Şimdi Ara

TV üzerinden HDMI ARC ile bütün 5.1 sesleri aktarmak mümkün mü? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
7
Favori
41.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jrbuji

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Valla aynı sorunu bende coZemedim tek care tv nin optik cikisini avr ye bağladım boyle oldu sorun yok

Haha valla bende son çare olarak onu yaptım dün arc çalışmaya başladı optiğide çıkardım. Sanki optik kablo ile takviye yaptım gibi hissettim kendimi :D

Lg tv Lx 73 pioner avr ikisi de arc özellikli yeni cihazlar kablo hdmi1.4a. Çıkışlar dogru yerde avr dogru konumda tv den ses cikisi arc isaretli yani hersey dogru ama sonuc yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Valla aynı sorunu bende coZemedim tek care tv nin optik cikisini avr ye bağladım boyle oldu sorun yok

Haha valla bende son çare olarak onu yaptım dün arc çalışmaya başladı optiğide çıkardım. Sanki optik kablo ile takviye yaptım gibi hissettim kendimi :D

Lg tv Lx 73 pioner avr ikisi de arc özellikli yeni cihazlar kablo hdmi1.4a. Çıkışlar dogru yerde avr dogru konumda tv den ses cikisi arc isaretli yani hersey dogru ama sonuc yok

hocam ben olayı çözdüm. Yani en azından kendi sistemim için umarım senınde işine yarar ben kafayı yedim çünkü başkasıda uğrassın istemem.

Daha evvel Televizyonun ayarlarından ses cıkısını arc olarak seciyordum sonra beni aygıtı tanımak için ayarlara yönlendiiyordu, simplink ayarlarını ve tek kumandayla kontrol için gerekli adımları tamamlıyordum ancak sonuçta ses alamıyordum. Bu şekilde resimdeki gibi simplink destekleniyor diye bir ibare gözükmüyordu. Tv nin genel ayarlarından simlink i kapalı konumuna getirip tekrar açtım, sonra ses cıkısını arc olarak seçtim. BU şekilde çalıştı. ve resimde oldugu gibi simplink eşlemesi oldu. Her nekadar garip bir çözüm olsada bu şekilde çalıştırabiliyorum. Sende bir dene istersen.

TV üzerinden HDMI ARC ile bütün 5.1 sesleri aktarmak mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jrbuji -- 10 Kasım 2014; 14:00:45 >

• quote:

quote:

quote:

Ben pany etw5 tv ye, pioneer bcs424 sistemini hdmi ile bağladığımda hiçbir ayar yapmadan sesi aldım. Hdmi cec özellikleride çalıştı. Yani ses sistemini açtığımda tv yi de açıyor, tv kumandasından sesi açtığımda ses sisteminin sesini açıyor vb. Bunlar için ses sisteminden giriş olarak Arc seçmem yeterli oluyor. Sizin sorun muhtemelen tv ayarları ile ilgili, yukarıda bir çözüm yolu paylaşılmış umarım size de çözüm olur.

• quote:

quote:

quote:

Bendeki sorunu çözdüm. Benim ses sisteminde 2 hdmi girişi mevcut birinci girişte teledünya takılı, ikincisinde apple tv. Böyle olunca arc hiç bir şekilde çalışmıyor. apple tv yi çıkarınca arc çalışıyor. Western digital live'ı bağlıyorum ikinci cıkışa sıkıntı çıkarmıyor. Belki senin bağlandığın cihazlarında bazıları buna sebep oluyor olabilir. tek hdmi ile bir dene istersen.

• True hd sese sahip film var fakat lg tv ve ses sistemi desteklemiyor, yazilimla destek gelir mi acaba bu mümkün mü?

• Mrb

Kuzenim aşagıdaki ürünleri kullanıyor.

Hdmi ile bilgisayardan Digital ve DTS ses almak bunu nasıl yapabiliriz ?

Ses Sistemi : Sony BDV-E6100 3D Bluray Ev Sinema Sistemi

Tv : SONY KDL50W805B
  • evde pc hdmi'yla lg 47lm620s'e bağlı. şimdi bir ev sinema sistemiyle dolby digital ve dts çevresel ses alayım diyorum.

tv'de arc özelliği var, tv'yi hdmi (1) bağlantısından ev sinema sistemine bağladım diyelim, ayarları yaptım kendi sesini de 5.1 dd veya dts aldım.

şurda ingilizce'ye çevirttiğim almanca sayfada arc üzerinde dd ve dts aktarımını (pass through) destekleyen modelleri ellerinden geldiğiyle kullanıcı tecrübesiyle listelemişler.
    http://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.hifi-forum.de%2Fviewthread-145-5211.html

pc'den hdmi (2) bağlantısıyla görüntü ve sesi tv'ye aktardım, arc hdmi'yla ses sistemine de çıkış alıp sesleri alabilecek miyim? diyelim aldım, 5.1 dd ve dts olacak mı? esas kaygım bu zaten.

olmadı pc'yi ev sinema sistemine optik çıkışla bağlayıp tv-pc geçişlerinde ses sistemi kumandasından girişi değiştirmek gerekecek değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balcis -- 16 Nisan 2015; 17:30:59 >

• Sony kdl50w815b tv var hdmi arc var ses sistemi yamaha ysp 2200 var özelliklerinde hdmi arc var fakat tvden bir türlü ses gelmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

Mrb

Ses sisteminin görüntü çıkışı varsa pcyi ses sistemine bağla ses sisteminide tv ye

• quote:

Orijinalden alıntı: reiis

quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

Mrb

Ses sisteminin görüntü çıkışı varsa pcyi ses sistemine bağla ses sisteminide tv ye

merhaba,

sorunu hallettik sagolun yinede :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1uzaklar1

Philips HTS 5580 ev sinema sistemi ve Philips 42PFL5405 Tv alarak sistemleri yenilemeye ve hd'ye yükselmeye karar verdim.

Forumları biraz araştırınca gördüm ki sadece ev sinema sistemine bütün cihazları bağlayarak dijital ses almak mümkün değil ilave bir anfi kullanmamız gerekecek...

Ancak HDMI ARC bağlantısı (yani HDMI 1.4) hem TV de hemde ev sinema sisteminde varsa ve TV ile Sistem HDMI ile bağlandığında TV'ye bağlanan uydunun, PC'nin, PS3 ve digi hd'nin hiçbir ekstra bağlantı olmadan sesinin 5.1 alınabileceği yorumları mevcut. Bu doğrumudur ?

Doğru ise HDMI ARC bağlantısı olan cihazlara sahip olmamız durumunda ilave anfiye ihtiyaç kalmayacak mıdır? (en azından ses bağlantıları ihtiyacı için)

Cevap verip ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

üzerinde epey araştırdım ve bi halta yarayacak tarafı yok. HDCP içerikleri çözemiyor, DTS Master - TrueHD açabilen tv almak için malı mülkü satmak gerek... boşverin bunlarla uğraşmayı, bi tane giriş seviyesi güzel bir AVR alın, bütçenizin yettiği kadar kulağınıza hoş gelen hoparlör, tamamdır...

kaldı ki ARC ile DTS formatlarındaki surround etkisini hissetmeniz mümkün değil, hele bass'ları tam unutun.

• 1.4 hdmi kablolarda arc desteği varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: reiis

1.4 hdmi kablolarda arc desteği varmı

1.4 'lerin temelinde ethernet ve arc desteği mevcuttur. 4K 'yı da destekler.
  • Tv de arc var soundbarda arc var fakat tv nin sesi gelmiyor sounbara

• Televizyon-xxxxx arası hdmi, Televizyon - ses sistemi arası optik ile en dandik hdmi kabloyla bile dts, dolby pro oluyor.
  • merhaba arkadaşlar, benimde bi sorunum var. anlayan birileri varsa yardımcı olun lütfen.

lg 49uf8507 tv ve lg 3-4 senelik ses sistemi var. ses sisteminde hdmı, optik girişi var. tv de hdmı, arc ve optik girişi var. hdmı la bağladım tv nin ses çıkış ayarını da yaptım ama ses alamadım. acaba ses sisteminde arc olmadığı için olabilir mi?

optikle bağlasam ses alabilirmiyim acaba? bilgisi olan var mı?
  • Oncelikle ses sisteminin hdmi çıkışı arc destekli olup olmadığını bir araştırın. Eğer destekliyor ise hem tv nin hemde ses sisteminin ayarlarindan arc yi aktif duruma getirin.

• Birde hdmi kablosu 1.4 versiyon olmalı.

• merhaba bende tv den ses alamıyorum.
    tv : phlips pfl6097k 12
    sound bar : htl6145c

kullanım klavuzuna göre hem tv hem sound bar da HDMI ARC giriş ve çıkışı mevcut.
    Tv ayarından hdmı arc açık ancak uydu sesi ve usb den mkv film sesi alamaıyorum.
    Sound bar da sorun yok çünkü telefonumu bağladım düzgün çalışıyor.
    ne yapmam gerekiyor.
  • Soundbar ayarlarında HDMI link ayarını on konumuna getirirseniz hem TV sesini soundbardan alırsınız hemde tv kumandası ile soundbarın sesini kontrol edebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.