Şimdi Ara

uno sx tek nokta enjeksiyona lpg tartari

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
8.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • uno sx tek nokta enjeksiyona lpg tartari marka taktırmayı düşünüyorum fikirlerinizi bekliyorum sorun çıkartırmı genelde unoların enjeksiyonlularında sorunlara yol açtığını duyuyoruz

• bende aynı aracı kullanıyoruım brc sistem takılı yaklaşık 5 aydır hiç sorun yaşamadım.usta ellerde takılırsa gayet güzel oluyor.taktırırsan tavsiyem belki azcık performasn düşebilir ama hava girişlerini bantlarla falan kapattırma hatta hava filitresi kutusu içinde hava girişini ayarlayan bi sistem var onu da bi civata ile sabitliyorlar yaptırma.işi bilmiyorlar buldukları her deliği kapatıyorlar.
  • cok yakın arakdasım daha aynı sistemli 1,4 ie 70 sx i sattı cok memnunduk ve gayet iiyiydi bence taktırmalısın araba cok cok az yakıodu 110 120 civarı sehir dısı kolay gelsin
  • ben rave'in arkadaşı.... :))) aramıza hoşgeldin :D
    ya bu arabalar ufak oldupuna kanmayın çok yakıyolar bence. yani rakiplerine kıyaslarsan. ama lpg şart bu devirde. tartarini kullanmıştım ben memnunum. ayrıca araç belli km lerden sonra yakıt sistemleri ile ilgili masraflar çıkarmaya başlıyor (benimki 120000 de lpg oldu). örneğin yakıt pompası arızalanıyor ki lpg ile böyle dertlerdende kurtulucaksın. bide son olarak benim lpg sistemi ilk çalıştığında benzinde çalışıp araç yaklaşık 2000 dev/dk ya geldiğinde gaza otomatik geçiş yapıyordu. bunun çok faydası var mesela motor bloğu lpg nin zararından azda olsa korunuyor. ayrıca lpgli araçlarda yaşanan benzin hortumunun kuruyup çürümesi olayı ortadan kalkıyor. güle güle kullan aracını.
  • arkadaşlar bende uno hobby aldım, şimdi sorum şu:

haftasonları 500 km yapıcam ve benzinle devam etmem düşünülemez,
    aracı dün bakıma soktum tofaş servisinin 14 yıllık ustası, şimdi özel servis açmış ona götürdüm, sordum danıştım ne yapmalıyım diye,
    araç sonuçta tek noktadan enjeksiyonlu ve normal tüp taktır dedi,
    ama ben bunlara sıralı tüp olduğunu da duymuştum, yanılıyomuyum?

haa sonra bu ustadan başka 16 yıllık sanayici başka bi abim de dedi aynısı,
    abicim dedi bak bunlar tek noktadan enjeksiyonlu sıralı diye sana taktıkları şeyin pek bi farkı yok, 500 e takıcağına 1000 ytl verirsin sen bilirsin, benden söylemesi dedi..

arkadaşlar lütfen ilginizi bekliyorum, çok kafamı kurcalıyo bu konu bu günlerde..
    oysaki ben sıralı sisteme ne kadar şartlamıştım kendimi..

bende lpg taktırıcam, beni de alın aranızaa :)..
  • tartariniye bağlanmış konu ben ayrı bi soru sordum aslında ama konu kirliliği yapmak istemiyorum, bilgili arkadaşların burdan cevap vermesini bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskinn -- 19 Kasım 2006; 13:16:37 >
  • Tek nokta enjeksiyonlu araclara. Eski karbüratörlü araçlara takılan mikserli sistemeler takılyıtor bir problemde çıkarmıyor.
    Bana görede fazla para vermeye gerekl yok.
  • cemaat bi el atalım soruya gözünüzüü seviyim be :)..
    fikir çatışamaları olsun, en sonunda bi karar varalım, sonra bu kardeşiniz gitsin taktırsın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: miskinn

cemaat bi el atalım soruya gözünüzüü seviyim be :)..
    fikir çatışamaları olsun, en sonunda bi karar varalım, sonra bu kardeşiniz gitsin taktırsın..

Durduğun kabahat git taktır bence.
  • 2 hafta önce gittim uno sx e emülatör sistemi taktırdım. araç benzinde olduğu gibi gaz daykende rolantisini kendi ayrlıyor. bu tek nokta enjeksiyonlara düz sistem taktırınca arıza çıkardığını görmüştüm. ancak emülatör sistemde bu sorun yok şu ana kadar.
  • biraz anlatırmısın emülatör sistemin sıralıdan ve normalden farklarını, bende izmirdeki bi lpg firmasıyla telefon görüşmesi yaptım, adam sana şunu şunu takıcaz dedi, fazla açık değildi, ama sıralı veya karbüratörlü olmadığını söyledi..
    senin dediğin emülatör olsa gerek..
  • emülatör lü sistemde araç her harikarda ilk olarak benzinde çalışıyor sora biraz gaza basıp devri yükseltirsen otomatik olarak benzine geçiyor bölece aracın soradan benzinde çalışmaması gibi bi problemle karşılaşılmaz. zaten uno sx lerde normal lpg kiti takanlarda rolanti sorunu, stop etmeler falan yaşanıyor (gördümde ) ancak bu emülatör sistemde böle bi sorun yok. emülatör sistem hakkında banada bunları sölediler aynende öle çalışıyor araç.. bi sorun çıkıyomu diye soracak olursan da ilk çalıştırmada bazen 2 kere kontak çevirtiyo sordum lpg kitimizle alakası yok benzinle alakalı benzin filtresini değiştir dediler
  • kardeş sana bi no vericem bu abimiz lpg konusunda yurtdışında fabrikalardan eğitim almıştır şuan izmirde sanırım manisadada servisleri var 0236 2335337
  • bende biraz araştırdım, m.. ile başlayan italyan bi marka söylediler ama aklımda değil, elimde tartarini de var ama bu daha iyi dedi usta..
    650 peşin diyo, bi de 2 yıl garanti varmış, en ufak arızada komple cihaz değişimi..
    neyse 12 ay vade + ruhsata işleme bana 1 milyara mal olucak neredeyse, sanki benzinle gitmek daha mantıklı geliyo şu anda..
    bu verdiğin numaradaki ustanın ismini söylersen bi de, daha çok usta isimleriyle tanınıyolar, sanayide bayağı kapım oldu da, sordururum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: miskinn

bende biraz araştırdım, m.. ile başlayan italyan bi marka söylediler ama aklımda değil, elimde tartarini de var ama bu daha iyi dedi usta..
    650 peşin diyo, bi de 2 yıl garanti varmış, en ufak arızada komple cihaz değişimi..
    neyse 12 ay vade + ruhsata işleme bana 1 milyara mal olucak neredeyse, sanki benzinle gitmek daha mantıklı geliyo şu anda..
    bu verdiğin numaradaki ustanın ismini söylersen bi de, daha çok usta isimleriyle tanınıyolar, sanayide bayağı kapım oldu da, sordururum..

fetin yücel firması gizem eren otogaz ben istanbulda tanıştım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.