söylediklerin saçmalıktan ibaret bence,bir kere askeri siyasi kanatta bitiriyorlar...
    Asker var ama bir tek insani güç olarak diğer devletler çatır çatır askeri ve teknolojik güce para yatırırken(heleki çok basit bölgelerdeki ülkeler) bizim gibi ciddi bir bölgede devletten askere para gelmiyor...

10yüzyılda değilki insanlarla alllaa allaa diye üstlerine gidelim? Bu sebeplede herkesin asker olması mantıklıdır fakat askerin ne yaptığı ile bağlantılıdır.Asker 15 ay gidip basit basit saçma görevlere veriyorlarsa (ki şuan öyle) bence zorunlu askerlik olmamalı hatta ki gönüllü olarak çevrilmeli...Eminim ki şuanki konumdan çok daha sağlıklı bir askeri yapılandırma olur tabi ki öncelikle devlet desteği geldiği takdirde...

Siz beni anlamadınız. Vatan bütünlüğünü kafanızda resimleyin sonra onu koruyan ordu terimini düşünün. İşte ben bu görüntüyü tasvip etmeye çalıştım. Ordunun teknolojiye gereksimini, paraya ihtiyacı olduğunu tabiki biliyorum

Alıntıları Göster
    Türkiye=Kangal, Kangallar Türkiye'nin her şeyidir yarın bir gün savaş olsa kangalları sokarız her türlü alır dert etmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kim aldı...

Halk=Ordu

Bizim anlayaşımızda böyledir.Başka bir devletle karıştırmış olmayasın?Ordudaki insanlar uzaylılardan oluşmuyor sonuçta.Halkın savunan ordudur.Halkı kendi savunuyorsa ordu hakltır.

Alıntıları Göster
    Demek istediğim; O zaman şimdiki gibi bir silahlı kuvvetleri yoktu.. vardı fakat büyük yara almışlardı. Halk birleşip bir ordu oluşturdu ve o şekilde düşmana karşı koyuldu, zaferler kazanıldı.Yani Ordu(Düşmana karşı koruma kuvveti) olmaması imkansız. Ordu olmadan Türkiye hiç lafı boş bir laf. Düzenli bir birlik olmasa dahi her türlü o bilinç(ordu) oluşturulur.. oluşturuldu da..

Ayrıca yapılan hakaretlerin tümünü sahiplerine iade ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

Demek istediğim; O zaman şimdiki gibi bir silahlı kuvvetleri yoktu.. vardı fakat büyük yara almışlardı. Halk birleşip bir ordu oluşturdu ve o şekilde düşmana karşı koyuldu, zaferler kazanıldı.Yani Ordu(Düşmana karşı koruma kuvveti) olmaması imkansız. Ordu olmadan Türkiye hiç lafı boş bir laf. Düzenli bir birlik olmasa dahi her türlü o bilinç(ordu) oluşturulur.. oluşturuldu da..

Ayrıca yapılan hakaretlerin tümünü sahiplerine iade ediyorum.

Alıntıları Göster
    Güçlü Sivil Güçlü Türkiye. artık slogan bu olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 20 Mart 2011; 1:27:48 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kim aldı...

zaten hepimiz anaokulu terkiz okuma yazma biliyoruz
    ordudan apayrı organizma gibi bahsediyosun çok saçma ordu halktır ordu dememizin sebebi disiplin olmasıdır.çok saçma bi yönden bakıyosun mantıksız

• quote:

Orijinalden alıntı: MrPinkFloyd

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kim aldı...

zaten hepimiz anaokulu terkiz okuma yazma biliyoruz
    ordudan apayrı organizma gibi bahsediyosun çok saçma ordu halktır ordu dememizin sebebi disiplin olmasıdır.çok saçma bi yönden bakıyosun mantıksız

Alıntıları Göster
    milli gelirin 3 te 2 sini yiyen bir kuruluş olmazsa türkiye olmaz...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.