Şimdi Ara

ULUSLARARASI İLİŞKİLER SEÇECEKLERE ÖNERİLER.... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
6
Favori
53.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up
    Yararlı bilgiler var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Butun universiteler tutuyor olsa uluslararası ilişkilerde hangi üniversiteye gidersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: bigstake

Sorusu olanlar yazsın arkadaşlar. Güncel.

bir iktisatcı da diplomat olmak isteyip 2 dil ogrense,disisleri bakanligi memur alim sinavina giremez mi?

yani sunu siruyorum.bir uluslararasi iliskilercinin yapip iktisatcinin yapamadigi bir sey var mi?

• İstanbul Üniversitesi benim hedefim. Ama orda yüzde kaç ing bilmiyorum bilen var mı?

• at bükücü kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal Bilkent %100 burslu olurdu %100 olmasa odtü seçerdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: RadioheadTR

Büyük ihtimal Bilkent %100 burslu olurdu %100 olmasa odtü seçerdim

Neden Boğaziçi değil

• bu sene mezun olacagım
    hangi sektöre yönelmeliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenup

bu sene mezun olacagım

Hangi fakülte hocam?
    Kürtçe ya da Arapça var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: svshatay26

quote:

bu sene mezun olacagım

Hangi fakülte hocam?

arapca az düzeyde var ?
    2.üniverite olarak aöf
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: svshatay26

quote:

bu sene mezun olacagım

Hangi fakülte hocam?

arapca az düzeyde var ?
    2.üniverite olarak aöf

İyi bir üniversite okuyup da bence şu dönemde Kürtçe - Arapça - Zazaca gibi doğu dillerinin en az ikisine hakim olan bir adam İstihbarata rahat girer diye düşünüyorum.
    Çünkü bu dillere hakim diploma sahibi adam sayısı bir elin beş parmağını geçmez.

• benim bildigim uluslararası ilişkiler yurtdışında okunur hocam çünkü bu bölüm yabancı dil gerektiren bi bölüm ingilizce kesin olmalı bu bölümü okuyan kişide bende uluslararası ilişkiler düşünüyorum ama bu bölümü yurtdışında okumak istiyorum moskova devlet diplomasi enstitüsü bu bölüm için okunacak en iyi üniversitelerden bence mezunlarına inernetten bakabilirsiniz bu bölümü düşünen arkadaşlar bence yurtdışı düşünsün ben yurtdışı düşünüyorum
  • Ben eskiden beri bu bölümü istiyorum ama herkes beni döndürmeye çalışıyor. Yani gidip diller öğrenip gezip görüp ufkumu açmak konferanslara katılmak istiyorum ama ailem dahil herkes gitme falan diyor. Gidenler bile gitme diyor, bakıyorum adama İngilizcesi bile tam yok. Yani bence yatış yapmadığın sürece bu bölümü dereceyle bitirip meslek sahibi olursun oldukça iyi yerlerde. Hiç olmadı dil ile iş bulursun gibj geliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda okuyanlar ya da bitirmiş arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 24 Mayıs 2016; 23:39:47 >
  • Ya valla çok istiyorum bu bölümü, bu sene düşük puanım mezuna kalıp güzel bir ünide okuyacağım. Kendimizi geliştirirsek her şey olabiliriz. Örneğin adam edebiyat öğretmenliği okudu en fazla edebiyat öğretmeni olur ama biz uluslararası ilişkilerde çok iyi yerlere gelebiliriz. hadi en kötü ihtimali düşünelim

Gittik normal-kötü dereceli bir üniversitede uluslararası okuduk, derslerimize çalıştık ve ingilizcemiz tam. Mezun olduk işsiz kaldık. Eee gidip yüksek lisans yaparız yine işsiz kalırsak ki bu düşük ihtimal kendimizi yine geliştiririz ve artık dikkat çekeriz. Tamamen çalışmaya bağlı bölüm. Belki Türkiye'de kıymetimiz bilinmez Ahmet Davutoğlu gibi ama diğer ülkelerde kesin iş buluruz. Kafaya takmayın fazla bence yeterki kendinizi geliştirin.
  • Hocam mezun oldun mu ? İş durumun nasıl ? Şuan Aü düşünüyorum yada hacettepe
  • Uluslararası İlişkilerle ilgili bilgilendirci rehber için:http://forum.donanimhaber.com/m_106043190//tm.htm
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.