Şimdi Ara

Uçuk sorunu ama önemli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
15.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kız arkadaşım beni kahvaltıya davet etti ve dudağımın üstünde geçmek üzere olan bir uçuk var.

Ancak bu uçuk kendi haline bırakırsak 2-3 gün sonra düzelebilecek bir uçuk,halbuki davet yarına.

Önerilerinize ihtiyacım var acaba elimle soysam bişi olurmu.Her an merhemli dolaşıyorum.Bana bu işi kökten çözcek bir yöntem lazım yarın 10:45'e kadar vaktim var yardımlarınızı bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi missioncomplete -- 7 Şubat 2008; 18:25:11 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Uçuk İçin Terramycin: Bilmeniz Gerekenler

Uçuklar, dudaklarda veya ağız çevresinde görülen, ağrılı kabarcıklardır. Herpes virüsünün neden olduğu bu rahatsızlık, bulaşıcıdır ve tekrarlayabilir.

Terramycin, uçuğun neden olduğu virüsün büyümesini engellemeyi amaçlayan bir antibiyotik merhemdir. Dudak uçuklarının tedavisinde yaygın olarak kullanılır.

Terramycin Uçuğa İyi Gelir mi?

Terramycin, uçuğa iyi gelebilen bir ilaçtır. Uçukların iyileşme süresini kısaltabilir ve ağrıyı azaltabilir. Bununla birlikte, Terramycin'in yalnızca uçuğun erken evrelerinde etkili olduğunu belirtmek önemlidir. Uçuklar kabuk bağladıktan sonra Terramycin kullanmanın bir faydası yoktur.

Terramycin Uçuğa Nasıl Kullanılır?

Terramycin'i kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışmanız önemlidir. Terramycin genellikle günde 4-6 kez, doğrudan uçukların üzerine ince bir tabaka halinde sürülür. Uçuğun iyileşmesine yardımcı olmak için Terramycin'i temiz ve kuru ellere uygulayın.

Terramycin'in Yan Etkileri

Terramycin'in bazı yan etkileri olabilir, bunlar şunları içerir:

• Cilt tahrişi
    • Kaşıntı
    • Kızarıklık
    • Kuruluk

Bu yan etkiler genellikle hafiftir ve tedaviyi bıraktıktan sonra geçer. Ancak, herhangi bir yan etkiyle karşılaşırsanız doktorunuza başvurmalısınız.

Terramycin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Terramycin'i kullanırken aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz:

• Terramycin'i göze kaçırmaktan kaçının.
    • Terramycin'i ağız içine uygulamayın.
    • Terramycin'i başka kişilerle paylaşmayın.
    • Hamileyseniz veya emziriyorsanız Terramycin kullanmadan önce doktorunuza danışın.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • eczaneye git uçuk ilacı al
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bana Izin Yokmu

eczaneye git uçuk ilacı al

Uçuk ilacı var dedim ya her an merhem sürüyorum.hem ilaçlık bi iş deil yarına kadar vaktim var olmazsa yarın sabah soyucam
  • teramisin sürme zovirax sür varsa. benim de 1 haftaya geçmesi lazım daha 2 gün oldu ve yeni kabuk bağlamaya başladı. moralini bozmak istemem ama yarın uçuğun görünümü su toplamış vaziyette olacak. uyurken dönerek uyuyorsan uçuk sağa sola sıçrayabilir o zaman vay haline. bi de aseton sürmeyi duymuştum ama işe yaramadı bende
  • Isır
  • O kadar da sorun etme be nolacak kız arkadaşın değil mi seni öyle görünce terk mi edecek.Bir garipsiniz ha.
  • Benim burnum kızarıklar içindeydi yanmıştı azbirşey ben kız arkadaşımın yanına gitmek istememiştim o gelmişti beni bir güzel azarlamıştı

Takma kafana
  • ama uçuklu ağızla öpüşme kıza bulaştırma en azından
  • quote:

Orjinalden alıntı: ApAtHe89

ama uçuklu ağızla öpüşme kıza bulaştırma en azından

İşte problem bu ya öpüşme meselesi ne yapıp edip geçirmem lazım şu yarayı.

ayrıca teramsin kullanıyorum
  • Kısa süreli çözüm gerçekten zor kardeş.Arkadaşalrın dediği gibi,kız arkadaşının yanında bu tarz küçük şeyleri sorun etmemen lazım.Fakat ilerisi için birkaç bilgi vermek isterim;
    Uçuk,viral bir hastalıktır.Etken Herpes Virüs'tür.Bu virüs,insana bulaşınca,bulaştığı dermatoma ait sinir kökünde hayat boyu saklı kalır.Soğuk,stres,hastalık,aşırı yorgunluk gibi hallerde aktifleşir ve deride bu tarz hastalıklar yapar.Tedavide ise içeriğinde asiklovir içeren kremler kullanılır.Günde 4-5 defa sürülür.Örnek;acyl krem,zovirax krem,aklovir krem.Bu kremler hastalığı 1-2 günde iyileştirir ve tekrarlamasını geciktirir.
    Terramycin kremin bu hastalıkta hiçbir faydası yoktur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: doktor2005

Kısa süreli çözüm gerçekten zor kardeş.Arkadaşalrın dediği gibi,kız arkadaşının yanında bu tarz küçük şeyleri sorun etmemen lazım.Fakat ilerisi için birkaç bilgi vermek isterim;
    Uçuk,viral bir hastalıktır.Etken Herpes Virüs'tür.Bu virüs,insana bulaşınca,bulaştığı dermatoma ait sinir kökünde hayat boyu saklı kalır.Soğuk,stres,hastalık,aşırı yorgunluk gibi hallerde aktifleşir ve deride bu tarz hastalıklar yapar.Tedavide ise içeriğinde asiklovir içeren kremler kullanılır.Günde 4-5 defa sürülür.Örnek;acyl krem,zovirax krem,aklovir krem.Bu kremler hastalığı 1-2 günde iyileştirir ve tekrarlamasını geciktirir.

Eyvallah saol bende hep terramcyin kullanırım 1 haftadır geçmedi eczaneden zovirax krem alacağım inş faydası olur.

• quote:

Orjinalden alıntı: LaZPaRaToR

quote:

Orjinalden alıntı: doktor2005

Kısa süreli çözüm gerçekten zor kardeş.Arkadaşalrın dediği gibi,kız arkadaşının yanında bu tarz küçük şeyleri sorun etmemen lazım.Fakat ilerisi için birkaç bilgi vermek isterim;

Eyvallah saol bende hep terramcyin kullanırım 1 haftadır geçmedi eczaneden zovirax krem alacağım inş faydası olur.

• terramycin faydalı sayılabilir ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: ApAtHe89

teramisin sürme zovirax sür varsa. benim de 1 haftaya geçmesi lazım daha 2 gün oldu ve yeni kabuk bağlamaya başladı. moralini bozmak istemem ama yarın uçuğun görünümü su toplamış vaziyette olacak. uyurken dönerek uyuyorsan uçuk sağa sola sıçrayabilir o zaman vay haline. bi de aseton sürmeyi duymuştum ama işe yaramadı bende

zovirax doğru tavsiyedir...
  • Başta söyleyeyim erkeğim :)
    Gay may demeyin
    Ben uçuk çıkınca uçun olduğu yere ruj sürüyorum yatmadan önce. Sabaha geçmiş oluyor. Ama sende aynı etki yapar mı bilmem. Denemekte fayda var.
  • takam kafana bişi olmaz
  • em onu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.