Şimdi Ara

Tyt 2018-2019 Fen ve Sosyal Analizlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
5
Favori
1.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tyt 2018-2019 Fen ve Sosyal Analizlerim

Arkadaşlar bu şimdiye kadar açtığım en kapsamlı konu. Burada yazanlar benim düşüncelerim, katılmayanlar olabilir.

Sosyal

Tarih

2019: Full yorum sorulmuş azcık temeli olanların bakmasına gerek yok. Yorumlama gücüne bağlı.
    2018:Neredeyse full yorum aynı şekilde.
    Sonuç:Ekstra bir çalışma yapmaya gerek yok.

Coğrafya

2019:
    1 soru coğrafyanın alt dalları
    1 soru iklim-dünya haritası
    1 soru nüfus
    1 soru doğal afetler
    1 joker soru(umman sorusu)

2018:
    1 soru coğrafyanın alt dalları
    1 soru iklim
    1 soru dünya haritası
    1 soru doğal afetler
    1 soru nüfus

Sonuç: nüfus, doğal afetler, coğrafyanın alt dalları, iklim konuları kesin çalışılmalı ayrıca yavuz tuna nın dünya haritası videoları izlenmeli( kafanıza göre başka kaynaklar da olabilir )

Felsefe

Asıl çarpıcı olan yere geldik. Ösym son 2 yıldır neredeyse hiç bilgi sormamış.
    2019: Full yorum
    2018: 4 yorum 1 bilgi
    Sonuç:Yorumlama gücüne bağlı. Yine de bazı kavramları çalışmakta fayda var. Sorarsa Ösym nin çok ayrıntı kavramları soracağını düşünmüyorum.

Din

2019:Biraz yorum biraz kavram
    2018:Biraz yorum biraz kavram
    Sonuç:Yorumlama gücü+kavram çalışması

Fen

Fizik

Burada biraz daha genel kouşacam. Ösym 2018 de daha çok temel şeyleri sormuş. Bu 2019 da yoruma kaymış. 2020 de yorum+temel şeyler geleceğini düşünüyorum. Öyle fantastik elektroskop soruları çözmeye gerek yok yani.

Kimya

Bilgi abi. Kimyada yorum bekleme. Yine de hiç temeli olmayan için en yapılabilir olan.

Biyoloji

Bilgi+yorum

Fen sonuç:Bilgi, konuların mantığını bilmen ve yorum. Çok fantastik sorular gelmeyecek.

• Bence böyle analizler pek yararlı degil cünkü ÖSYM'nin ne soracağı önceki senelere göre belirlenen bir şey değil ister hepsini bilgi sorar ister yorum.Yapılacak en doğru hamle konuların tamamına hakim olmak
  • d-503 kullanıcısına yanıt
    ben buna katılmıyorum hocam bi sayısalcı oturup coğrafya çalışamaz ya da bi eşit ağırlık fen çalışamaz konu seçip strateji yapmaları gerek
  • Baya analiz olmuş ha :D
  • Felsefede Aristo veya Platon gelebilir bu yıl.Bakmakta fayda var.
  • HtemizhtemiZ H kullanıcısına yanıt
    Kısıtlı zaman kalmışsa konu secmek yapılabilir ama vurgulamak istediğim nokta çıkmış sorulara bakıp genelleme yapılamaz her konu için soru gelme olasılıkları aynı
  • Sayısalcıların coğrafya çalışmamasına dair algıya katılmıyorum. Hatta tarihe bile
  • d-503 kullanıcısına yanıt
    sınav bilgi değil taktik sınavı
  • 19d 1y yanlis yaptim sinavda arkadaslar bence ise yaradi
  • quote:

Orijinalden alıntı: HtemizhtemiZ

19d 1y yanlis yaptim sinavda arkadaslar bence ise yaradi

sosyal adına bu sene nasıl olur sence ? ayrıoyeten bu senenin sorularınıda yazsana ana konuya bi görelim 2021de nasıl olacak diye tahmin yürütebiliriz böylece.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.