Şimdi Ara

TV'ye USB'den takılan harici diski güvenli kaldırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
5.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

USB bağlantıyı destekleyen Philips marka Full HD bir televizyonum var.

HD video izlemek için mkv uzantılı dosyalarımı USB flash belleklere yükleyerek TV'ye bağlayabiliyorum. Ancak belleğimin boyutu sebebiyle yüksek boyutlu filmleri yükleyemiyorum.

Western Digital marka, USB çıkışa sahip bir harici diske mkv uzantılı dosyalarımı kopyaladım. Ancak bilgisayarlardaki gibi bir "güvenli çıkış" seçeneği TV'de gözükmediğinden ve zamanla USB aygıtımın bozulabileceğini düşündüğümden harici diskimi TV'ye bağlamaya çekindim. Sonuçta flash disk kadar ucuz bir alet değil harici disk.

Çekinmemde haklı mıyım, ya da harici diskimi işim bittiğinde TV'den güvenli bir şekilde çıkartacak bir yöntem mevcut mu?

Eğer sorunu çözemeyeceksem, bana önerebileceğiniz bir mediaplayer mevcut mu? Çok teşekkür ederim.

• Güvenle kaldırmadan da bağlantısını kesebilirsiniz. Ben de bu şekilde kullanıyorum. Şu ana kadar da bi sorun çıkmadı ama bu demek değildir ki ilerde sorun çıkarmaz. Çıkarabilir de.
  • Ben kendi yöntemimi söyleyeyim LG 37LE5300 model tv var ratio tuşuna basıyorum hemen sol taraftaki usb simgeli yere basıp usb çıkart diyorum güvenle çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaCkeNzie -- 3 Mart 2011; 23:44:03 >
  • Diske veri yazılmadığı sürece güvenli kaldır seçeneğine ihtiyaç yok zaten. Sizin durumunuzda TV zaten diske veri yazmayacağından sorun olmaz. USB diskleri güvenli kaldır simgesi ile kaldırmamak diskin fiziksel olarak bozulmasına yol açmaz ancak dosya sistemi zarar görebilir onu da chkdsk komutu ile onarabilirsiniz ya da formatlayarak çözebilirsiniz.
  • Ben bazen usb belleğimi bilgisayardan güvenle kaldır deyince kaldırmıyordu bende bilgisayarı kapattıktan sonra belleği çıkarttıyordum aynı şey tv'de de yapılabilir, tv kapandıktan sonra hdd'yi çıkartabilirsiniz.. Gerçi arkadaşların dediği gibi cihazdan veri okunup yazılmadığı sürece birşey olamaması lazım ama bir arkadaşım telefonu usb'den bilgisayara bağlayıp güvenle kaldırmadan çıkarttığından dolayı bir zaman sonra hafıza kartının bozduğunu söylemişti.
  • yanlız şöyle bişey var . konu sd kartsa , windows tan güvenli kaldır seçeneğini onaylamazsan verilerde zamanlar bozulma oluyor , tamamını formatlasan da yine aynı sorun yaşanıyor .

aynı şekilde harici disklerde de gücü veri işlenirken kesersen fiziksel zararlar olabileceğine kanaat getiriyorum .
  • Kendimi bildim bileli Flash belleklerimi Güvenle kaldır demeden direk çekip çıkartırım Pc den.Hiç bozulma,sıkıntı yaşamadım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.