Şimdi Ara

Türknet Çok fazla crc ve fec hataları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Türknet kullanıyorum arkadaşlar.
    Hat değerlerim normalde çok iyiydi.Bu akşam ne olduysa internette kopmalar ve yavaşlamalar oldu.5 Dk da çok fazla hata üretiyor hattım.
    Bu değerler normal mi ? Neden kaynaklanıyor ve bir çözümü varmı ?

• Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar bu değerlerde kopma ve baglanamama sorunları olması gerekmiyor mu

Modemimmi arızalandı yanlış ölçüm yapıyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18av sod asyadan buraya veri geldiği için yolda kayıp olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samir_Rallye -- 23 Mart 2017; 16:0:30 >
  • Bu TürkNet in santrallere kurduğu YAPA sisteminden kaynaklanıyor 21 martta geçtim bende 2 gün önce hattım adsl den vdsl e alındı 17-18 mbit maksimum alınabilecek bir hız var . Fakat FEC ve CRC hataları sizde de olduğu gibi bende de yüksek seviyelerde , muhtemelen ping değerleriniz de yükselmiştir onada speedtest.net ten bakarsanız görürsünüz .
  • Yuh ona mı dikkat ettin

• Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim burda yapa sistemi yok işin garip tarafı snr marginler 7 civarı normalde bağlantı sağlanamaması gerekiyor fakat bağlantımda hiç problem yok hiç kopma yaşamıyorum

• cemodinho1 kullanıcısına yanıt
    YAPA ya geçtikten beri ping değerlerim alt üst oldu , hatta gecikmeler CRC , FEC ve EA hataları alıyorum . Türknet fiyat performans açısından en iyi ISS ama ben ciddi ciddi bırakmayı düşünüyorum artık maalesef , YAPA geldi daha kötü oldu hattım artık online oyun oynayamıyorum hiçbir şekilde .
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Şu an bende hız testi yapıyorum fakat değerler berbat ping uçmuş hız değerleri berbat vaziyette
    O kadar çok memnundum ki Turknet'ten inşallah hallederler
  • cemodinho1 kullanıcısına yanıt
    Paylaşır mısın hız testlerini merak ettim , yurtdışı ve yurtdışı hız testi sonuçlarını felan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jrsmurfs -- 23 Mart 2017; 21:20:17 >
  • CRC veya FEC değerleri kısa sürede yükseliyorsa hattınızla ilgili sorun var demektir.
    Bunun YAPA ile alakası yok. YAPA'nın yol açabileceği tek sorun trafiğin turk.net üzerinde aktarılmasından dolayı erişim süresinin daha fazla olmasıdır.
    VDSL tarafında mesafe kısa olduğu için SNR Marjin 5'te bile sorunsuz şekilde bağlantı sağlayabilirsiniz.
    Kablolarınız eski ise veya ek mevcutsa yeni bir kablo çekme düzelme sağlayabilir.
    2. seçenek hızınızın hatanın en az veya hiç olmadığı bir seviyeye düşürülmesini istemek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.