Şimdi Ara

Üniversite Ders Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
9.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar üniversite ders seçimi tarihlerini kaçırdım . Sitede mazeret dilekçesi yaz diyor pazartesiye kadar ben bunu nasıl göndericem Nereye göndericem geç versem dönem kaybim olur mu gerçekten ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Üniversite Ders Seçimi: Tarihi Kaçıranlar İçin Kılavuz

Üniversite hayatınız boyunca en önemli kararlardan biri ders seçimidir. Ders seçimi, akademik yolculuğunuzu ve gelecekteki kariyerinizi şekillendiren hayati bir unsurdur. Ders kayıt tarihini kaçırdıysanız, paniğe kapılmayın. İşte ders seçiminizi gerçekleştirmek için adım adım bir kılavuz:

Kayıt Tarihini Kaçırdığınızda Ne Yapmalısınız?

• Öğrenci İşleri Ofisiyle İletişime Geçin: Kayıt tarihini kaçırdığınızı öğrenci işleri ofisine bildirin. Durumunuzu açıklayın ve yardım isteyin.
    • Geç Kayıt Tarihlerini Kontrol Edin: Çoğu üniversite, kayıt tarihini kaçıran öğrenciler için geç kayıt tarihleri belirler. Bu tarihleri öğrenci işleri ofisinden öğrenebilirsiniz.
    • İzin Talebinde Bulunun: Bazı durumlarda, üniversiteler geç kayıt talebinde bulunmanıza izin verebilir. Ancak bu, durumunuza bağlı olarak değişebilir.

Geç Kayıt İçin Adımlar:

• Mevcut Dersleri İnceleyin: Geç kayıt için müsait olan dersleri öğrenci bilgi sisteminden veya üniversitenin web sitesinden inceleyin.
    • Danışmanınızla Görüşün: Danışmanınız, uygun ders seçimleri konusunda size rehberlik edebilir ve mevcut derslere yazılmanıza yardımcı olabilir.
    • Derslere Kaydolun: Müsait dersleri belirledikten sonra, öğrenci bilgi sisteminden veya kayıt ofisinden derslere kaydolun.
    • Ücretleri Ödeyin: Derslere kaydolduktan sonra, öğrenim ücretlerinizi zamanında ödeyin.

İpuçları:

• Esnek olun ve alternatif ders seçeneklerini düşünün.
    • Ders seçerken büyük resim düşünün ve gelecekteki kariyer hedeflerinizi göz önünde bulundurun.
    • Derslerin zorluk seviyelerini araştırın ve akademik yükünüzü yönetmeyi unutmayın.
    • Yardım için çekinmeden öğrenci işleri ofisi veya danışmanınıza başvurun.

Ders kayıt tarihini kaçırsanız bile, geç kayıt seçeneklerini takip ederek üniversite yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Bu kılavuzu izleyerek, zamanında ve sorunsuz bir şekilde ders seçiminizi tamamlayabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Üniversiteye giden biri bunlara hakim olmalı. Bu siteye girebilen biriyae hele de.

• 1.sınıfım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekle silde halledersin

• git öğrenci işleriyle konuş hallederler zor bişey değil hallederler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael07

Arkadaşlar üniversite ders seçimi tarihlerini kaçırdım . Sitede mazeret dilekçesi yaz diyor pazartesiye kadar ben bunu nasıl göndericem Nereye göndericem geç versem dönem kaybim olur mu gerçekten ?

Her üniversitede durum aynımı bilmiyorum ama eğer sen ders seçimi yapmadıysan danışman hocan senin yerine yapıyordu bizde boş kalan kontenjanlara yerleştiriyor. Tabi her yerde aynımı bilmiyorum okuldan okula değişir.

• Şehir dışındayım üniye yarın gidicem . Öğrenci işlerini arayamam haftasonu dolayısıyla. Daha önce dilekçe yazan var mi?

• İnternetten seçime geçmeyen üni kaldımı ki.
  • Bizim de kontenjanlar hemen doldu. 4 ders seçebildim anca. Ama onaylatamadım. Sorun olmaz herhalde. Ekle-sil'de kontenjan açılmazsa nerdeyse boş bir ders programım olacak.

• Ekle sil haftasında yaparsın
  • iki yol var. ilki ekle-bırak haftası. orada sistemden yine seçebilirsin. yok ben baya bi geç kaldım onu da kaçırdım dersen fakülte öğrenci işlerine gidersin. orda ders kayıt formları olur. onlardan alırsın. formu doldurur okuldaki danışmanına imzalatırsın. arkasından öğrenci işlerine tekrar bırakırsın. bi sıkıntı çıkmaz büyük ihtimal.
  • Add-drop (ders alıp-bırakma) haftasında seçebilirsin yine, dilekçelik bir şey gerekmemesi lazım
  • arkadaşlarn dedği gbi ekle silde hallediyosun.bu sene bi tanıdğm ders secmlernde almams ekle silde halletmsti.

• Tamam Teşekkürler ne olur ne olmaz dıye faksla dilekçemi de gönderdim . Ekle sil haftası yarın başlıyor zaten

• Arkadaşlar ben hazırlığa 23ünde girdim öğlen açıklandı sonra fakülteme gittim orda öğrenci işlerinden biriyle görüştüm benim daha önceki üniden muaf olduğum derslerin belgelerini vermek için sonra ona sordum bir kayıt yapmam gerekir mi birinci sınıfım belki direkt hoca yapıyordur diye o da yok dedi sonra çıktım yurt işlerini hallettim sistemi açtığımda ders kaydı yaptırmadı yazıyordu 0.0kredi diye okulda kimseye ulaşamadım sonra çok başka yerlerden birine ulaştım baya laf söyledi meğer ekle sil son tarihi bugündü diye ama ben zaten muaf oluğumu o gün öğrendim dedim dinlemedi iştw baya laf etti sonra bizimkilerle konuştu ben çok kötü oldum diye danışman hocama ulaşmış o da ben kaydını yapmaya çalıştım olmadı 0 göründü demiş ben mail attım danışman hocasına pazartesi hallolmazsa bakarım dedi ama şu iki gün şimdiden zehir çok kötüyüm ailem ve ben çok kötüyüz bu durumda ne yapmak lazım ayrıca fikri olan var mı ? Bir dönemim boşa gitsin istemiyorum. Dün gece sürekli son ana kadar denedim dersler eklenmiypr 0.0kredi alabilirsiniz yazıyor alamazsınız da değil. Bugün girdiğimde de akademik olarak uygun değildir yazıyor tarihi geçti diye danışman hocası pazartesi gerçekten halledebilir mi daha yukarı yerlere dilekçe yazmak gerekir mi? Başına böyle bir durum gelen varsa ne yazdı. Gerçekten çaresiz hissediyorum.

• Buketbuz B kullanıcısına yanıt

4 yıl geçmiş acaba somuç noldu başımda benzer bi durum varda

• gidecen seçecen cnm

örtmenin vardır. ona dicen şoyleydi de boyleydi de aman şoyle oldu da boyle oldu

o da burun kıvıra kıvıra yardım etcek

• Öğrenci işlerine bağlandım danışman hocamın mailinden ulaşmamı söyledi mail yollladım geri dönüş alamadım başka şehirdeyim cevap gelmezse mailden okula gidicem öğrenci işleri hicbirsekilde yardım etmiyo ya deliricem

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.